Debian Jessie, pravidelné zaseknutí

Debian Jessie, pravidelné zaseknutí
« kdy: 30. 08. 2014, 07:08:28 »
Zdravím,

mám takový menší problém na svém domácím serveru, dělal jsem upgrade hw a přitom jsem operák hodil na usb flash disk a pevných diskách jsem nechal jenom data, ale problém je že systém se po nějaké době zasekne a to doslova, neeraguje na ping, ssh  a když si k němu připojím monitor, tak je tam zaseklý obraz plochy na nic nereagujicí. V logách jsem nic nenašel, tak uvažují jestli se nějak to usb neodpojí a systém to nezvládne, uvitám jakékoliv rady díky.


Re:Debian Jessie, pravidelné zaseknutí
« Odpověď #1 kdy: 30. 08. 2014, 07:59:00 »
Člověče, hlavně jestli máš OS na flash disku, tak pokud to nemáš vymyšlený na read-only, tak ti ho ty častý přepisy logů, žurnálu a jiných systémových věcí dost rychle oddělají, řekl bych. Systém na flashce není moc dobrej nápad...

David Kupčík

Re:Debian Jessie, pravidelné zaseknutí
« Odpověď #2 kdy: 01. 09. 2014, 13:35:52 »
Člověče, hlavně jestli máš OS na flash disku, tak pokud to nemáš vymyšlený na read-only, tak ti ho ty častý přepisy logů, žurnálu a jiných systémových věcí dost rychle oddělají, řekl bych. Systém na flashce není moc dobrej nápad...

Tohle všechno beru v potaz a dokážu si to vyřešit, ale zatím opravdu netuším, proč mi pravidelně padá OS, celkem mě to ..., dneska zkusím jinou distro a uvidíme.