Systemd a modifikace mountpointu

neznal

Systemd a modifikace mountpointu
« kdy: 28. 07. 2014, 06:39:50 »
Ahoj, prosím poradí někdo? Ubuntu 14.04, některé mounty jsou standardně ve fstab, ale například:

Kód: [Vybrat]
systemd on /sys/fs/cgroup/systemd type cgroup (rw,noexec,nosuid,nodev,none,name=systemd)
se bere pravděpodobně někde v systemd configu, poradíte mi prosím soubor, kde se dá tento záznam modifikovat? Když to bývalo všechno ve fstab, zdálo se mi to tak nějak jasnější. :) Vygooglil jsem si nějaké soubory kde to měnit, jako například: /usr/lib/systemd/system/*.mount
ale žádné mount soubory tam nemám. :(

Děkuji


monitor

Re:Systemd a modifikace mountpointu
« Odpověď #1 kdy: 28. 07. 2014, 07:06:27 »
A v com je vlastne problem?
Nepaci sa ti ta cesta /sys/fs/....
(to asi musis zmenit zdrojaky kernela)...

Nie som si teda VOBEC isty, ale ak si to nikde nenasiel, je mozne, ze si to primountuje systemd sam od seba,
lebo to potrebuje... cgroups su pre jeho fungovanie dost potrebne...

http://0pointer.de/blog/projects/cgroups-vs-cgroups.html

systemd will also maintain its own, private, controller-less, named control group hierarchy which is mounted to /sys/fs/cgroup/systemd/. This hierarchy is private property of systemd, and other software should not try to interfere with it. This hierarchy is how systemd makes use of the naming and grouping feature of control groups (A) without actually requiring any kernel controller enabled for that.

1. ak sa ti nepaci, ze je v systeme taky mount, musis prestat pouzivat systemd (co nebude v dnesnej dobe lahke)
2. ak sa ti nepaci cesta, musis asi zmenit zdrojaky systemd (a prekompilovat si ho) plus mozno to bude chciet aj nejaku zmenu v kerneli...

neznal

Re:Systemd a modifikace mountpointu
« Odpověď #2 kdy: 28. 07. 2014, 07:23:17 »
Nejde jen o tento mount, jde například i o /tmp, kde potřebuji odebrat noexec. Obecně bych tedy potřeboval nalézt ty mounty co nejsou ve fstab.  :) Děkuji

Lol Phirae

Re:Systemd a modifikace mountpointu
« Odpověď #3 kdy: 28. 07. 2014, 07:55:36 »
Nešahej na to, nebo už nenabootuješ.

monitor

Re:Systemd a modifikace mountpointu
« Odpověď #4 kdy: 28. 07. 2014, 08:08:14 »
Lol Phirae ma pravdu, treba byt pripraveny na problemy - teda LiveCD/USB mat poruke, ci dual boot
Nemam Ubuntu 14.04, ale ani ten /tmp neni v /etc/fstab??

A klasicka zasada, nehas, co ta nepali...
(aj ked uznavam, ze je blbe mat system, ktory funguje ako cierna skrinka, a clovek nevie, co sa preco mountuje...
Ale, Google je tvoj kamarat :-)

A nie je to namiesto /usr/lib/systemd/system/*.mount
v /lib/systemd/system/*.mount ???

(ak ani tam nie, tak si daj prehladat disk, a hladaj, kde je nejaky subor *.mount)

Treba si skusat poradit aj offline, bez Internetu :-)

P.S. inak, ja uz roky cakam, kedy bude k dispozicii nejaky poriadny operacny system, s lepsim kernelom ako Linux. najlepsie, nieco zalozene na Smalltalku, skombinovane s expertnym systemom (a zoptimalizovane, a teda rychlejsie ako Linux! :-)
(Teoreticky, ak to bude zalozene na FONC, tak by to aj mohlo byt pochopitelnejsie, a modifikovatelnejsie ...)


neznal

Re:Systemd a modifikace mountpointu
« Odpověď #5 kdy: 28. 07. 2014, 08:14:16 »
Sorry, ale nechtěl bych měnit mounty pokud by mě to nepálilo, ne?  :) Nebo jako že jsem se špatně vyspal, tak chci přemountnout bez noexecu? Ona to do nedávna tak černá skříňka nebyla, ale je to čím dál horší, co je snadné se "zjednodušuje", aby to už tak snadné nebylo... :)

Lol Phirae

Re:Systemd a modifikace mountpointu
« Odpověď #6 kdy: 28. 07. 2014, 08:18:24 »
/tmp si přidej do /etc/fstab; do těch systemd sraček se nehrab nebo to vážně špatně dopadne.

Lol Phirae

Re:Systemd a modifikace mountpointu
« Odpověď #7 kdy: 28. 07. 2014, 08:24:21 »
Jinak vidím, že v Blbuntu už maj taky slušně vymrdáno v hlavě - having /tmp as a real filesystem on a separate partition is an unusual configuration. Celé to obsluhuje nějaká mountall sračka.

j

Re:Systemd a modifikace mountpointu
« Odpověď #8 kdy: 28. 07. 2014, 09:35:00 »
Sorry, ale nechtěl bych měnit mounty pokud by mě to nepálilo, ne?  :) Nebo jako že jsem se špatně vyspal, tak chci přemountnout bez noexecu? Ona to do nedávna tak černá skříňka nebyla, ale je to čím dál horší, co je snadné se "zjednodušuje", aby to už tak snadné nebylo... :)

Coze?! Ty se odvazujes hanet jediny dokonaly systemd?  Za to budes na mesic ukrizovan a povine kazdej den aslepon 5x se budes modlit k Lennartovi ... Jeho bozskost prece vi nejlip co jak ma byt.

---
Vymen distro za neco co se jeste chova normalne.