Pásková mechanika Overland Storage

Pásková mechanika Overland Storage
« kdy: 31. 08. 2014, 15:59:52 »
Dostala se nám pod "kudlu" pásková knihovna na LTO pásky. Celkem pěkný hardware :) Máte s tím někdo zkušenosti? Ptát se na linuxovém fóru, jestli to někdo neumí zprovoznit pod woknama asi nemá smysl, co? :)

https://www.youtube.com/watch?v=iWfkbq_U0dI
www.vykup-vysocany.cz


Lol Phirae

Re:Pásková mechanika Overland Storage
« Odpověď #1 kdy: 31. 08. 2014, 17:27:24 »
No, bez bližšího označení se asi na zprovoznění fakt nemá smysl ptát... Zkus prozkoumat nálepky apod.

peter

Re:Pásková mechanika Overland Storage
« Odpověď #2 kdy: 31. 08. 2014, 17:53:05 »
A cez aké rozhranie sa to pripája na počítač? SAS, SCSI alebo FC?

Bla

Re:Pásková mechanika Overland Storage
« Odpověď #3 kdy: 31. 08. 2014, 20:54:39 »
Já s nimi dělal, je to LTO nebo LTO2?
Jestli to je LTO, pak je to odpad k ničemu.
Na W7 to nezprovozníš, protože Microsoft odebral zařízení pásková mechanika.
Tedy použít to lze buď se serverem nebo Windows XP.
A ještě lépe s Linuxem, ale tam asi bude problém s driverama k podavači.
Ohledně řadiče, SCSI řadiče jsou i pro PCIExpress, jeden je v o poznání lepší verzi toho, co máš ty, cca dva na levo od mého stolu.

Pokud to je LTO2, pak bych měl zájem a nějakou tu tisícikorunu bych za to nabídnout mohl.

Re:Pásková mechanika Overland Storage
« Odpověď #4 kdy: 01. 09. 2014, 00:19:55 »
Já s nimi dělal, je to LTO nebo LTO2?
Jestli to je LTO, pak je to odpad k ničemu.
Na W7 to nezprovozníš, protože Microsoft odebral zařízení pásková mechanika.
Tedy použít to lze buď se serverem nebo Windows XP.
A ještě lépe s Linuxem, ale tam asi bude problém s driverama k podavači.
Ohledně řadiče, SCSI řadiče jsou i pro PCIExpress, jeden je v o poznání lepší verzi toho, co máš ty, cca dva na levo od mého stolu.

Pokud to je LTO2, pak bych měl zájem a nějakou tu tisícikorunu bych za to nabídnout mohl.

Je to LTO2, bohužel tento kousek do světa nemůže :) Pokud by tě zajímali pouze mechaniky, mám jich několik stranou z jiných serverů a ve skladu máme ještě několik krabic všech možných pásek DLT a LTO pásek, většinou nové zabalené...


Bla

Re:Pásková mechanika Overland Storage
« Odpověď #5 kdy: 01. 09. 2014, 00:37:43 »
Super, nadhoď ceny.
Za dvě neodzkoušené LTO2 mechaniky bez domečku (housing/externí box) dám litr možná víc (podle typu a stavu).
Za dobrou/spolehlivou odzkoušenou LTO2 i dva, ale tam bych trval na nějaké záruce.

Ale je pravda, že na Aukru se dobrá a odzkoušená mechanika dá prodat i za litry tři, nicméně je potřeba aukci opakovat a čekat 3-6 aukcí. Takhle jsem honil jednu aukci na LTO2 mechaniky, kdy za ní chtěl 2999 Kč, což jsem mu dát nechtěl a nabízel jsem mu dva litry. Aukci opakoval cca 4x, pak se asi prodala.

Hodila by se i SDLT mechanika, ideálně HP SotrageWork SDLT 320.

Tyhle kousky jsou celkem k ničemu do doby, než se ti někde nějaká pokazí a někdo si vzpomene, že rychle, rychle, potřebuje dostat data z pásky.

Re:Pásková mechanika Overland Storage
« Odpověď #6 kdy: 01. 09. 2014, 12:12:00 »
Super, nadhoď ceny.
Za dvě neodzkoušené LTO2 mechaniky bez domečku (housing/externí box) dám litr možná víc (podle typu a stavu).
Za dobrou/spolehlivou odzkoušenou LTO2 i dva, ale tam bych trval na nějaké záruce.

Ale je pravda, že na Aukru se dobrá a odzkoušená mechanika dá prodat i za litry tři, nicméně je potřeba aukci opakovat a čekat 3-6 aukcí. Takhle jsem honil jednu aukci na LTO2 mechaniky, kdy za ní chtěl 2999 Kč, což jsem mu dát nechtěl a nabízel jsem mu dva litry. Aukci opakoval cca 4x, pak se asi prodala.

Hodila by se i SDLT mechanika, ideálně HP SotrageWork SDLT 320.

Tyhle kousky jsou celkem k ničemu do doby, než se ti někde nějaká pokazí a někdo si vzpomene, že rychle, rychle, potřebuje dostat data z pásky.

SDLT 320 tu je, k ní jsou tu i určitě pásky.... Cenu tak hrotit nemusíme, nějak se určitě domluvíme... kdyžtak tě natáhnu na těch páskách  :D Nejlepší je dorazit sem a v klidu si to projít a otestovat...

Jinak tu je ještě jeden pěkný kousek (ne na prodej teda):

http://youtu.be/xB4QRSPwCaI



Franta.

Re:Pásková mechanika Overland Storage
« Odpověď #7 kdy: 01. 09. 2014, 14:37:40 »
Škoda, že nějaká firma nevyhodila stativ  – mohl jsi ho použít k té kameře. Takhle roztřesené video může vyvolat u diváků poruchu osobnosti.

Re:Pásková mechanika Overland Storage
« Odpověď #8 kdy: 01. 09. 2014, 15:08:32 »
Teoreticky pod Windows 2008, ale musel bys dodat konkrétní model, našel jsem toto (ale na jiných fórech MS 1st level support tvrdí, že to stejně možné není, tak si vyber):
http://support.microsoft.com/kb/2619836

Jinak AIXy nebo Solarisy, ale to je HW navíc (nevím, jak je na tom OpenSolaris, ale co jsem slyšel, tak oproti Solarisu hodně slabý šálek čaje).

Bla

Re:Pásková mechanika Overland Storage
« Odpověď #9 kdy: 01. 09. 2014, 22:57:36 »
Do Prahy to v nejbližší době nestíhám, ale až se někomu něco vysype, vím kam se mám obrátit  ;)

peter

Re:Pásková mechanika Overland Storage
« Odpověď #10 kdy: 02. 09. 2014, 07:01:31 »
Chlapi, nič v zlom. Ale na filmíkoch je zobrazený autoloader a nie knižnica. Do toho sa dali namontovať páskové mechaniky rôznych výrobcov.

Odporučil by som sa pozrieť na typ rozhrania akým sa to pripája, a zapnúť to do počítača s Linux-om. V Linuxe je krásne vidno SCSI inquiry už pri pripojení zariadenia.