Složitější příkazy nefungují přes ssh

Složitější příkazy nefungují přes ssh
« kdy: 29. 08. 2014, 09:30:09 »
Přistupuji k CentOSu vzdáleně pomocí ssh. V pohodě se přihlásím, ale přestaly se mi zobrazovat složitější příklazy (mc, top, ifto, apod. (to neni příkaz:)). Terminal jakoby zamrzne. Přitom ssh přístup v síti, kde CentOS je, tohle nedělá?
« Poslední změna: 29. 08. 2014, 13:01:32 od Petr Krčmář »


Není to problém s MTU? Zamrzne třeba i příkaz dmesg?

ano, vlastně všechny delší výpisy, jako např. tail -f /var/log/messages

Re:Složitější příkazy nefungují přes ssh
« Odpověď #3 kdy: 02. 09. 2014, 14:48:45 »
Problém jsem hledal ve výměně ADSL modemu za VDSL. Ovšem MTU je na obou nastaveno stejně a na serveru jsem nic neměnil.

aaa

Re:Složitější příkazy nefungují přes ssh
« Odpověď #4 kdy: 02. 09. 2014, 15:15:39 »
Vsetky commandy, ktore si spomenul, pracuju s curses resp. ovladanim terminalu. Mas spravne nastaveny terminal?
cat /var/log/dmesg ti predpokladam bude fungovat, aj ked z vypisu uvidis asi len koniec.. ak nie, tak sa skus zamerat na to MTU.


Re:Složitější příkazy nefungují přes ssh
« Odpověď #5 kdy: 02. 09. 2014, 16:07:44 »
Tak zkus nastavit MTU 1300, jestli problém zmizí. Pokud ano, hledej v modemu MSS clamping a zapni ho. Taky se podívej do konfigurace serveru i modemu, jestli nemá ve firewallu nastaveno zahazování ICMP zpráv.

i.cz

Re:Složitější příkazy nefungují přes ssh
« Odpověď #6 kdy: 02. 09. 2014, 16:25:36 »
Celkem dobre se da "odladit" velikost MTU pri pingu se zakazanym fragmentovanim
( ping -f -l 1450 ip.ad.re.sa )

j

Re:Složitější příkazy nefungují přes ssh
« Odpověď #7 kdy: 02. 09. 2014, 20:00:20 »
Problém jsem hledal ve výměně ADSL modemu za VDSL. Ovšem MTU je na obou nastaveno stejně a na serveru jsem nic neměnil.

To mozna hledas i spravne, nevim jak u tebe, ale u par lidi jsem zaznamenal v pripade prechodu na vsdl vyrazny (klidne vic nez 10x) narust latenci. U nekterych to vedlo k tomu, ze trebas vubec nemohli hrat online. ssh sice zkousne lecos, ale ...

Jinak muzez zkusit i floodping, pokud je to tvuj stroj, nikdo protestovat nebude, a otestujes jestli linka neni ztratova (ping -f -c 1000 -s 1024) Bezne se testuje s kilovym paketem, omezeni je na 1000 kousku a sshcku nevadi do 5%.

Taky muzes zkontrolovat dmesg (na obou strojich pokud je to tux), hledej reset sitovky. Byl by tam opakovane. Muze byt, ze se sitovka prehrejva/je vadna/... a pak muze na vetsi datovej naraz reagovat prave resetem.

pavele

Re:Složitější příkazy nefungují přes ssh
« Odpověď #8 kdy: 02. 09. 2014, 20:52:01 »
Síťová karta Broadcom?

Tadeas

Re:Složitější příkazy nefungují přes ssh
« Odpověď #9 kdy: 02. 09. 2014, 21:06:32 »
Pro začátek zkus pingat dotyčný server ve chvíli kdy se to děje.

Re:Složitější příkazy nefungují přes ssh
« Odpověď #10 kdy: 16. 09. 2014, 13:31:32 »
tak nakonec mi museli v O2 vyměnit modem (2x) a s novým se to už neděje