Nepřipojené oddíly v Ubuntu

limo

Nepřipojené oddíly v Ubuntu
« kdy: 25. 07. 2014, 06:20:34 »
Dobry den, rozhodol som sa oboznamit s linuxom a nainstaloval som si na ntb ubuntu 14.04 .. pri instalacii som si / a /home zvolil ako logicke ... no nasledne pri spusteni OS mi ich nezobrazilo v systeme ... skusal som to preinstalovanim a vytvoril som si ich ako primarne no aj tak ich tu nemam ... vedel by mi niekto pomoct ? dakujem
« Poslední změna: 25. 07. 2014, 19:58:41 od Petr Krčmář »


Jimm

Re:zvazky v ubuntu
« Odpověď #1 kdy: 25. 07. 2014, 06:47:26 »
Ajajajajajaj. Linux není postavený na Windows. Pokud jsem dotaz správně pochopil, chybí ti root? :) Zkus v terminálu df -h nebo mount

Začal bych nějakými knihami, takhle se daleko nedostaneš.

Re:zvazky v ubuntu
« Odpověď #2 kdy: 25. 07. 2014, 07:53:03 »
Podľa toho, čo uvádza limo, tak root mu nechýba - vytvoril / a /home. Čo mi nie je jasné, kde sa tie vytvorené oddiely nezobrazujú?? V akom systéme - vo Windows? v Ubuntu? Rozdelenie HDD po inštalácii v Ubuntu pekne ukáže výpis z terminálu (Ctrl + Alt + T):
Kód: [Vybrat]
sudo parted -l  (malé L)

Jimm

Re:zvazky v ubuntu
« Odpověď #3 kdy: 25. 07. 2014, 08:08:56 »
Chybí mu v "Tento počítač" C: a D: .........
Takže má / a nevidí takový disk, alespoň jsem tak pochopil problém, proto jsem psal že mu chybí root. :)

Re:zvazky v ubuntu
« Odpověď #4 kdy: 25. 07. 2014, 08:31:56 »
Chybí mu v "Tento počítač" C: a D: .........
Takže má / a nevidí takový disk, alespoň jsem tak pochopil problém, proto jsem psal že mu chybí root. :)
Ak je to takto myslené, tak pod Ubuntu bude zbytočne hľadať oddiely C: a D:  :)

@limo: v Ubuntu máš "Domovský priečinok" (Nautilus, ikonka šuflíka) - na  / (root) je nainštalovaný systém a môžeme ho prirovnať k oddielu C: vo Win, /home je zas oddiel na naše dáta, niečo ako oddiel D: vo Win  ;)


limo

Re:zvazky v ubuntu
« Odpověď #5 kdy: 25. 07. 2014, 12:47:29 »
tak ako pise Jimm :) pri instalacii som si vytvoril /, /home, swap, /boot... http://imgupload.sk/images/k/k/kk4fnurmsazail7zr92h.png takto to mam ... tie oddielz ktore tam vidite tak su C a D z windowsu kedze mam dualbooot ... mam tam len pocitac oddiel druhy mi chyba

limo

Re:zvazky v ubuntu
« Odpověď #6 kdy: 25. 07. 2014, 13:04:17 »
uz som problem vyriesil ... cez appku DIsks som si musel v nastaveniach pripojenia odfajnut ze ich chcem zobrazit v uzivatelskom rozhrani :) ale vdaka