Forward - doménový koš, nefunguje

Minor

Forward - doménový koš, nefunguje
« kdy: 24. 07. 2014, 00:49:37 »
Ahoj Linuxáci, jsem začátečník, rád bych do Linuxu pronikl trochu hlouběji a tak jsem si nainstaloval server dle tohohle návodu: http://www.howtoforge.com/perfect-server-debian-wheezy-apache2-bind-dovecot-ispconfig-3

A myslím, že skoro vše mi funguje jak má, v logu žádné chyby už nevidím, jediná věc co mi nefunguje je forward emailů.

Mám v ISP configu vytvořené aliasy k emailovým schránkám, doménový koš, ale bohužel to nefunguje. Pokud pošlu email na normální schránku, tak email dorazí, ale tyhle aliasy prostě nefungují. Vrací se mi hlášení, že uživatel je neznámý - při pokusu doručit zprávu pomocí emailového koše, snad jsem to napsal alespoň trochu pochopitelně :).

Už jsem zoufalý, hledal jsem, zkoušel jsem všechno možné, ale prostě nevím jak dál, takže budu moc rád za případné rady.


Lol Phirae

Re:Forward - doménový koš, nefunguje
« Odpověď #1 kdy: 24. 07. 2014, 00:51:17 »
Doménový koš? Pán bude asi labužník - náruživý sběratel spamu.  ::)

neznalek

Re:Forward - doménový koš, nefunguje
« Odpověď #2 kdy: 24. 07. 2014, 02:23:27 »
*/blicí smajlík*/
Doménový koš, jasná páka a k tomu bych se vyrochnil ještě v POP3, ne?

Jenda

Re:Forward - doménový koš, nefunguje
« Odpověď #3 kdy: 24. 07. 2014, 03:35:09 »
Doménový koš? Pán bude asi labužník - náruživý sběratel spamu.  ::)
Provozuji doménový koš a spamy do něj skoro žádné nechodí (~1 denně). Ne, že mi hned něco pošlete :-)

Jenda

Re:Forward - doménový koš, nefunguje
« Odpověď #4 kdy: 24. 07. 2014, 03:37:14 »
Jo a abych odpověděl - koukni do logu postfixu, nejspíš /var/log/mail.log. Občas to tam napíše, proč se mu to nepovedlo. A pak pokud ten konfigurátor používá nějakou databázi/soubory/jak_to_konfiguruje_postfix, tak nám vypiš relevantní řádky (nejspíš tam bude nějaký alias bez uživatelského jména nebo s hvězdičkou, což bude ten koš).


Jimm

Re:Forward - doménový koš, nefunguje
« Odpověď #5 kdy: 24. 07. 2014, 09:21:27 »
Že do doménového koše projde víc spamu než do normální schránky, se asi nepřeš, Jendo? Takže zbývá otázka, proč? Aby ti došla pošta od někoho, kdo nezná adresu? Sorry, ale je to padlé na hlavu a nic takového prostě nemělo nikdy vzniknout.  :)

Jakub L.

Re:Forward - doménový koš, nefunguje
« Odpověď #6 kdy: 24. 07. 2014, 11:35:33 »
Že do doménového koše projde víc spamu než do normální schránky, se asi nepřeš, Jendo? Takže zbývá otázka, proč? Aby ti došla pošta od někoho, kdo nezná adresu? Sorry, ale je to padlé na hlavu a nic takového prostě nemělo nikdy vzniknout.  :)

Že vy pro to nemáte use-case ještě neznamená, že někdo jiný nemá...

F.

Re:Forward - doménový koš, nefunguje
« Odpověď #7 kdy: 24. 07. 2014, 12:54:29 »
Domenovy kos ma velkou vyhodu. Do eshopu a podobne registruju maily nazeveshopu@mojedomena. Pak vim kdo jak predava adresy. Treba nedavno jsem nachytal jeden velmi znamy obchod pro elektrikare na tri pismena. No a samozrejme tyto maily nesmeruju do primarni schranky.

Jimm

Re:Forward - doménový koš, nefunguje
« Odpověď #8 kdy: 24. 07. 2014, 13:09:15 »
Já se nepřu, vím že je spousta ocasů, ale ti rozumnější s tím už přestali, obecně mám zkušenost, že se doménový-koš najde jen u polofirem, jinak se to provozovat prostě nedá. A nejlepší je kombinace doménový koš a do něho stahovat zprávy z POP3, to potom vznikají nááááádherné situace se zkurvenými hlavičkami, které se pomalu nedají rozumně vyřešit.  ;D

Někdo

Re:Forward - doménový koš, nefunguje
« Odpověď #9 kdy: 24. 07. 2014, 13:23:40 »
Domenovy kos ma velkou vyhodu. Do eshopu a podobne registruju maily nazeveshopu@mojedomena. Pak vim kdo jak predava adresy. Treba nedavno jsem nachytal jeden velmi znamy obchod pro elektrikare na tri pismena. No a samozrejme tyto maily nesmeruju do primarni schranky.

To dělám taky, ale nepotřebuji k tomu doménový koš - stačí mi jen flexibilní rozhraní na zakládání nových aliasů (a mailboxů) v doméně. Doménový koš je zlo, vím to z vlastní zkušenosti - nejen že dostanete mnohem víc spamu, ale i adres ze kterých spammeři mohou odesílat spamy (nejen vám) dáváte k dispozici mnohem více, takže potom po právu dostanete i spoustu vygenerovaných mailů kterými cizí mailservery ten spam odmítají. Doménové koše jsou bohužel u spammerů oblíbené.

Jimm

Re:Forward - doménový koš, nefunguje
« Odpověď #10 kdy: 24. 07. 2014, 13:40:08 »
Tak zrovna replye od cizích serverů se dají dost snadno odfiltrovat, jinak by mě to zničilo... Ale to nic nemění na tom, že se každý trochu zkušenější správce vyhne koši...

Minor

Re:Forward - doménový koš, nefunguje
« Odpověď #11 kdy: 24. 07. 2014, 14:13:17 »
Obrovská výhoda emailového koše je ta, že spousta služeb dnes vyžaduje zadat email na který poté posílají potvrzující emaily. Já pak můžu uvést email ve tvaru urlsluzby@domena.eu a pak když mi následně na tuto doménu začne chodit spam, tak vím odkud ten email spameři dostali a pro mě není pak ani problém tu danou emailovou adresu odstavit...
 

Tak v logu jsem objevil toto:

warning: host domena.eu[78.102.47.200]:25 greeted me with my own hostname domena.eu

Jul 24 13:39:02 domena postfix/smtp[27587]: warning: host domena.eu[78.102.47.200]:25 replied to HELO/EHLO with my own hostname domena.eu

Jul 24 13:39:02 domena postfix/smtp[27587]: 24366C91C5: to=<root@domena.eu>, relay=domena.eu[78.102.47.200]:25, delay=0.13, delays=0.01/0/0.12/0, dsn=5.4.6, status=bounced (mail for domena.eu loops back to myself)

V ISP config mam nastaveno doménový koš na @domena.eu > spam@domena.eu

Budu rád za každou radu, díky...

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Forward - doménový koš, nefunguje
« Odpověď #12 kdy: 24. 07. 2014, 15:58:47 »
Jul 24 13:39:02 domena postfix/smtp[27587]: 24366C91C5: to=<root@domena.eu>, relay=domena.eu[78.102.47.200]:25, delay=0.13, delays=0.01/0/0.12/0, dsn=5.4.6, status=bounced (mail for domena.eu loops back to myself)

IMHO to znamena ze postfix si nie je vedomy toho ze ta domena je "u neho", snazi sa ten mail poslat "prec".
Treba pridat domenu do mydomains alebo virtual domains alebo ako sa to vola...

PCnity

  • *****
  • 685
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Forward - doménový koš, nefunguje
« Odpověď #13 kdy: 24. 07. 2014, 16:01:04 »
U mna by to bol tento riadok: virtual_mailbox_domains = proxy:mysql:/etc/postfix/mysql-virtual_domains.cf
Pozri sa odkial si postfix taha zoznam vlastnych domen, pridaj tu domenu na to miesto.

Někdo

Re:Forward - doménový koš, nefunguje
« Odpověď #14 kdy: 24. 07. 2014, 16:42:28 »
Obrovská výhoda emailového koše je ta, že spousta služeb dnes vyžaduje zadat email na který poté posílají potvrzující emaily. Já pak můžu uvést email ve tvaru urlsluzby@domena.eu a pak když mi následně na tuto doménu začne chodit spam, tak vím odkud ten email spameři dostali a pro mě není pak ani problém tu danou emailovou adresu odstavit...

Jak už jsem psal, tak to dělám taky, ale nepotřebuji k tomu doménový koš - stačí mi jen flexibilní rozhraní na zakládání nových aliasů (a mailboxů) v doméně, které použiju když potřebuju založit novou adresu. Empiricky mám ověřeno že to vede k mnohem menšímu počtu spamů, dokud jsem používal koš tak mi chodily i spamy na nesmyslné adresy, teď už mi chodí spamy jen na těch pár adres které mám povolené.

Píšete že používáte Postfix, takže se koukněte na http://postfixadmin.sourceforge.net - je to hotové řešení pro správu více domén v Postfixu, s konfigurací v MySQL a webovým rozhraním v PHP. Povolení nebo zakázání jakékoliv e-mailové adresy je tam okamžité.