Windows 8.1 - automatické otáčení obrazovky

Denerog

Windows 8.1 - automatické otáčení obrazovky
« kdy: 31. 07. 2014, 20:41:34 »
Dobrý den,
Mám problém se software windows 8/8.1:

kdykoliv po zapnutí počítače je stisknuta klávesa: n, v, c nebo mezerník tak se ozve pípnutí a:
1)přetočí se obrazovka o 90°,
2) klávesnice přestane normálně pracovat (ty klávesy které po stisknutí něco píšou, píšou jiné znaky a dělají něco jiného nebo se značným zpožděním napíšou například: 0+)
3) na myši je funkční pouze pravé tlačítko, levé tlačítko otevírá vlastnosti souborů a složek místo jejich normálního otevření, ve web browseru zase po kliknutí na jakýkoliv link nastane stahování této html stránky

IT support lenovo doporučil navrátit počítač (Win8.1) do továrního nastavení (Win8) ale i potom problém přetrval.
Norton antivirus nenalezl žádnou hrozbu při prohledávání systému jak za normálního provozu tak i v SAFE modu
Problém přetrvává i s externí klávesnicí a myší

Lenovo IT support a my z toho usuzujeme že to není hardwarový problém

LENOVO ThinkPad T540p
Windows 8


Předem děkuji za pomoc
Denerog
« Poslední změna: 04. 08. 2014, 11:30:37 od Petr Krčmář »


Ja by som skúsil nejaké live distro linuxu, ktoré zvládne UEFI, napríklad Ubuntu-14.04-LTS na kľúči a keby sa aj s ním choval notebook rovnako, išlo by o problém hardware, čo ale nepredpokladám. V tom prípade by som uvažoval nad náhradou w8 za niečo fukčné.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Já osobně to odhaduju zaseklý Shift nebo Ctrl ve zmáčknuté poloze. Pokud existuje nějaký program na zobrazení stisknutých kláves (prostě obrázek, kde např červeně svítí stisknuté klávesy), tak bych se v něm podíval.

Na 80% to bude takováhle blbost.

I externí klávesnice a myš je k ničemu, protože na té interní je Ctrl nebo Shift stále stisknutý. Otázka je, jestli je chyba v klávesnici (tj. někde je napevno spojený kontakt), tlačítku (rozbité) nebo v elektronice nebo v připojení klávesnice. To je ale už problém Lenova, protože pokud tomu tak je, tak je to na výměnu.

Nejdřív pořádně omačkej Shifty a oba Ctrl (oba Alt můžeš taky, pro jistotu) - ale pořádně na ně zmáčkni, neboj se. Pokud to nepomůže, tak zkus sehnat nějaký ten program, který ukáže, jaká tlačítka na klávesnici jsou zmáčknutá - a uvidíš, skoro jistě tam bude jedno z popisovaných.

Cyr

Jak píše Pavouk. Jen pro upřesnění ve Windows 8 je defaultně aplikace On-Screen Keyboard, která ti to ukáže. A obrazovka se teda standardně otáčí kombinací Ctrl+Alt+šipka, tak je teda divný to c, v, etc.

Denerog

děkuji za odpověď,

to bylo to první co jsme zkoušeli (projet celou klávesnici) ale bohužel v tom problém není
po tom co se spustí tento"problém" tak se tyto funkce rozhodí s klávesnicí, dalo by se říct nebo spekulovat že jsou všechny automaticky "stisknuté i nestisknuté" zároveň.

tenhle problém trvá už dost dlouho a PC se nedá používat, jak říkám, po tom co po restartu stisknu S, N, M nebo mezerník tak se to celé rozhodí... =/, drivery jsou aktuální, diagnostika říká že je vše up to date...


Tento notebook jsme zakoupili se zárukou On site ale bohužel jsme nevěděli že se žádná lenovo záruka nevztahuje na software a bylo nám řečeno že pokud bychom záruky využili a problém by byl v SW tak by jsme dostali pouza fakturu za zbytečný výjezd technika...


dustin

A v tom live linuxu to blbne také?

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Nemusí být klávesy zmačknuté (zablokované) fyzicky, může jít o HW chybu v kláesnici nebo o vadnou elektroniku...

Zkoušeli jste odpojit napájení (adaptér) a na pár minut i vyndat baterku? Tohle mi vyřešilo nefunkční touchpad ve chvíli, kdy už jsem notebook dával do krabice k odeslání do servisu ("Ještě to zkusím, než to pošlu").

Podle mě nejde o SW problém (tím pádem u mě dostává Lenovo mínus za to, jak straší zákazníka, který navíc má záruku on-site).

Jak psal Cyr - najdi si on-screen klávesnici ve Windows a podívej se, podle mě tam bude něco indikováno jako zmáčknutý...

Zkus ještě Live linux, jak radí ostatní (třeba Ubuntu z CD - ALE JEN VYZKOUŠET, ať si nepřeinstaluješ Windows nebo nesmažeš obnovovací oddíl ;-) ). Pokud bude problém i tam, tak je to jasný. Jen upozornění - v Linuxu se bude případná HW chyba klávesnice pravděpodobně projevovat jinak než otáčením obrazovky nebo psaním konkrétních nesmyslů. Dost možná bude psát jiné nesmysly než ve Windows a i myš se bude chovat jinak. Každopádně v pořádku to podle mě nepoběží ani tam.

Mimochodem (trocha spekulace) - pokud nepomohl ani reinstall Windows, nemělo by stejně Lenovo poslat svýho člověka? Pokud se nepletu, tak o OEM verze Windows se stará jejich distributor, což by bylo Lenovo, ne? Ptám se jen tak pro zajímavost...

Lol Phirae

Reklamuj ten krám.

Lol Phirae

Jo a co se týče toho Linuxu, no... ten by to asi moh vyřešit definitivně

Citace
Linux BIOS corruption/brick

DISABLE the option OS Optimized Defaults in the Restart tab of the BIOS Setup Screen and load defaults before installing Linux.
Devices known to be affected: T540p

Matrix of (un)affected models

There seems to be a BIOS bug which reliably bricks the device while booting Linux. It might be related to UEFI, SecureBoot and the Debian build of grub2, but the problem is still under investigation. BIOS versions 1.11 and 1.08 are known to be affected. There is no known fix except a motherboard replacement.

Ten krám je evidentně i zadarmo drahej, viz Haswell ThinkPad problems

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Ten krám je evidentně i zadarmo drahej, viz Haswell ThinkPad problems

Kristova noho, to je tedy sila. To je snad lepsi koupit ACER.

Lol Phirae

Kristova noho, to je tedy sila. To je snad lepsi koupit ACER.

No, ThinkPad prostě jedině repasovaný osvědčený model... Jak to Lenovo pohřbilo je opravdu neuvěřitelné.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Jo a co se týče toho Linuxu, no... ten by to asi moh vyřešit definitivně

Citace
Linux BIOS corruption/brick

DISABLE the option OS Optimized Defaults in the Restart tab of the BIOS Setup Screen and load defaults before installing Linux.
Devices known to be affected: T540p

Matrix of (un)affected models

There seems to be a BIOS bug which reliably bricks the device while booting Linux. It might be related to UEFI, SecureBoot and the Debian build of grub2, but the problem is still under investigation. BIOS versions 1.11 and 1.08 are known to be affected. There is no known fix except a motherboard replacement.

Tak to je drsný...

Kristova noho, to je tedy sila. To je snad lepsi koupit ACER.

Začíná to tak vypadat. Člověk aby se dneska bál něco (novýho) koupit, jak tak koukám...

Denerog

Díky všem,

bohužel vyndání baterie atd. nepomohlo.

asi dělám něco špatně ze stránky http://proc.linux.cz/chci-vyzkouset.html
jsem si stáhnul linux live  a pomocí tohoto programu http://www.linuxliveusb.com/
jsem Linux dal na usb disk. bohužel ale nějsem schopný ho při startu pc nabootovat.

Při startu počítače se oběví "to interupt normal startup press ENTER" ale to nic neudělá, ani F1-F12 nic nedělá, zkusil jsem je všechny (jak s klávesou FN tak bez ní....)

a když zkouším ten linux spustit ve Windows přes ten jejich virtualBox tak to hodí error.

já už nevím co dál zkoušet, chtěl bych nějak ověřit že to je HW problém a omlátit jim to o hlavu

Lol Phirae

Při startu počítače se oběví "to interupt normal startup press ENTER" ale to nic neudělá, ani F1-F12 nic nedělá, zkusil jsem je všechny (jak s klávesou FN tak bez ní....)

Tys asi to varování před bricknutím nečetl, viď...  ;D ;D ;D

Denerog

tak co vymyslíme?  :'(