Získávání praxe pomocí neziskovek?

Získávání praxe pomocí neziskovek?
« kdy: 28. 07. 2014, 20:57:33 »
Zdravím,
rád bych se zeptal, co si myslíte o získávání praxe pomocí neziskovek? Je možné za pomoci nějaké z neziskovek získat praxi v nějakém konkrétním zaměření v IT nebo třeba i počítačové grafiky?

Berou vůbec personalisté tuto činnost jako plnohodnotnou praxi v danném oboru? Někdo zkušenosti? :)


DK

Re:Získávání praxe pomocí neziskovek?
« Odpověď #1 kdy: 28. 07. 2014, 22:03:14 »
Berou, v rozumnych firmach je to dokonce i vetsi plus (ve vetsine pripadu lze zjistit, jak jste prispival, jakou mate "kvalitu")... ale samozrejme zalezi na danem personalistovi (a projektu, praci)

Jenda

Re:Získávání praxe pomocí neziskovek?
« Odpověď #2 kdy: 28. 07. 2014, 22:43:51 »
Já mám zatím zkušenost, že zaměstnavatele zajímalo, co umím a co jsem dělal, a neřešili moc kde. Takže i neziskovka by byla v pohodě.

pepa

Re:Získávání praxe pomocí neziskovek?
« Odpověď #3 kdy: 28. 07. 2014, 23:28:00 »
Neziskovka je v pohodě, pokud tam máš slušné peníze. V opačném případě budeš za lempla, protože jen ten dělá zadarmo/za málo.

Jozo Lakatos

Re:Získávání praxe pomocí neziskovek?
« Odpověď #4 kdy: 28. 07. 2014, 23:45:25 »
takova dvojsecna. asi bude zalezet na tom jak dokazes presvedcit, ze si neprisel delat zadarmo.


Kolemjdoucí

Re:Získávání praxe pomocí neziskovek?
« Odpověď #5 kdy: 29. 07. 2014, 00:13:18 »
Praxe v neziskovkách je lepší než nic, ovšem brigáda byť za menší peníze ale na běžném projektu v běžné firmě se často hodnotí líp.

KrutejNarazec25x6

Re:Získávání praxe pomocí neziskovek?
« Odpověď #6 kdy: 29. 07. 2014, 00:39:17 »
Praxe v neziskovkách je lepší než nic, ovšem brigáda byť za menší peníze ale na běžném projektu v běžné firmě se často hodnotí líp.

Jde i o smysluplnost te prace, zalezi, co konkretne tam delal, co se naucil, je jedno pod kym a kde. Resp. v Microsoftu muze lajdacky napsat Poznamkovy Blok 2.0 a v neziskovce novej informacni system pro prispevky a monitoring cinnosti.



shady

Re:Získávání praxe pomocí neziskovek?
« Odpověď #7 kdy: 29. 07. 2014, 08:52:04 »
velmi odporucam

pocas vysokej skoly som sa sysadminovanie naucila v http://www.ynet.sk

v Cechach cca nieco podobne https://www.siliconhill.cz/

Honza

Re:Získávání praxe pomocí neziskovek?
« Odpověď #8 kdy: 29. 07. 2014, 09:26:39 »
Asi to pomoci může, určitě je +, když člověk už při studiu něco dělá. Samozřejmě to není cesta jediná, je možné se třeba starat o nějaké webové stránky, mít pár programátorských minizakázek... Ale zase bych to s tím nepřeháněl, zaměstnavatelé většinou hlavně rádi vidí, když člověk dostuduje v rozumném termínu a není to věčný student. A taky jde především o první zaměstnání respektive maximálně první rok. Člověk s titulem, který něco umí v IT, sežene první práci i bez praxe. Za trochu horší plat, ale to se rychle srovná. Na pohovoru do druhého zaměstnání (v prvním mě na konci zkušebky vyhodili) už nikoho moc moje praxe při studiu nezajímala.