Synology DS214play jako DLNA server

Mirek

Synology DS214play jako DLNA server
« kdy: 17. 08. 2014, 21:01:05 »
Zdar,

vybírám NAS a protože bych ho chtěl využít i na streamování videa pro TV (DLNA) - vyhlídl jsem si Synology DS214play. Uvádějí u něj real-time transkódování do 1080p.

ALE, má TV neumí přes DLNA 1080p a chtěl bych mít možnost upravit konfiguraci transkódování. Ale nenašel jsem nikde žádné informace o možnostech nastavení - díval jsem se i do návodu a nic.

Máte někdo nějaké zkušenosti?

Díky
« Poslední změna: 17. 08. 2014, 21:06:06 od Petr Krčmář »


j

Re:Synology DS214play jako DLNA server
« Odpověď #1 kdy: 18. 08. 2014, 10:28:48 »
Sorry, ale transkodovani tahle krabka nemuze zvladat ani ve snu ... a je uplne jedno do jakyho rozliseni. Uvedom si, ze pokud se transkoduje, tak do mpeg2, coz zaroven vyzaduje gigovou sit (stovka tomu nestaci). A moje 4jadro zvlada tak tak (zatizeni kolem 80%) fullHD (z x264).

Tohle http://www.senetic.cz/product/744900-421 ma minimalne 3-5x vykonejsi CPU, a stejne pochybuju o tom, ze by neco takovyho zvladlo. Daleko jednodussi budes mit koupit si dlouhej hdmi kabel.

Lol Phirae

Re:Synology DS214play jako DLNA server
« Odpověď #2 kdy: 18. 08. 2014, 10:41:44 »

Mirek

Re:Synology DS214play jako DLNA server
« Odpověď #3 kdy: 18. 08. 2014, 12:10:13 »
Sorry, ale transkodovani tahle krabka nemuze zvladat ani ve snu ... a je uplne jedno do jakyho rozliseni. Uvedom si, ze pokud se transkoduje, tak do mpeg2, coz zaroven vyzaduje gigovou sit (stovka tomu nestaci). A moje 4jadro zvlada tak tak (zatizeni kolem 80%) fullHD (z x264).

V odkazu, který poslal Lol Phiarae (díky moc, na tohle jsem při googlení nenarazil), se jasně pro ds214play píše toto:

"* For other DLNA devices (než je xbox 360), transcode to TS up to 1080p."

Synology sám u této funkce píše: "DS214play je vybaveno technologií hardwarově akcelerovaného převodu kódů a obsahuje možnost praktického překódování videí s rozlišením 1080p Full HD."

Takže ds214play transkódování umí.

Mně jde o to, jestli je v konfiguraci možné podrobněji nastavit, jak proběhne (formát - 1080p, 720p, 480i/p; kontejner/kodek; etc). Klidně mi stačí třeba screenshot z nastavovací obrazovky a nebo odkaz na konkrétní uživatelský manuál, kde je popis. Moc by mi to pomohlo abych si udělal obrázek o tom, jestli to bude na mé starší TV chodit a nebo ne.

Mirek

Re:Synology DS214play jako DLNA server
« Odpověď #4 kdy: 18. 08. 2014, 12:15:53 »
Jen doplním - týká se to MediaServeru. Viz např. zde: http://www.synology.com/en-global/releaseNote/package/MediaServer


Re:Synology DS214play jako DLNA server
« Odpověď #5 kdy: 18. 08. 2014, 19:23:39 »
Většina platforem s ARM procesory má jak HW dekodér tak i enkodér. Můj telefon na ARMu normálně 1080p zvládá komprimovat i posílat po 3G síti. Některé dají i 4K video.
Takže určitě to lze... co se týče Synology tak to půjde nastavit přes konzoli s root účtem.
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

j

Re:Synology DS214play jako DLNA server
« Odpověď #6 kdy: 19. 08. 2014, 09:53:13 »
2Mirek: ty asi neumis cist ....

"DLNA devices: Transmit original files to the DLNA devices; supported formats depend on the device."

Nebo neco chapu spatne? je tam jasne napsany, ze DLNA proste v tomto pripade funguje presne stejne jako ftp.

Mirek

Re:Synology DS214play jako DLNA server
« Odpověď #7 kdy: 20. 08. 2014, 13:03:32 »
2Mirek: ty asi neumis cist ....

"DLNA devices: Transmit original files to the DLNA devices; supported formats depend on the device."

Nebo neco chapu spatne? je tam jasne napsany, ze DLNA proste v tomto pripade funguje presne stejne jako ftp.

Drahý j, místo takového výpadu si přečti odkazovaný dokument celý. Zjistíš, že tam jsou tabulky 2. A v té druhé, která se týká MediaServeru, je text, který jsem ocitoval. To znamená, že pro všechna jiná zařízení než XBOX 360 se netranskóduje.

Moje situace je následující - mám starší TV s DLNA, ale podpora různých formátů v té době nebyla moc široká. Navíc titulky asi nefungují vůbec. TV ale přes DLNA neumí 1080p. Proto mně zajímá možnost jak transkóding nastavit tak, aby byl zapnutý, ale na 720p, případně 480p a ideálně i s výběrem kodeku, abych se trefil do specifikace TV. A pokud možno i včetně vkládání titulků do obrazu. To je vše.

Nehledám způsob jak transkódování vypnout. To můj problém neřeší.

Mirek

Re:Synology DS214play jako DLNA server
« Odpověď #8 kdy: 20. 08. 2014, 13:09:02 »
Díky za reakci.
Většina platforem s ARM procesory má jak HW dekodér tak i enkodér. Můj telefon na ARMu normálně 1080p zvládá komprimovat i posílat po 3G síti. Některé dají i 4K video.
Jasně, naprostý souhlas. Proto mně to u ds214play nijak nepřekvapilo. Kdy by trápil CPU když se to dá přehrát na HW encodér.

Takže určitě to lze... co se týče Synology tak to půjde nastavit přes konzoli s root účtem.
Tak to by mně zajímalo. Máš s ds214play a podobnými změnami konfigurace osobní zkušenost?

Díky moc.

Mirek

Re:Synology DS214play jako DLNA server
« Odpověď #9 kdy: 20. 08. 2014, 13:24:00 »
Drahý j, místo takového výpadu si přečti odkazovaný dokument celý. Zjistíš, že tam jsou tabulky 2. A v té druhé, která se týká MediaServeru, je text, který jsem ocitoval. To znamená, že pro všechna jiná zařízení než XBOX 360 se netranskóduje.

Celej jsem se do toho zamotal - samozřejmě mělo být "se transkóduje do 1080p"

j

Re:Synology DS214play jako DLNA server
« Odpověď #10 kdy: 20. 08. 2014, 16:10:51 »
Drahý j, místo takového výpadu si přečti odkazovaný dokument celý. Zjistíš, že tam jsou tabulky 2. A v té druhé, která se týká MediaServeru, je text, který jsem ocitoval. To znamená, že pro všechna jiná zařízení než XBOX 360 se netranskóduje.

Celej jsem se do toho zamotal - samozřejmě mělo být "se transkóduje do 1080p"

Tak si to kup a blbe se neptej ... ale pak sem nechod brecet, ze ti to nefunguje ... kdybys totiz o DLNA mel aspon paru, tak o tom ani nepremejslis. To pisu jako nekdo, kdo vyzkousel minimalne 20 ruznych serveru a stejny mnoztvi klientu (jak HW tak SW) + si kodil i vlastni rozsireni abych zalepil to, co tvurci tehle uzasnejch kabek nejsou chopni.

1) transkoding je extremne HW narocnej, protoze musis zaroven video dekodovat a zaroven ho rovnou komprimovat
2) mrvi to kvalitu a to tak ze hodne, fakt uzasny si stahovat HD film a pak z nej vyrobit SD pro telku aby to prehrala sama, misto ji to 1:1 poslat na hdmi
3) HW codec zvlada jen PRESNE definovany formaty => na nekterych povedenych kouscich az 80% filmu nelze vubec pouzit
4) samotny DLNA je tak uzasnej standard, ze ho nikdo nedodrzuje
5) kazdej si to prizpusobuje jak se mu hodi, takze realne se spolu dohodne server a prehravac stejnyho vyrobce (a i to nekdy blbe)

Vysledky:
a) nelze zvolit audiostopu
b) srv neumi remux bez rekomprese
c) nefunguji titulky/nelze vybrat jazyk
d) zobrazi se nazev filmu/souboru (random)
e) neprenasi se meta informace
f) dtto nahledy/postery
g) kdyz uz srv rekomprimuje, tak klient nestiha bitrate
...

Podotykam, ze vsem zarizeni/sw nechybela ona funcionalita, jen se jaksi nebylo schopno domluvit s krabkou/sw z jine staje. A pokud bylo mozno ziskat obe strany od jednoho dodavatele, tak minimalne jedna ze stran (srv/klient) byla v zasade zcela nepouzitelna.

Bud mas +- fungujiciho klienta, a pak mas nepouzitelny srv, ktery neumi pouzit textove titulky, neumi pouzit titulky v externim souboru, neumi nic jako knihovnu ... takze v zasade funguje jen jako blbe ftp. Nebo mas prozmenu srv, ktery toho umi hromadu, ale klient si poskytovana data neumi vzit a zobrazit je.

Jediny funkcni reseni bylo ... dve PC proti sobe. Coz je jaksi z principu na ... na to nepotrebuje nikdo DLNA.

Jako bonus se ti krabka opatchuje, a ty zjistis, ze co predtim jakz takz fungovalo, prestalo fungovat, protoze vyrobce se rozhod ze takovou funcionalitu dal nebude podporovat a nahrat starsi firmware jinak nez v servisu je prakticky nerealny. Zdravim timto LG, ti maji tak uzasne rychly web kde poskytujou(zcela nefunkcni) SW, ze to jede asi jako na modemu.

Atlantis

Re:Synology DS214play jako DLNA server
« Odpověď #11 kdy: 20. 08. 2014, 23:16:52 »
:-D koukám zlatej HTPC, kde přehraju všechno s jakýma titlkama chci hezky z NASu  :P