Darujete starší či nepoužívaný notebook?

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #45 kdy: 28. 08. 2014, 15:07:17 »
Hned v úvodu podotýkám, že jsem kripl a napůl slepý, takže si myslím, že mám co k tomu říci.
Napřed mé zkušenosti s darováním. Chtěl jsem darovat bednu 3/4 roku starou, 32GB SSD, ale bohužel 15" LCD, na který jsem přestal úplně vidět. Řada charitativních organizací mě vyfakovala, že beden mají dost a nemají zájem. Kontaktoval jsem některé invalidy individuálně, ale nikdo nechtěl bednu, ale pouze ntb. Pouze v jednom případě byl zájem, ale pouze pokud daruji aspoň s 22"+monitorem,  jinak nezájem. Později se ozval zájemce, že by to bral, ale jak zjistil, že je tam jen 32GB SSD a ještě s nějakým Linuxem a ne woknama 7, tak mě dořval, co si dovoluji takového něco nabízet. Tím veškerá charita mezi mými soukmenovci skončila.
Ano, počítač pro mě musí splňovat určité parametry. Těmi jsou Linux na zajištění komunikace s okolím, protože mi nahrazuje prakticky činnost celého těla, a monitor ani příliš malý, ani příliš velký a také nutná minimální spotřeba, protože jsem na příjmu po většinu dne a každý watt navíc je ve vyúčtování znát.
Mno jo, tenkrát naštěstí měli v Bohemce výprodej posledního kusu AiO za pouhých  6 666,- a to jsem měl v prasátku nasyslené, že dokoupím k bedně větší monitor. Tak už AiO bylo hned doma. Protože oproti bedně žere míň, obrazovku má akorát a hlavně je s tím pro mě snazší manipulace. To tak si říct, kdo mi toto daruje :-))))))
Samozřejmě ntb nechci, protože se k němu nenahrbím, 15,6" na tom prd vidím, musím mít bílé klávesy s černým popisem, klávesy jsou moc blízko sebe atd...Takže kdybych si takto vybádal, logicky mě každý pošle kam? Kontrolní otázka....a má pravdu předsedo! Nikdy mi nikdo nic nedal, musel jsem si našetřit z peněz na léky a jídlo a přiznám se, že radši budu žrát zelené před barákem, než abych se o něco prosil.
Jistě, když mi klekne toto AiO, tak při dnešních cenách než dám na nové, tak pokud je to pro mě kompenzační pomůcka, tak dočasně než to dám dohromady, když by mi někdo dal ntb s displejem velikosti mobilu, černou klávesnicí, tak mu budu líbat nohy, že můžu mít aspoň toto pro vyřízení nejzákladnějších svých záležitostí.
Opravdu si nedovedu přestavit vážnou oční vadu, při které by se dalo zírat na 15,6" displej na ntb. Dyť to sotva jde nahmatat taková velikost. A že bych chtěl aby na tom šlo joutube, přehrát voloviny a kde co?  Jakož ještě si nechat posílat fotky jak to vypadá? To bych se styděl sám před sebou, protože to je známka vychcanosti a příživnictví. Bral bych to, co kdo by mi dal, abych přežil a překlenul období než dám tečky dohromady na to, co potřebuji na míru.
A když vidím, že tady neuspěl, tak tu žebronií pořád dokola, to se mi také nezdá.
Tedy bych neodsuzoval většinu "negativních" příspěvků, neboť mám zkušenosti výše popsané. Případní dárci požadované nedají, protože peníze na to nenatrhali na stromě a obdarovaní jsou přespříliš rozežraní ve svých požadavcích a ještě zadarmo!
P.S. a něco chtít zadarmo na linuxovém fóru byla také zbytečná poznámka. Potřeboval jsem tu pomoci jak dostat fonty do systému, které dobře vidím a sám pan Krčmář mi odpověděl jak na to, napsal co a jak, kam, jaké příkazy, přímo na míru mému Linuxu. A přitom mohl mi říct gůgli, wikiuj a je to tu milionkrát probrané - zrovna na linuxovém fóru a vůbec bych to neměl za zlé. Takže i s odsudkem fóra bych byl opatrný, že je zde zbytečné hledat pomoc. Ale musí být o ni seriozně požádáno a musí být vidět, že jsem samostatně na tom pracoval, zkusil a samozřejmě jako root doku*rvil a pak teprve žádám o pomoc, když to sám nezvládnu.


Bla

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #46 kdy: 28. 08. 2014, 15:33:46 »
 2 braqela

Palec nahoru a drž se!

Jen pár tipů.
Věnuj svůj čas a začni se učit psaní všemi deseti.
Na klávesách F a J jsou hmatové výčnělky (odezvy) a popisek pak vůbec nepotřebuješ, taky se nedívám na to, co vlastně píšu.
Prostě se učíš psát dvojice dfdfdfdf atd, až se ti to zažere do hlavy tak, že žádný popis nepotřebuješ, obstojně se to dá zvládnout za tři měsíce. Bohužel jsi uvězněný ve svém těle a nevím, co máš za zrakovou vadu, ale řada z nich má degenerativní průběh.

Jako druhé, uč se gramatiku, zlepši se v ní.

Mám známou, která byť zrakově postižená, se živí jako korektorka.
Bere si za stránku A4 cca 40,- Kč, což znamená, že si za den přivydělá nějaké tři nebo čtyři stovky.

Mimo to, modeluje velmi krásné věci z hlíny, prostě zavře oči a hraje si s tím.
Z toho má taky nějakou korunu.
Jednoduše monetarizuje svoje koníčky, což je jednak čtení knížek a jednak ta keramika.
Moc jí to pomáhá, v některých ohledech žije svobodnější a plnohodnotnější život, než někteří naprosto zdraví lidé.
Tím se tě nechci jakkoliv dotknout a pokud to bylo nevhodné, budu rád, pokud mě pošleš do zádi.

Jiná story už je to, že stát dává přídavky těm takzvaně nepřizpůsobivým na bydlení, na deset dětí, mimořádné příspěvky v hmotné nouzi, příspěvky na opalování a noční zevlování, ale na ty, kteří si za svůj nemohou, tak na ty kašle. To mi je líto a stydím se, že to tak nechávám být, měl bych vzít sudlici a ta prasata z úřadů vypráskat. Bohužel sám nic nezmůžu a ostatní jsou se současným stavem věcím nadmíru spokojení.

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #47 kdy: 28. 08. 2014, 17:51:56 »
Mockrát dík za pěkné slova a za podporu. Vidím, že patříš k jedněm z mála, kteří ví o čem je život. Zdravím tvou známou, a s tím bohatším životem si to všímáš dobře.
U mě se jedná o degenerativní onemocnění mozku a míchy, tak jsem rád, že se trefím aspoň dvěma prsty baj voko kam by to mělo být a ještě to musím 10x opravit. Mno a s tím učením...už nic nedám, ba naopak bojuju s tím, abych aspoň brzdil ztrácení toho co umím.... ale pořád je to naprosto zlatý proti tomu, jaký by to mohlo být. Já vím, gramatiku mám hroznou, ale čeština není můj mateřský jazyk a ani pomocí doučovacích  kroužků třeba mně/mě i s pomůckou tobě/tebe jsem nikdy nedal, natož stavbu věty (což neomlouvá).
Nechápu okolí, jak se neustále pachtí a honí kvůli zbytečnostem a přitom si namlouvají jaký žijí aktivní a plnohodnotný život a bude to do konce života. Vůbec nevidí to zásadní okolo. Pak stačí vteřina a všechno je úplně naruby. Na co je jim majetek, o který se nezvládají starat, kariéra, úspěšnost, když nakonec zjistí, že jim život protekl mezi prsty, okolí se od nich odvrátilo, když už pro ně nic nemůže udělat.
Když nastane čas od života brát, tak pak se teprve ukáže, jestli v životě dávali dobře a na správném místě, aby se jim to vracelo.
Ale to už jsem off topic a plevelím diskuzi.

woo

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #48 kdy: 28. 08. 2014, 18:36:02 »
Jak uz tady nekolikrat zaznelo, myslim ze co tady spoustu lidi mirne nadzvedava jsou ty pozadavky.

Precejenom, kdyz si neco nemuzu dovolit a musim prosit o pomoc ostatni, tak bych mel vzit co nabizi a byt vdecny. Ne si zacit vymyslet:
- musi to byt ntb, protoze desktop se me do bytu nevejde...
- musi to mit funkcni baterku, protoze zasuvku mam moc daleko...
- musi to byt schopne prehravat videa o kockach...
- musi to mit presne takovy display, HDD, ...
- musi to mit ruzovy kryt, protoze zadny jiny se me nelibi...

... WTF?


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #49 kdy: 28. 08. 2014, 18:58:32 »
@woo: Hele, kdyz se ti ty pozadavky nelibi, tak na to nereaguj. Muzes treba vykonat dobro, az nekdo bude hledat i386sx s 64MB pameti, 10MB disku, v co nejvetsi bedne a s 12"CRT. To ti snad pozadavky neprijdou neprimerene.


woo

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #50 kdy: 28. 08. 2014, 19:10:34 »
@JardaP:

Uklidni se prosimte a prestan placat nesmysly ;-)

Urcite je lepsi tazateli vysvetlit ze vetsi sanci na uspech ma kdyz da realisticky pozadavky a kdyz se bude snazit nepusobit arogantne.

Tim ze ho budes ignorovat mu nijak nepomuzes.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #51 kdy: 28. 08. 2014, 20:59:29 »
@woo: Prosimte, mas snad pocit, ze tazatel po tobe chce, abys mu sel koupit posledni rev vypocetni techniky? To, co chce, splni lecjaky stary kram. Vcetne te funkcni baterky. Muj netbook je stary kram, nicmene po peti letech ma baterku dost slusnou, protoze vetsinu casu jede ze site.

Jinak tazatel mozna neni tak uplne mistr slova, ale snad bych to nenafukoval az do arogance. Ja nevim, ze tu za vsim musite vsichni hledat nejake zednarske spiknuti a pritom o tom hovno vite. Nekde se pta, tak bud dejte nebo nedejte. Nikdo vas nenuti, ale muzete si aspon nechat ty pindy o arogantnich zlodejich. Toho cloveka jste nevideli ani z rychliku, nicmene ho mate precteneho a vsem je jasne, ze patri do kriminalu.

Pavel...

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #52 kdy: 28. 08. 2014, 21:16:48 »
To, co chce, splni lecjaky stary kram. Vcetne te funkcni baterky. Muj netbook je stary kram, nicmene po peti letech ma baterku dost slusnou, protoze vetsinu casu jede ze site.

Je uplne minimum starych notebookov ktore maju pouzitelnu baterku. Ano mam jeden taky doma (dokonca vyrazne starsi :) ), takze najdu sa.

To co sa mu snazi povedat vacsina prispievatelov, ze tato konkretna cast jeho poziadavky je znacne limitujuca. To, ako na to reaguje, je uz vec druha.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #53 kdy: 28. 08. 2014, 21:27:05 »
To co sa mu snazi povedat vacsina prispievatelov, ze tato konkretna cast jeho poziadavky je znacne limitujuca.

Ano, to beru a u vetsiny notebooku tomu tak bude. Nicmene to neni duvodem k tomu, aby z nej nekdo hned delal arogantniho zlodeje.

Martin Dráb

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #54 kdy: 28. 08. 2014, 21:40:57 »
@Alois:

Zdravím,

mohu se zeptat, proč je v požadavcích SSD? Ano, už jsem na tento trend také přesedlal a nemůžu si ho vynachválit, ale podle mého názoru je, co se týče přehrávání videa, zbytečné, pokud bude zvolen rozumnější procesor. Bez SSD jsem spokojeně žil až do letošního května a ač musím uznat, že mi jeho používání čas šetří, není to otázka života a smrti. Nejsem běžný uživatel, ale potřebuju provozovat ideálně několik virtuálních strojů najednou a celkem často je restartovat.

Pokud vaše známá trpí vadou zraku, nevím, zda je pro ni důležité přehrávat videa ve vysokém rozlišení (resp. zda to má požadovaný efekt). Ale uznávám, že není na mně toto soudit.

Plus předpokládám, že jediným možným OS bude asi nějaká verze Windows (tzn. že se nejedná o někoho, kdo by měl trpělivost něco řešit, když se to rozbije. Ač mám zkušenost z okolí, že i v tomhle ohledu už jsou na tom některé distribuce dobře).

Možnost sbírky jsem navrhoval proto, že se mi zdálo pravděpodobnější, že byste mohl na něco staršího (či nového a levnějšího) vybrat touto formou, než že by vám na stole přistál stroj s požadovanými parametry. Inu, pokud se jedná o podvod, člověka nebude tolik mrzet, když přijde, řekněme, o nějakou menší částku, než když ztratí něco s vyšší hodnotou, co by případně mohl darovat lépe a radostněji. Zpočátku bych klidně přispěl, ale teď už si tím nejsem tak jistý.

Bohužel, z vašich reakcí jsem poněkud zmatený. Nepřijde mi, že jste v takové situaci, abyste mohl agresivně reagovat na některé příspěvky. Všechno se dá vysvětlit v klidu a rozumně, navíc tím odfiltrujete další "negativní reakce". Zpočátku bych klidně do případné sbírky i přispěl, ale teď už si tím nejsem tak jistý.

S pozdravem
Martin Dráb

Bla

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #55 kdy: 28. 08. 2014, 21:46:26 »
Ano, to beru a u vetsiny notebooku tomu tak bude. Nicmene to neni duvodem k tomu, aby z nej nekdo hned delal arogantniho zlodeje.

Ano, máš svým způsobem pravdu.
Jen místo řečí bys měl udělat něco konkrétního, třeba jí ten noťas koupit.
Pokud tomu člověku na 100% věříš, uděláš velmi dobrou věc a ukážeš, že taky umíš i něco jiného než jen plácat pusou.
Ostatně nějaké tři tisíce nejsou až tolik peněz a hlavně pokud to je na dobrou věc.
Takže na tebe apeluji, prosím tě, pomoz jim.
Jsi asi jediný, kdo to může udělat, protože velká většina ostatních jim nevěří.

https://www.google.cz/?q=repasovan%C3%BD+notebook+lenovo&gws_rd=ssl

Opravdu tě prosím, když jim věříš, tak jim pomoz.

Alois

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #56 kdy: 28. 08. 2014, 22:12:38 »
@Martin Dráb
V mých požadavcích SSD není. SSD by se muselo dokoupit k jednomu nabídnutému notebooku, který se nejspíše nedá použít na přehráváni videí z důvodu grafiky.
Orientační požadavky jsou u založení tématu.

Po projítí tématu jsem našel akorát několik příspěvků o tom, že kdyby notebook měli tak by ho nabídli; Další ho nabídl, ale z důvodu staré grafiky není vhodný.

U dalších několika příspěvků jsou sice rady, ale také se odklání od dotazu napsaném v předmětu tématu.
A ti ostatní zde píší nejspíše proto, aby se zviditelnili; při tom kdyby napsali - notebook nemám nebo notebook nedám by zcela stačilo.

Do charitativního daru ať hmotného či finančního tě ani nikoho jiného v tomto tématu nikdo nenutí.

Arogantní odpovědi či nevhodné odpovědi je určitý rozdíl.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #57 kdy: 28. 08. 2014, 22:43:39 »
Ano, to beru a u vetsiny notebooku tomu tak bude. Nicmene to neni duvodem k tomu, aby z nej nekdo hned delal arogantniho zlodeje.

Ano, máš svým způsobem pravdu.
Jen místo řečí bys měl udělat něco konkrétního, třeba jí ten noťas koupit.
Pokud tomu člověku na 100% věříš, uděláš velmi dobrou věc a ukážeš, že taky umíš i něco jiného než jen plácat pusou.
Ostatně nějaké tři tisíce nejsou až tolik peněz a hlavně pokud to je na dobrou věc.
Takže na tebe apeluji, prosím tě, pomoz jim.
Jsi asi jediný, kdo to může udělat, protože velká většina ostatních jim nevěří.

https://www.google.cz/?q=repasovan%C3%BD+notebook+lenovo&gws_rd=ssl

Opravdu tě prosím, když jim věříš, tak jim pomoz.

Jezis, to je zase chytry!

Jinak az budu mit zbytecny notebook, s klidem ho nekomu dam. Ty si ten svuj nech, jednou ti ho muzou dat do rakve a uz tu prosimte neopruzuj.

Bla

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #58 kdy: 28. 08. 2014, 23:09:58 »
Jezis, to je zase chytry!

No vidíš, jen kecáš :-)

Protože jaký rozdíl je mezi tím dát někomu notebook, za který dostaneš tři tisíce, nebo mu koupit notebook za tři tisíce?
Na peníze to je totožné.
Místo věnování ho můžeš prodat, stejně jako ho pro věnování můžeš koupit.
Není to o tom, jestli ten notebook máš nebo nemáš, kdybys chtěl opravdu pomoct, tak ten notebook od někoho koupíš a daruješ ho.
Je to o tom, jestli chceš danému člověku pomoci nebo ne.
A já ti říkám, abys to udělal, pokud věříš tomu, že uděláš dobrou věc, tak to udělej.
Máš příležitost vykonat dobro, tak proč bys to neudělal?
Kritizovat ostatní, plivat na ně, to není konání dobra.
Dobro nění pindání v diskuzi, v televizi nebo v politice, dobro jsou skutky, opravdu odvedená práce.

Já třeba nakoupím hračky a za tisícovku a odvezu je do dětského domova.
Také tu nemám hromadu hraček (oni preferují společenské hry) nebo třeba Xbox, ale prostě jdu a koupím je.
To je reálné dobro, které můžeš vykonat.

Proč ti vadí, že po tobě chci, abys to dobro tedy učinil?
Pokud věříš tomu, že tím darem opravdu někomu pomůžeš, a když to není taková částka, pak nemáš důvod to neudělat.

Re:Darujete starší či nepoužívaný notebook?
« Odpověď #59 kdy: 29. 08. 2014, 00:09:48 »
Nebo pokud to žebrota není, čím se to liší?
Liší se to tím, že žebráci si nekladou podmínky. Ještě jsem neslyšel, že by mi žebrák řekl "Nemáš nějakou korunu? Na jídlo! Ale nechci vepřový, nemůžu papriky a z meruněk je mi blbě".

Obzvlášť pikantní je podmínka "displej bez vad". Běžně vídám lidi, kteří si na ntb vydělali sami a drobné vady přežijí, "vždyť se to používat dá, novej se mi kvůli tomu nechce kupovat". Moje drahocená choť měla ještě nedávno šunku, která nesplňovala snad ani jeden z těch požadavků. Samozřejmě mě to dráždilo a nabízel jsem, že koupím něco normálnějšího. "Proč? Mně to stačí." A stačilo, dokud teda na tom displeji bylo vůbec něco vidět :)

----

@braqela: chlape, máš můj maximální respekt a obdiv. Když už tady teda máme takový rádobycharitativní téma, je něco, čím bysme mohli pomoct tobě?