Postfix vs amavis

Minor

Postfix vs amavis
« kdy: 25. 07. 2014, 23:18:05 »
Ahoj, byl bych moc rád, kdybych se zbavil této chyby, dokážete mi tu někdo pomoct, prosím?

Jul 25 22:56:10 server postfix/qmgr[4356]: warning: connect to transport private/smtp-amavis: No such file or directory


Wily

Re:Postfix vs amavis
« Odpověď #1 kdy: 25. 07. 2014, 23:26:41 »
Nastavit, aby se to k Amavisu nepřipojovalo, když tam neni a nebo ještě lepší řešení je, tam ten amavis doinstalovat a správně nastavit. On totiž v mailech hledá viry. Takže proto mu postfix předává ty maily.

Jimm

Re:Postfix vs amavis
« Odpověď #2 kdy: 26. 07. 2014, 01:51:35 »
Ovšem pokud vůbec nevíš o čem je řeč (a to nevíš, četli jsme dotaz), nechat konfiguraci na někom, kdo ví co dělá. A nebát se zaplatit, nejlépe jakoby to bylo oprava pračky.

Minor

Re:Postfix vs amavis
« Odpověď #3 kdy: 26. 07. 2014, 11:58:38 »
Koukám, že tady na rootu není nikdo schopnej poradit, to jsem nečekal... Si můžete dát rovnou podtitulek pod logo tohohle fóra "Uděláme z tebe debila, jen se ptej!", protože co jsem se tu tak rozhlížel a četl jiná témata, tak tohle není zdaleka jedinej dotaz, kde se snažíte z člověka udělat idiota.

Když neznáte odpověď, tak proč odpovídáte? Když vaše odpověď není přínosná, tak proč odpovídáte? Co z toho máte? Honíte posty? Nebo mezi sebou soutěžíte, kdo dokáže z člověka udělat většího idiota?

Opravdu moc díky za "užitečné rady"...

Lol Phirae

Re:Postfix vs amavis
« Odpověď #4 kdy: 26. 07. 2014, 12:20:32 »
NTV. Se mi snad zdáš. Tady tady nenapíšeš ani co máš za distribuci, natož třeba cos tam nainstaloval (jen tam vůbec ten amavis) a jak si to nastavil (co sem ta kua hodit konfiguráky?!) - a pak příjdeš remcat, že ti nikdo neporadí...

Zkus věštírnu, voe... a ten mailserver vypni, spamu už tady lítá dost.

 >:( >:( >:( >:( >:(


Krysa1

Re:Postfix vs amavis
« Odpověď #5 kdy: 26. 07. 2014, 18:24:52 »
Bez dalších informací, nejlépe distribuce + nainstalované balíčky + configuráky, ti asi nikdo neporadí. Možností je příliš mnoho.

v defaultní instalaci to asi nedělá. Že vy jste se v tom vrtal?

nejspíš není antivirák nainstalován, nebo je špatně config, tipnul bych to na master.cf

podle toho, pod jakou cestou to hledá, tak spouštíte postfix v chrootu (?), provede se to dobře? nejsou špatně nastavená k tomu souboru nebo adresáři?

...

Krysa1

Re:Postfix vs amavis
« Odpověď #6 kdy: 27. 07. 2014, 02:39:49 »
pokud chces vic pomoci, tak posli

postconf -v

ls -R -al /var/spool/postfix

(nebo jiny adresar, kde se dela chroot postfixu)

cat /etc/postfix/main.cf

navic je tam mozne mit hodne veci, jako treba virtual maps ze sql, overovani pres sasl-pam atd. navazani na jine sluzby (dovecot?)...

Krysa1

Re:Postfix vs amavis
« Odpověď #7 kdy: 27. 07. 2014, 02:40:48 »
ten posledni prikaz byl

cat /etc/postfix/master.cf

uz mam dost

j

Re:Postfix vs amavis
« Odpověď #8 kdy: 27. 07. 2014, 09:39:08 »
Koukám, že tady na rootu není nikdo schopnej poradit, to jsem nečekal... Si můžete dát rovnou podtitulek pod logo tohohle fóra "Uděláme z tebe debila, jen se ptej!", protože co jsem se tu tak rozhlížel a četl jiná témata, tak tohle není zdaleka jedinej dotaz, kde se snažíte z člověka udělat idiota.

Když neznáte odpověď, tak proč odpovídáte? Když vaše odpověď není přínosná, tak proč odpovídáte? Co z toho máte? Honíte posty? Nebo mezi sebou soutěžíte, kdo dokáže z člověka udělat většího idiota?

Opravdu moc díky za "užitečné rady"...

Kdyz neumis projevit naprosto minimalni miru slusnosti, tak sem nelez mamlase. Jedinej idiot tu ses leda ty nebot zcela zjevne neumis pouzit ani google.

Re:Postfix vs amavis
« Odpověď #9 kdy: 27. 07. 2014, 12:34:30 »
Koukám, že tady na rootu není nikdo schopnej poradit, to jsem nečekal... Si můžete dát rovnou podtitulek pod logo tohohle fóra "Uděláme z tebe debila, jen se ptej!", protože co jsem se tu tak rozhlížel a četl jiná témata, tak tohle není zdaleka jedinej dotaz, kde se snažíte z člověka udělat idiota.

Když neznáte odpověď, tak proč odpovídáte? Když vaše odpověď není přínosná, tak proč odpovídáte? Co z toho máte? Honíte posty? Nebo mezi sebou soutěžíte, kdo dokáže z člověka udělat většího idiota?

Opravdu moc díky za "užitečné rady"...

 :o
 >:(
http://googleforidiots.com/
http://www.carodejnice.com/carodejnice/eshop/9-1-Kristalove-koule