Herní PC do 17 000 Kč

Shoty

Herní PC do 17 000 Kč
« kdy: 01. 09. 2014, 23:12:33 »
Zdravím. Potřebuji herní sestavu do 17 000 Kč s DPH, která by zvládla novější hry a stream v průměrné kvalitě, ale primární je herní výkon. Nezáleží na značce součástek (např intel vs AMD apod.). Do rozpočtu nepočítejte OS . Předem díky za odpovědi :).
« Poslední změna: 02. 09. 2014, 08:28:32 od Petr Krčmář »


Shoty

Re:Herní PC do 17k
« Odpověď #1 kdy: 01. 09. 2014, 23:17:42 »
Dodatek: Ptám se tu, protože i přes to že tu jsou hateři atd. tak se zde nacházejí i profesionálové od kterých bych se rád dočkal rady :)

Re:Herní PC do 17 000 Kč
« Odpověď #2 kdy: 02. 09. 2014, 08:30:44 »
Potíž je, že to je příliš nekonkrétní a všeobjímající dotaz. Nikdo nebude procházet nabídky sestav a vybírat nějakou vhodnou. Mnohem lepší je se zeptat na konkrétní věc (mám koupit desku X nebo Y?) nebo vybrat tři čtyři vhodné sestavy, dát sem odkaz a nechat si poradit, která je nejzajímavější a co je naopak nevhodná varianta.

SB

Re:Herní PC do 17 000 Kč
« Odpověď #3 kdy: 02. 09. 2014, 08:39:23 »
Taky by se hodilo vědět, který OS budete používat.

Re:Herní PC do 17 000 Kč
« Odpověď #4 kdy: 02. 09. 2014, 11:25:09 »
17 tisíc? Na střední detaily nelze. Teď trochu složitěji:

http://www.czc.cz/8s1n3730uijlvaq22c6huevur4/seznam

Ano sestava by potřebovala doladit (je to přece jen poskládáne po 5 minutách, tak co chcete). Kde se dá ušetřit:
1. Místo i5 vzít i3 (+- 1000?)
2. Místo 2x8GB vzít 2x4GB (+-1000?)
3. Vzít levnější základku (+-800?)

Takže teoreticky by ses měl dostat na 17 tisíc (bez monitoru), s monitorem se do téhle kategorie nevejdšeš - možná na nějaké low end, ale ne na střední detaily. Otázky do sdiskuze: zdroj a jeho dimenzování (myslím si, že 400W s certifikací 80Gold+ je dostačující), skříň - než mi něco namítnete na to, že stačí skříň za 1000, tak prosím berte v potaz vibrace skříně, navíc tato má zdroj dole, takže by měla být stabilnější.

To SB: co se týče OS, tak na hry Windows, ano i na Linuxu se dá hrát (ale zatím ne v tak velkém měřítku - pro srovnaní: 90% her z mé Steam knihovny se na Linuxu spustit nedá, a těch zbylých 10% zabírá komplet Valve).


radik

Re:Herní PC do 17 000 Kč
« Odpověď #5 kdy: 02. 09. 2014, 12:34:19 »
Základní model i5, základní 2x4gb ddr3, obyč deska kolem 1 kilokorun, zdroj třeba 350-400w od seasonic grafika něco na urovni radeonu 7850, case od colermaster... a ještě ti zbyde na pivo.

Shoty

Re:Herní PC do 17 000 Kč
« Odpověď #6 kdy: 02. 09. 2014, 16:38:58 »
Používat budu Windows 8.1 :).

j

Re:Herní PC do 17 000 Kč
« Odpověď #7 kdy: 02. 09. 2014, 19:27:14 »
Reknu to asi tahle, do 17k se vejit da ... bez DPH ;D. Jinak totiz budes delat vsemozny kompromisy typu "usetrim 3kila a budu mit o 1/3 horsi vykon"

Takze doporuceni: MB, nejspis neco od Gigabyte, cenove bych se drzel nekde kolem "stredni nizsi" => +- 2k5 - 3k, sel bych do intelu, protoze vetsina her neumi vyuzivat vice jader, => nejake I5, pokud nebudes taktovat, nepotrebujes Kcko. Cca 5k. Pak Vem 2x8GB, na gameseni je dneska 8 uz na hranici, ale docasne (nez ti to dojde) se samo s jednou spokojit muzes. To da dalsi 4k. Sme nekde na 12ti.

Potrebujes disk, pokud na hrani =>> vykon, nejlip SSD, ale to samo bude na ukor kapacity. Rekneme cca 2k (bud maly SSD nebo vetsi HDD). Pak potrebujes zdroj ... pokud na nem usetris, vezme sebou do horoucich pekel i zbytek HW. Ale rekneme ze nekde kolem 1k se uz da poridit neco ne vylozene shitozniho. Potrebujes 400-500W. Mno ... case ... pokud na nem trvas, a za tyhle prachy, kup proste neco do ceho se to da naskladat (rekneme 600?) ;D Na tom usetrit muzes, odneses to jen pri montazi porezanejma rukama.

Mno a ted to nejpodstatnejsi, potrebujes grafarnu. At uz si vyberes NV nebo ATI, pod +- 6k te na rozumny hrani na strednich detailech stat nebude. A sme nekde na 22k.

Kdyz tam das I3 a 1x8GB (davat 2x4 je hola kravina, vykonostne tim neziskas absolutne nic, rozdil mezi jednim a dvema modulama se ti projevi v radu 1-3% v benchu zamerenym vyhradne na RAM, v aplikacnim vubec nijak), tak usetris +- 4k. Vykon na CPu pujde o cca 30% dolu, tu ramku poznas na tom, ze nejnovejsi zrouti budou porad neco hrabat na disku.

Podle me je na slusny hrani hranice 25k (bez monitoru samo). Navic ten stroj ti potom vydrzi vykonostne daleko dyl, nez kdyz se dopustis toho tragickyho omylu, a snazis se usetrit za kazdou cenu. Ja mam doma HW starej ... aktualne 9 let. Je tam c2q ... a i kdyz to uz neni zadny hitech, vymenil sem v tom jen grafarnu. A i ta puvodni (8800) by stale jeste stacila, pokud bych se spokojil s tim, ze stahnu detaily. Ten zbytek nejak porad nemam duvod vymenit. Pravda, porizovaci cena byla +- 40k (pred tema 9lety).


Shoty

Re:Herní PC do 17 000 Kč
« Odpověď #9 kdy: 02. 09. 2014, 20:39:19 »
Všem díky za rady a jen pro příště, když tu někdo přijde s tím že chce PC do 17k tak mu sestava za 25k nebo 22k nebude k užitku :).

pavele

Re:Herní PC do 17 000 Kč
« Odpověď #10 kdy: 02. 09. 2014, 20:49:08 »
Není zač, přijď příště, rádi ti poradíme.

Re:Herní PC do 17 000 Kč
« Odpověď #11 kdy: 02. 09. 2014, 21:05:17 »
jak jsem tam dal ten seznam tak ubírej salámovou technikou až se dostaneš na těch tvých 17 tisíc. Co na to více říci.


Re:Herní PC do 17 000 Kč
« Odpověď #13 kdy: 02. 09. 2014, 22:41:22 »
Zdravím. Potřebuji herní sestavu do 17 000 Kč s DPH, která by zvládla novější hry a stream v průměrné kvalitě, ale primární je herní výkon. Nezáleží na značce součástek (např intel vs AMD apod.). Do rozpočtu nepočítejte OS . Předem díky za odpovědi :).
Dodatek: Ptám se tu, protože i přes to že tu jsou hateři atd. tak se zde nacházejí i profesionálové od kterých bych se rád dočkal rady :)

Odpovím ti krátce.
Ale prvně pár otázek.
1.Ten Windows 8.1 máš koupený v krabicové verzi ? Nebo nějaká "předávka"
2.Jaké hry hodláš hrát, žánr, nejlépe jména co hraješ (např. Battlefield 4x ...)
3.Sestavu chceš i s monitorem (jak velkým), herní klávesnicí a myší ?

Jinak bez větších problémů jsem poskládal ze součástek od ******* za 17350Kč vč.DPH herní sestavu pro svého synovce i s monitorem a klávesnicí a OS Win7 64bit a s papírem, jediné co neplatil byla moje práce.

Sestava AMD QuadCore 3.2GHz, 8GB RAM, nVidia GT 650, 128GB SSD + 1TB HDD, DVDRW, 400W zdroj, 22" LED LCD, herní klávesnice + herní mouse.

Takže sestavit se to dá.

Psal jsi tady nějaké "sestavy", no upřímně nevím zda bych zrovna tyto součástky pasoval k sobě. Ale to je věc názoru.

Mohu ti poslat klasickou cenovou kalkulaci na email, s vypsáním součástek, tak jak bych herní mašinu navrhnul já. Je-li zájem pak napiš přes PM svůj email a pošlu ti to.

Avšak bohužel na rovinu říkám, chceš-li si to sestavit a oživit (nainstalovat) sám je to tvá volba. Ale dle zkušeností v podstatě tím ztrácíš kompletní záruku na veškeré součástky, mimochodem ... a pro ty co budou tvrdit něco jiného, ať se zamyslí.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Re:Herní PC do 17 000 Kč
« Odpověď #14 kdy: 02. 09. 2014, 23:14:03 »
Okey, mám tu 2 sestavy a potřeboval bych od vás poradit která je lepší/co ve které vyměnit :).
1.

2.

Předem díky za všechny rady :).
k 1. tedy nevím dávat 8core CPU k tak "slabé" grafice, navíc těch RAM modulů tam bude kolik ? 1 KS = 8GB ?
k 2. ta i5 je dobrá, ale v této sestavě máš slabý zdroj, avšak ten RAM modul dle mého je ta nejhorší volba
u obou case jsou chybně voleny, pro herní mašiny to má velmi špatný chladící proud. Vyber si nějakou dražší bednu, se zdrojem dole deskou nad zdrojem, předním ventilátorem na chlazení HDD

u obou variant nemáš v ceně počítané obslužné komponenty, jako je rámeček na SSD = mimochodem 60GB byl nebral, raději 128GB, stejně tak ten klasický HDD 500GB je dost málo, 1TB není o nic moc dražší, pak kabeláž, případně redukce a propojky.

V každém případě však cenu kterou jsem napočítal přešvihla tvé původní zadání 17tis kč vč. DPH

Dle mého názoru, jsi se snažil poskládat sestavu s těch "nejlepších" součástek co jsi našel. Ale podle mého hodnocení, je to zbytečně přeplácané a drahé.

8core CPU od AMD na AM3+ není o nic rychlejší něž 4core od AMD na FM2+ ale cenově je rozhodně jinde. Navíc která hra umí s 8core procesorem fungovat a využít ho ? Zatím jsem našel jen takové co umí efektivně použít dvě jádra...

Co se týče RAM modulů, nevím jak ostatní, ale 2 moduly 4GB na stejném taktu fungují v duálu rychleji než jeden modul 8GB téhož taktu...

60GB SSD disk je sice dobrý na systém, ale dost PC co jsem vybavoval SSD disky a slouží ke hrám, tak je někdy efektivní dát instalaci dané hry na SSD disk, a využít maximum rychlosti SSD disku.... pochopitelně se tam nevleze vše.

1TB HDD jsou rychlejší než 500GB HDD a to při stejných otáčkách. Navíc 500GB velmi rychle zaplníš.

Co se týče grafiky, nevím osobně mám GIGABITE nVIdia GT 650 1GB RAM a porovnával jsem ji s jak s těmi tvými grafikami, tak s GIGABYTE GV-N650OC-4GI, či MSI N650-2GD5/OC a neviděl jsem efektivně rozdíl.

Netvrdím že v "testech" a "bechmarcích" nejsou tvoje volby lepší, ale beru to při porovnávání při hraní her v plných detailech. Pokud zvolíš GK s 128bit sběrnicí, viz tebou uváděná GIGABYTE GTX 750 Ti OC 2GB, tak tam je rozdíl JEN v ceně 600-1000Kč v neprospěch té 750tky, a co se týče Sapphire HD7850 DUAL-X OC 2GB GDDR5 jsi si jistý, že tebou uvažovaná deska GIGABYTE GA-970A-UD3P - AMD 970 má 256bit sběrnici na PCIex16 ? aby tebou zaplacený výkon (GK za skoro 4tis) opravdu jsi byl schopen využít ???

Fakt nechci být šťoura, opravdu dostávám požadavky na podobné sestavy docela často. Pak prostě se navrhne "optimalizovaná" sestava, která mnohdy stojí méně, ale výkon má v podstatě stejný, ne-li díky sladěnosti dílů vyšší.

Podle klasické poučky: co je mi platné že mám grafickou kartu, se kterou mohu počítat lety do galaxií, když mi sběrnice to kvantum dat prostě nepobere.

Ale je to tvoje volba...
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---