Domácí síť s dvojitým routováním

anonym

Re:Domácí síť s dvojitým routováním
« Odpověď #30 kdy: 24. 07. 2014, 17:44:16 »
jak uz urcite nekdo poznamenal, chces rozumnej router (ERL/rb450, pripadne neco s wifi AP)

zapojeni takhle
Kód: [Vybrat]
(domaci sit) <-> (switch) <-> router <-> DSL modem
                                   ^
                                   |
                                   (sit po baraku)

na routeru si pak nastavis DHCP, DNS a co budes chtit
dal tam udelas statickou routu do ty site v baraku, a potom vytvoris (opravdu vytvoris, nevim ze by to nekdo podporoval ze zakladu) skript kterej bude kontrolovat jestli primarni internet funguje, a pripadne prehodil routovani vseho po ty pomalejsi siti
na obe "vnejsi" rozhrani nastavis NAT, takze z venku k tobe nikdo lezt nebude


Lol Phirae

Re:Domácí síť s dvojitým routováním
« Odpověď #31 kdy: 24. 07. 2014, 17:55:19 »
a potom vytvoris (opravdu vytvoris, nevim ze by to nekdo podporoval ze zakladu) skript kterej bude kontrolovat jestli primarni internet funguje, a pripadne prehodil routovani vseho po ty pomalejsi siti

Už jsem zmiňoval pfSense, tam vytvářet skripty netřeba. https://doc.pfsense.org/index.php/Multi-WAN_2.0#Failover

Filip

Re:Domácí síť s dvojitým routováním
« Odpověď #32 kdy: 25. 07. 2014, 09:43:09 »
Vyborne, dekuju vsem za dalsi inspiraci.


Jimm

Re:Domácí síť s dvojitým routováním
« Odpověď #33 kdy: 25. 07. 2014, 09:55:39 »
Pokud bych měl jít do něčeho podobného a nepostavit to sám na víceúčelovém distru, raději ipcop než pfsense.

Lol Phirae

Re:Domácí síť s dvojitým routováním
« Odpověď #34 kdy: 25. 07. 2014, 10:27:09 »
Pokud bych měl jít do něčeho podobného a nepostavit to sám na víceúčelovém distru, raději ipcop než pfsense.

Uh... V IPCop nic jako multi-WAN není. Krom toho, vývoj jaksi totálně zamrzl, takže tam není ani nic jako IPv6 apod. "detaily".


luk

Re:Domácí síť s dvojitým routováním
« Odpověď #35 kdy: 27. 07. 2014, 00:39:05 »
Aha... hledal jsem původně něco úplně jiného, a narazil jsem na toto téma... Ano, klasický a znalý síťař je dnes už nedostatkové zboží, a také to podle toho v různých metropolitních nebo kampusových sítích vypadá. Už je konečně potřeba si přiznat říci, že správné zapojení těch drátů a bezdrátů tak, aby to dělalo co dělat má, a naopak nedělalo, co dělat nemá, je velmi vhodné ZEJMÉNA V DNEŠNÍ DOBĚ svěřit někomu, kdo tomu opravdu hoví. A to obvykle ani nadprůměrný linuxák NENÍ. U těch totiž vzniká falešný pocit fundovanosti v problematice switchingu/routingu v momentě, kdy zvládnou zkopírovat řádek "echo 1 > /proc/sys/net/ipv4/ip_forward" a iptables -t nat -A POSTROUTING -o eth0 -j MASQUERADE do terminálu a odeslat (Enter).
Pokud chcete problém opravdu vyřešit se vším všudy, ozvěte se mi na e-mail west.r@seznam.cz, rád vám vyhotovím nabídku na realizaci včetně profesionálního dohledu.

michal

Re:Domácí síť s dvojitým routováním
« Odpověď #36 kdy: 27. 07. 2014, 22:32:22 »
a nemohl by jsi tu nabidku postnout tady? abychom ji take videli?

Jimm

Re:Domácí síť s dvojitým routováním
« Odpověď #37 kdy: 28. 07. 2014, 06:55:42 »
Přišel, oznámil že jsou linuxáři debilové co nevědějí nic o sítích, zamával profi výrazy jako "switching" a zanechal adresu na seznamu? Ještě že mám adresu.  ;D

Filip

Re:Domácí síť s dvojitým routováním
« Odpověď #38 kdy: 28. 07. 2014, 10:02:55 »
asi tak. A ani si neprecetl, ze NESTAVIM barakovou sit, ale jen se na ni doma chci pripojit.