Darujete starší či nepoužívaný notebook?

Alois

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #90 kdy: 30. 08. 2014, 18:42:39 »
Lojzičku, už toho nech. Dal sis inzerát, tak tu neplevel. http://vsezaodvoz.cz/inzerat/8558/notebook-pro-duchodkyni
Omlouvám se moderátorům co nyní napíšu:
Je ti po tom HOVNO kde se ještě ptám po notebooku - ty mě nic nenabízíš tak drž ústní otvor.

V inzerátu, který uvedl braquela, je také psáno, že známé odešel notebook. Kdežto mě píšeš, že stolní počítač. Jak to tedy je? Měl jsem snahu pomoci, ale už také začínám mít pocit, že nás tu někdo tahá za nos.

Momentálně má starý stolní počítač a shání notebook. Osobně používám notebook a když mě kdokoliv řekne počítač automaticky je to pro mě notebook nikoliv stolní počítač.


nobody

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #91 kdy: 30. 08. 2014, 20:40:27 »
Dobry den, mam pro Vas nabidku ktera splnuje Vase nasledujici pozadavky:

funkcni wi-fi = ano
display aspon 15'6 a bez vad = ano 17" matny
funkcni reproduktory = ano
funkcni baterie = ano

disk jste nepozadoval, takze ten jsem vyndal a rozebral na magnety ktere vyuziju na nastenku,
osobne kdyz nekdo rekne wi-fi je to pro me automaticky internet - kabel do toho tedy zapojit jde,
reproduktory jsou funkcni staci priletovat kabely a konektory,
baterie je ok, zalohuje bios na boardu bez problemu,
jedna se o specialni druh notebooku takzvane stolni pc,
vaha cca 5Kg vcetne monitoru,
kdy si pro to prijdete ?

woo

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #92 kdy: 30. 08. 2014, 21:10:48 »
Puvodne jsem to povazoval za preklep ale zda se ze to ma i v tom druhym inzeratu:

15'6 = 15 stop a 6 palcu = 4.72 metru  ;D

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #93 kdy: 30. 08. 2014, 21:15:38 »
15'6 = 15 stop a 6 palcu = 4.72 metru  ;D
No dyť psal, že má paní problémy se zrakem.

Bla

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #94 kdy: 30. 08. 2014, 21:35:08 »
Tak takový notebook bych teda nechtěl tahat na služebku.
V letadle bych s ním působil asi docela rozruch.  ;D


Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #95 kdy: 30. 08. 2014, 22:31:44 »
Momentálně má starý stolní počítač a shání notebook. Osobně používám notebook a když mě kdokoliv řekne počítač automaticky je to pro mě notebook nikoliv stolní počítač.

Alois Alois...

Vážený pane, sice jsem se z počátku domníval, že poptávání funkčního laptopu zdarma je trochu legrace či recese, ale po přečtení toho co píšete je mi Vás spíše líto.
Ani chovat slušně se neumíte.

1. Ano nám všem je tu zcela buřt kde sháníte nějaký laptop zadarmo ALE
2. rozhodně nám tu není buřt jestli z nás děláte voly.
3.  pokud pro Vás je označení počítač to samé jako notebook pak jste pane IT negramota, a nedivte se, že zde jsou s Vámi následně vedeny diskuze tak jako jsou vedeny.

označení počítač je používáno běžněji stolní PC než pro notebook, když už to zmiňujete.
A taková EC1010 byl taky počítač, i když chtěl bych vidět jak by jste ho přenášel :-)

v každém případě k lidem jako je @braqela se máte chovat slušně a s úctou, a odpustit si takové invektivy.

A v poslední řadě. Jestli má Vaše známá personal computer neboli PC neboli počítač, přesněji řečeno desktop, kde ji nejedou reproduktory a máte jistotu, že ty dotyčné reproduktory jsou v pořádku a tedy je vada v zvukové kartě, pak vezte, mám několik 128bit zvukových karet, které Vám mohu věnovat. Stačí si pro ně přijet. Tak se přesně opravuje nefunkční zvuková karta = peníze za věc která má hodnotu 200Kč nechci.
Pouze si budete muset pro ni přijet. Neboť pokud to mám darovat pak tedy proč bych měl mít s tím další náklady.

Ale vy jste původně chtěl sehnat laptop, neboli notebook, nebo-li portable computer, nebo-li přenosný počítač a to je trochu něco jiného.

Ano docela BĚŽNĚ dostávám od svých klientů na LIKVIDACI v podstatě funkční laptopy. Avšak v 98% mají minimálně jednu či více vad. A to v tomto pořadí:
1. nefunkční baterie
2. nefunkční HDD
3. nefunkční či nějak poškozený display
4. HW není dostatečný na běžnou práci
.... případně další obtíže, klávesnice a pod., a nebo kombinace výše uvedeného.

Něco zrecykluji já, a z několika laptopů udělám jeden funkční a ty to pak buď věnuji zdarma za odvoz (případně úhradu zprovoznění) a nebo to předám k likvidaci jiným osobám - a jestli si to opraví je už na nich.

Ale ještě se mi nestalo, aby někdo kdo dostane (či chtěl by dostat) něco zadarmo si ještě KLADL PODMÍNKY co ta darovaná věc má mít za parametry. A ještě nejlépe aby byla plně funkční a nepoškozená.

Nedivte se pak pane Alois, že zde na serveru, kde slovo zadarmo, je synonymum svobodně a je to něco co je tu vždy a bez problémů.
Zadarmo Vám tu poradí co a jak, a jak vyřešit.
Dokonce je tu pár i takových co by i zadarmo Vám ten PC či laptop opravili.

Ale obávám se, že Vaším přístupem pane Alois jste jim tyto chutě dost znechutil.

Doufám, že jste schopen alespoň dočíst až sem, a nad sebou se zamyslet.
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Bla

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #96 kdy: 30. 08. 2014, 22:44:04 »
Tak vezme si jinej nick a pak někoho ... dost možná i mě ukecá, abych se tam stavil a podíval se na to.

Okolojdoucí

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #97 kdy: 31. 08. 2014, 02:46:14 »
Tak mi připadá, že Alois bude náctiletý fakan, kterému nevyšel kšeft na přivýdělek na Aukru, nebo nefachčenko zvyklý jen zadarmo brát, resp. se musí obtěžovat jednou za měsíc na poštu pro dávky. Takových drzých a nevděčných opic na poště potkávám spousty. Sám, když kupuji nový ntb, starý zrepasuji a posílám zadarmo dál. Ikdyž to není top model, je tam horší baterka, nebo je ošoupaná klávesnice, vždy je dotyčný(á) vděčný. Tisíckrát raději ho dám Braqelovi, ať si ho použije a nebo prodá na Aukru a přilepší si, než neomalenému hulvátovi Aloisovi. U prvního příspěvku jsem sice pozdvihl obočí nad odvážností, avšak další Aloisovy příspěvky mě spíše přesvědčily o nebetyčné drzosti.

Braqela: Až zase nastoupí nějaký ministr se zázračnými léčebnými metodami a budete něco potřebovat, klidně sem písněte, jistě se zde najde dost lidí ochotných pomoct (budu mezi nimi). BTW: Češtinu máte na dost vysoké úrovni, spousta lidí by vám mohla závidět ;)

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #98 kdy: 31. 08. 2014, 11:46:50 »
Tak mi připadá, že Alois bude náctiletý fakan, kterému nevyšel kšeft na přivýdělek na Aukru ...

Esli von nevydělával statisíce týdně na BTC ...

Bla

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #99 kdy: 31. 08. 2014, 12:09:14 »
Nevím, jestli je smutné nebo směšné, že kdyby netrval na tolika detailech, dostal by to, co chtěl.
Rozhodně si odteď už si bude pamatovat přísloví: "Kdo chce víc, nemá nic!"
Jen je škoda, že mu JaroušekP nepřispěl.


Bla

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #100 kdy: 31. 08. 2014, 12:15:42 »
...zkusí to znovu za 14 dní a uspěje  ;)

Člověk se učí z vlastních chyb, teď už ví jak na to.
Technicky vzato nízké cíle způsobují nízké výsledky.
Aneb je lepší chcít vydělat sto milionů a vydělat jich deset (nesplnění cíle), než chtít vydělat tisíc korun a skutečně jí vydělat (splnění cíle).
Kdyby napsal, že chce libovolný počítač, měl by doma šrot.
Teď už ví, že může prosit o nějaký dvoujádrový notebook, jen bude problém s baterkou, kterou chudák bude muset koupit za bratru 700.

http://www.baterielaptopy.com/baterie-aku-dell-latitude-e5400-e5500-e5410-e5510-series-km668-km742-km752-km760-km970-mt186-mt187-mt196-mt332-rm649-rm656-rm661-rm668-pw640-pw649-pw651-wu841-wu843-wu852-mt187-mt193-t749d-u116d-w071d-x064d-p858d-9-cell-p-179362.html

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #101 kdy: 31. 08. 2014, 12:48:53 »
@Bla: Blahopreji ke stemu, jubilejnimu prispevku. K veci, trefne a uzitecne, jako vzdy. Napis si redakci o vecnou cenu.

Alois

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #102 kdy: 31. 08. 2014, 13:15:28 »
@ PetrTv. - se budeš divit, přetetl jsem to celý, ale nabízet zvukovou kartu pro starý stolní počítač, když jsem hledal notebook je trošku out.
@ Bla - založ si vlastní téma, aby sis mohl honit triko;


Krysa1

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #103 kdy: 31. 08. 2014, 13:24:06 »
Je ti po tom HOVNO kde se ještě ptám po notebooku - ty mě nic nenabízíš tak drž ústní otvor.

To už je silné kafe. Jednoznačně hloupý, nevychovaný a rozmazlený fakan, kterému bych nedal nic už jen z principu. Pokud teoreticky postulovaná důchodkyně s vadou zraku opravdu existuje, jistě by nám všem po prostudování jednání svého mluvčího odpustila, že touto cestou notebook nedostane. Věřím, že kdyby se na místní fórum obrátila osobně, nebo zvolila lepšího kvalitnějšího prostředníka na úrovni, už by nějaký notebook měla doma. Určitě je tu honě lidí ochotných pomoci a záleželo by pouze na lokalitě. Oni jen nemají rádi arogantní fakany.

Tak kdybych měl vymyslet nějaké dramatické zakončení, tak prosím taktéž drž ústní otvor, protože teď už opravdu hovno dostaneš.

Alois

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #104 kdy: 31. 08. 2014, 13:42:20 »
Je ti po tom HOVNO kde se ještě ptám po notebooku - ty mě nic nenabízíš tak drž ústní otvor.

To už je silné kafe. Jednoznačně hloupý, nevychovaný a rozmazlený fakan, kterému bych nedal nic už jen z principu. Pokud teoreticky postulovaná důchodkyně s vadou zraku opravdu existuje, jistě by nám všem po prostudování jednání svého mluvčího odpustila, že touto cestou notebook nedostane. Věřím, že kdyby se na místní fórum obrátila osobně, nebo zvolila lepšího kvalitnějšího prostředníka na úrovni, už by nějaký notebook měla doma. Určitě je tu honě lidí ochotných pomoci a záleželo by pouze na lokalitě. Oni jen nemají rádi arogantní fakany.

Tak kdybych měl vymyslet nějaké dramatické zakončení, tak prosím taktéž drž ústní otvor, protože teď už opravdu hovno dostaneš.

Vod tebe to sedí, určitě ti ještě teče mlíko po bradě nebo chodíš v plínkách. O tzv. linuxácích stejně dávno vím, že umí akorát machrovat.