Wi-fi router na doma

Jara

Wi-fi router na doma
« kdy: 26. 08. 2014, 19:23:45 »
V zaplave zprav o bezpecnosti wifi routeru bych rad doporuceni od zkusenych uzivatelu co zvolit za wifi router na doma.

Nezadam od routeru nic vic nez pripojeni na internet, coz asi splni standard b/g/n. Plusem by bylo tlacitko na vypnuti wifi a cena nekde mezi 600-1000 Kc. Nejsem zkuseny uzivatel, tak nechci provadet zmenu firmaru na jiny nez tovarni.

Dekuji za rady, J.


mecky

Re:Wi-fi router na doma
« Odpověď #1 kdy: 26. 08. 2014, 19:53:20 »
asus rt n12 ver D1
http://www.alza.cz/asus-rt-n12-ver-d-d390719.htm
za tu cenu solidne rychli, na firmware sa zatial nevykaslali a chyby opravuju

mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:Wi-fi router na doma
« Odpověď #2 kdy: 26. 08. 2014, 21:24:51 »
Vim, ze nebudes chtit a nerespektuji pozadavky, ale za sebe bych doporucil treba slusnou gateway Zyxel USG20/W (Kaspersky + umi 3G pro nouzove pripojeni) a pridat AP Zyxel s protipozarnim senzorem. Z levnejsich a podstatne mene komplexnich zarizeni se mi dost zamlouva Ubiquity AirRouter, nebo Edgerouter Lite s POE AP, ktere jsou postavene na Debianu a muzes do nich nasypat cisty Wheezy. SMC Networks jsou "forkem" Cisco IOS (1:1 opravdu ne) za prijatelnou cenu.

Levne topinkovace, ktere sam chces, mi pres prah uz nesmi. Problemy s restarty, prehrivanim, nebo vytuhy jen nastvou. Dnes do toho cpou tolik funkci, ze ten HW jede na doraz a pritom nezvladaji ani zaklady, jako oddelene wifi (navstevnici), slozitejsi filtry, routing, dmz, nebo si neporadi ani s 20mbit linkou. Nez travit hodiny hledanim a odstranovanim problemu, pokud vubec, to si radeji koupim slusny router za vyssi castku. Ten klid za to proste stoji.

Jara

Re:Wi-fi router na doma
« Odpověď #3 kdy: 26. 08. 2014, 22:04:27 »
mca: neco na tom o cem pises je... taky mi to pripomnelo nekolikalete naprosto bezprobleme souziti s antentou od Ubiquity na strese baraku. Co jsem si o AirRouteru v rychlosti precetl, tak to vypada dobre. Uvidim jestli nekdo nezkousel tento model ...

Zopper

  • *****
  • 657
    • Zobrazit profil
Re:Wi-fi router na doma
« Odpověď #4 kdy: 27. 08. 2014, 08:44:45 »
Já mám na střeše AP od AirLive (dvoubodový spoj asi na 3 km) taky už pár let. A zatím jsem je nemusel ani jednou restartovat.


abc

Re:Wi-fi router na doma
« Odpověď #5 kdy: 27. 08. 2014, 11:10:28 »
konkretne tento model nemam vyzkouseny, ale par kousku od Ubiquity ano a zatim spokojenost. Takze si nemyslim, ze to bude sptana volba.
P.

Re:Wi-fi router na doma
« Odpověď #6 kdy: 27. 08. 2014, 11:31:21 »
Jsem nekolik let spokojenym uzivatele tp-link 1043nd. byl snad nejlevnejsim wifi routerem s 1gbps LAN pred temi roky
Děkuji za možnost editace příspěvku.

mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:Wi-fi router na doma
« Odpověď #7 kdy: 27. 08. 2014, 19:56:48 »
Ja to beru tak, ze kazdy druhy toustovac ma dneska nejake defaultni heslo, se kterym nehnes. To by asi nebylo tak uplne drasticke (backdoor] do okamziku, kdyz budes potrebovat z WAN, pak z toho dostanes co potrebujes (od hesel, mac az po logy pripojeni). Ted jde o to, jestli to byl umysl, pak si nedalam iluze, ze byt to pres zakaz WAN neslo, nebo chyba a tez prichazim o iluze. Neni kvartal, kdy by se nenasel nejaky backdoor v podobnych zarizenich znacek Asus, D-Link, ...






BigRoot

Re:Wi-fi router na doma
« Odpověď #8 kdy: 01. 09. 2014, 16:33:45 »
Ja si pred nejakou dobou na doma poridil mikrotik a prozatim jsem spokojen. Ve srovnani s ruznyma asusama,tplinkama a jinyma je to jina liga. Moznosti nastaveni jake poskytuje routeros ve spojeni s routerboardem...

Nox

Re:Wi-fi router na doma
« Odpověď #9 kdy: 01. 09. 2014, 18:59:15 »
BigRoot: Muzu se zeptat, jak rychla je wifi? Ja si Mikrotik nekoupil proto, ze v e-shopu psali, ze umi jen 150Mbit. Tak jsme radsi vzal 300Mbit TP-Link. A pak mi nekdo tvrdil, ze Mikrotik 300 Mbit taky umi. Tak nevim, mozna jsme se pripravil o prima zarizeni.

Lol Phirae

Re:Wi-fi router na doma
« Odpověď #10 kdy: 01. 09. 2014, 19:03:50 »
Kristepane... Ano, 300Mbit. Reálně cca 8 MB/s při zadekní klice, když všichni sousedi odjedou na dovolenou a přestanou rušit signál.

Jimmy

Re:Wi-fi router na doma
« Odpověď #11 kdy: 01. 09. 2014, 21:57:51 »
Mikrotik umí tak rychlou wifi jak rychlá se do něj vloží wifi karta. Takže 300 Mbps není problém, navíc tam lze nastavit naprosto cokoliv. Např. síť pro návštěvy s přístupem pouze do internetu a ne do interní sítě, či cokoliv jiného dle přání. Je ale obtížnější to nastavit a stojí to více peněz.

FrantaA

Re:Wi-fi router na doma
« Odpověď #12 kdy: 02. 09. 2014, 07:17:50 »
Mikrotik umí tak rychlou wifi jak rychlá se do něj vloží wifi karta.

To se ovšem týká pouze modelů, které vložení karty umožňují, a to nejsou ty levné pro domácí použití. Tam, jak se uvádí v paralelní diskusi, by byl asi nejlepší RB951G-2HnD, nicméně má pouze pásmo 2,4 GHz (zato gigabitové ethernetové porty).

BigRoot

Re:Wi-fi router na doma
« Odpověď #13 kdy: 13. 09. 2014, 15:14:59 »
BigRoot: Muzu se zeptat, jak rychla je wifi?
Pres 3 panelove steny to da kolem 4-6 MB/s, zalezi na zaruseni v dany cas. Bydlim v panelaku a mikrotik vidi 30 wifin v okoli.
Na klasicke serfovani to neni problem, ale IPTV se obcas skarede seka.
Jako mnozi jini i ja pokud to de, tak stopro volim kabel. Wifi na PC jen v nouzi a pak samo pro mobilni zarizeni.

MN

Re:Wi-fi router na doma
« Odpověď #14 kdy: 13. 09. 2014, 16:45:31 »
Za mě Mikrotik RB951G. Je to opravdu v pohodě domácí wifi ap, slušné pokrytí na integrovanou anténu, gigabitové porty, rozumná cena. Mám asi čtyři v provozu jako náhradu za levné ASUS a naprostá spokojenost. Stabilita vynikající, není problémem uptime rok. Jen je těžší ho nastavit :)