Nastavení nodů konkrétní země

karel

Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #15 kdy: 29. 07. 2014, 09:42:51 »
nejak nechapu kde je problem, pouzival jsem upravenou verzi firefoxu s torem, zakliknu ze chci byt jako z cech a vypnu automatickou zmenu ip takze cely provoz jde stale z toho sameho nodu, a je to cele klikatelne, delal jsem to naposledy tak pred rokem, ale vzdy to slo nevidim duvod proc by to neslo dal


Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #16 kdy: 29. 07. 2014, 09:51:44 »
nejak nechapu kde je problem, pouzival jsem upravenou verzi firefoxu s torem, zakliknu ze chci byt jako z cech a vypnu automatickou zmenu ip takze cely provoz jde stale z toho sameho nodu, a je to cele klikatelne, delal jsem to naposledy tak pred rokem, ale vzdy to slo nevidim duvod proc by to neslo dal

Tak já jsem hledal a nenašel :-( Taky jsem si myslel že to tam někde musí bejt...

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #17 kdy: 29. 07. 2014, 10:28:32 »
ja jsem zapsal:
ExitNodes {CZ}
StrictExitNodes 1

a opravdu vystupiji ven jen z ceskych IP
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #18 kdy: 29. 07. 2014, 10:50:18 »
jde o to kam to zapsat
ten druhej prikaz znamená přesně co? že se nebude měnit IP v průběhu?
co konkretně pokužívaš a kam to zapisuješ?
dík

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #19 kdy: 29. 07. 2014, 11:03:10 »
Debian 6
přidal jsem to do /etc/tor/torrc

StrictNodes 1 will force Tor to use the nodes in ExitNodes even when it breaks things (exit node is offline).
což moc nechápu..potlačit k použití něčeho co je nedostupné :_) a i kdyby se jednalo o UDP
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.


ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #20 kdy: 29. 07. 2014, 11:14:41 »
tak toto už dává smysl:
f StrictNodes is set to 1, Tor will treat the ExcludeNodes option as a requirement to follow for all the circuits you generate, even if doing so will break functionality for you. If StrictNodes is set to 0, Tor will still try to avoid nodes in the ExcludeNodes list, but it will err on the side of avoiding unexpected errors. Specifically, StrictNodes 0 tells Tor that it is okay to use an excluded node when it is necessary to perform relay reachability self-tests, connect to a hidden service, provide a hidden service to a client, fulfill a .exit request, upload directory information, or download directory information. (Default: 0)
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #21 kdy: 29. 07. 2014, 12:46:56 »
dále doporučuji navštívit tento web:
http://transminn.cz/

a nastavit si třeba jejich exity takto:
ExitNodes TransMiNn01, TransMiNn02, TransMiNn03, TransMiNn04, TransMiNn05, TransMiNn06, TransMiNn07, TransMiNn08, TransMiNn09, TransMiNn10, TransMiNn11, TransMiNn12
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #22 kdy: 29. 07. 2014, 15:10:00 »
Debian 6
přidal jsem to do /etc/tor/torrc

StrictNodes 1 will force Tor to use the nodes in ExitNodes even when it breaks things (exit node is offline).
což moc nechápu..potlačit k použití něčeho co je nedostupné :_) a i kdyby se jednalo o UDP


hmm tak to mi prijde logické, ja to zapisoval do Tor browser/data/tor/torrc  (backslash netušim kde na tohle notasu je)
ale netusim jestli to ignoruje nebo to nefunguje, ale mam tam většinou indii :-(
jak we winshitu zjistit co se pri načteí děte to netusím.
Ale neni problem jet přes livecd s linuxem, takže tohle je ted vedlejší. Co je ted pro mě problém aby to umělo použít jawa skript.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #23 kdy: 30. 07. 2014, 08:46:52 »
uplně jednoduše...vypni TOR
zadej: www.mojeip.cz a zkontroluj jakou IP máš
zapni TOR
zadej: www.mojeip.cz a zkontroluj jakou IP máš

co se týče javascriptu to je věc prohlížeče a je potřeba jak už jsem zmiňoval byl co nejvíce konkrétní a já nevím jaký máš
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:Nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #24 kdy: 30. 07. 2014, 11:03:10 »
uplně jednoduše...vypni TOR
zadej: www.mojeip.cz a zkontroluj jakou IP máš
zapni TOR
zadej: www.mojeip.cz a zkontroluj jakou IP máš

co se týče javascriptu to je věc prohlížeče a je potřeba jak už jsem zmiňoval byl co nejvíce konkrétní a já nevím jaký máš

Tak to je jasný vždyť píšu že tam mam většinou indiii

prohlizeč zaky pišu aktualní opera tor a ten bundle (FF eq.) ten od opery se po instalaci ani nepripojí na web, nevim kde je problem i když se mu to jednou povedlo. Jen když vypnu využití proxy, bez toho je to ale k ničemu...

ten TOR na FF jede, ale neumím editovat ten torrc )nebo na to nereaguje) a hlavně tam nejede jawascript, takže je mi to na prd, protože tam je ten debilni checkbox :(

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #25 kdy: 30. 07. 2014, 11:18:48 »
ok...z laboratorních důvodů stáhnu do jednoho virtuálu (windows7) OperaTor a zkusim nastavit exity a spustit web s formulářem plný js
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #26 kdy: 30. 07. 2014, 11:51:53 »
tak potvrzuji, že JavaScript přes portable OperaTor je nepoužitelný....pokud si nastavím TOR v klasické Opeře, vše funguje skvěle
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #27 kdy: 30. 07. 2014, 14:53:30 »
takže plně funkční řešení:
http://www.portablefreeware.com/?id=2392
(portable Firefox with TOR)
cesta k torrc pro konfiguraci toru/exit Nody :
\Tor Browser\Data\Tor\torrc
nastavil jsem si konkretní exity, overil IP - funguje
zabruslil na web plný JavaScriptu - funguje
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

Re:Nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #28 kdy: 01. 08. 2014, 22:46:49 »
takže plně funkční řešení:
http://www.portablefreeware.com/?id=2392
(portable Firefox with TOR)
cesta k torrc pro konfiguraci toru/exit Nody :
\Tor Browser\Data\Tor\torrc
nastavil jsem si konkretní exity, overil IP - funguje
zabruslil na web plný JavaScriptu - funguje


tak jsem to dělal přesně tenhle program jsem použil, jen jinou verzi
po tom co jsem zkusil verzi z odkazu mi kupodivu jede jawaskript, ale co mi nejdede jsou ty exitnodes...
respektive asi to nejaký význam má, ale dost často se tam misto cz obevi indie, někdy evropa,...

ale díky moc za test a za čas mc si toho vážím...

ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Nastavení nodů konkrétní země
« Odpověď #29 kdy: 02. 08. 2014, 19:33:06 »
exit nody mám zapsané takto:

ExitNodes TransMiNn01, TransMiNn02, TransMiNn03, TransMiNn04, TransMiNn05, TransMiNn06, TransMiNn07, TransMiNn08, TransMiNn09, TransMiNn10

a opravdu to funguje
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.