Bitcoin: kam až porostou logy?

antigýk

Re:Bitcoin: kam až porostou logy?
« Odpověď #15 kdy: 23. 07. 2014, 13:09:07 »
Diky Phirae, protoze tohle bylo presne to na co se puvodne tazajici ptal, tvuj skromny nazor na budoucnost bitcoinu. Ty asi jinak nemas moc co delat hadam.

Já osobně jsem Phirae vděčný za jeho skromný a soukromý názor na budoucnost bitcoinu.
Alespoň je to trochu změna oproti těm nadšeným adoracím od anti* gýků, co si ucvrkávají do trenek, jen co jejich smysly někde zaregistrují *coin ...
Bitcoin uz z tohoto sveta nikdy nezmizi, stejne jako email.


Tomáš Roll

Re:Bitcoin: kam až porostou logy?
« Odpověď #16 kdy: 23. 07. 2014, 13:20:50 »
Podle výpočtů vědců se naše planeta do 4 let promění v kouli bitcoinových logů, která se bude zvětšovat rychlostí světla.
(c) Stanislav Lem

OMG

Re:Bitcoin: kam až porostou logy?
« Odpověď #17 kdy: 23. 07. 2014, 13:46:42 »
Diky Phirae, protoze tohle bylo presne to na co se puvodne tazajici ptal, tvuj skromny nazor na budoucnost bitcoinu. Ty asi jinak nemas moc co delat hadam.

Já osobně jsem Phirae vděčný za jeho skromný a soukromý názor na budoucnost bitcoinu.
Alespoň je to trochu změna oproti těm nadšeným adoracím od anti* gýků, co si ucvrkávají do trenek, jen co jejich smysly někde zaregistrují *coin ...
Bitcoin uz z tohoto sveta nikdy nezmizi, stejne jako email.

Nikdy je docela dlouha doba...  ;)

rugby

Re:Bitcoin: kam až porostou logy?
« Odpověď #18 kdy: 23. 07. 2014, 15:03:11 »
Me tyhle religiozni vykriky odpurcu bitcoinu prijdou detinsky, to samy opacny tabor lidi co naivne placaji neco o osvobozeni od bank americkeho jha apod.

Stve me, ze tohle bylo pormerne dost speficky nacnute vlakno s technickym obsahem a irituje me, kdyz se tu pak obejvuji tyhle vykriky jak z casopisu pro teens ze "justin beaber neni cool" (nebo ja nevim co tam ted zravna frci/nerfci).

Proste sebranka. Navic jeste takhle hloupe, hlavne rict nejakej naprostej pocitovej blabol a tupe se usmivat svy vlastni blbosti. Jako ok, neni problem ale nechapu proc ma ten clovek potrebu prispivat sem, nejaky socilane kulturni forum (jakyhokoliv druhu) by na tyhle plky bylo vhodnejsi.

jasnoVidec99

Re:Bitcoin: kam až porostou logy?
« Odpověď #19 kdy: 23. 07. 2014, 16:49:41 »
Bitcoin zmizi ze sveta, podobne jako uz zmizela spousta technologickych srandicek. Pubertacci zde maji silne reci a pripadaji si neohrozeni, cena klesa, zajem opada, media uz se tomu nevenuji, anonymni to neni, na mikrotransakce kvuli poplatkum nevhodne.

Ja vim ja vim......poprali hste mi nekolikrat hodne stesti s nakupem pod 1200 1100 1000 900 750 550 450......jak uz to nezmizi ze sveta....(diky bohu mizet zacina).....


jasnoVidec99

Re:Bitcoin: kam až porostou logy?
« Odpověď #20 kdy: 23. 07. 2014, 16:52:01 »
Tvoje starosti na moji hlavu. Za pár let po té splasklé bublině neštěkne ani pes.  ::)

Moudry to clovek, nic si nenamlouvajic. Berte si z nej mile deti priklad. Ten pan na PC Tuningu co je z nej multimilionar velmi moudre pojednaval o BTC a varoval pred splasknutim, kdyz byl BTC na vrcholu. Vsichni tito namysleni linuxacci se mu tehda vysmali, ze nerozumi penezum a at nesiri ty svoje ustrasene konspiracni treorie. On na tom miliony vydelal, namysleni linuxacci prodelali kalhotky od Krtecka.

rugby

Re:Bitcoin: kam až porostou logy?
« Odpověď #21 kdy: 23. 07. 2014, 17:05:53 »
Casto tu slycham termin bitcoin-fan nebo bitcoin-fanatic.
Viptny je, ze ja se mnohme vic setkavam spis s antibitcoin-fan a antibitocin-fanatiky.

Je to trochu az smesny, podobny tomu jak se lidi meli potrebu vyjadrovat neustale (aniz by je o to nekdo zadal, nebo to melo nejaky hlubsi kontext)  k FB a tomu ze "oni na tom facebooku nejsou a nebudou". Proste tendence ukazat "ze me nikdo nevojebe".

Tyhle jasnovidci maji proste jasno ;).

jasnoVidec99

Re:Bitcoin: kam až porostou logy?
« Odpověď #22 kdy: 23. 07. 2014, 17:50:09 »

Je to trochu az smesny, podobny tomu jak se lidi meli potrebu vyjadrovat neustale (aniz by je o to nekdo zadal)

Tyhle jasnovidci maji proste jasno ;).

Nebude to tim, ze nikdo nepotrebuje tvoje velkolepe svoleni  k vyjadrovani se na internetu? Me prijde vtipne, kdyz nekdo na internetu poucuje o gramatice a o zadani k vyjadrovani.

j2

Re:Bitcoin: kam až porostou logy?
« Odpověď #23 kdy: 20. 09. 2014, 13:11:45 »
Když jsem si zkušebně zprovozňoval plnotučného klienta, tak ty transakce zabírali něco přes 10GB, a to je bitcoin v masovém provozu asi tak rok, spíš méně.

Tak jsem pro zajímavost, dnes jsme na 35.3GB.

...

Re:Bitcoin: kam až porostou logy?
« Odpověď #24 kdy: 20. 09. 2014, 13:51:36 »
Když jsem si zkušebně zprovozňoval plnotučného klienta, tak ty transakce zabírali něco přes 10GB, a to je bitcoin v masovém provozu asi tak rok, spíš méně.

Tak jsem pro zajímavost, dnes jsme na 35.3GB.

~/.bitcoin $ du -h
20K   ./fontconfig
578M   ./chainstate
44M   ./blocks/index
20G   ./blocks
28G   .

Jan20140921

Re:Bitcoin: kam až porostou logy?
« Odpověď #25 kdy: 21. 09. 2014, 10:40:08 »
Když jsem si zkušebně zprovozňoval plnotučného klienta, tak ty transakce zabírali něco přes 10GB, a to je bitcoin v masovém provozu asi tak rok, spíš méně.

Tak jsem pro zajímavost, dnes jsme na 35.3GB.

Odpoved na otazku:
Podivej se na bitcoin.it - tam najdes odpoved.

Ve strucnosti - 10minut na potvrzeni transakce neni nahoda - cele to je navrzene tak, aby to odpovidalo Moorovu zakonu a tedy prave proto ten blockchain ma momentalne 35+ GB, protoze se to vejde do RAM low end serveru a tak jak blockchain poroste tak poroste i kapacita RAM tech serveru. V domacim prostredi lze mluvit o uspechu se ze top vejde na ne uplne super drahou SD kartu nebo SSD disk.

Re:Bitcoin: kam až porostou logy?
« Odpověď #26 kdy: 21. 09. 2014, 18:28:58 »
Blockchain by bylo určitě možné "collapsovat" - tedy vzít nějaký blok, posbírat všechny unspend výstupy platné k tomuto bloku a sestavit nějaký soupis pro budoucí použití a nikdo by do minulosti už nemusel bloky stahovat.

Má to pořád dost háčků. Takový collapsnutý soupis se neobjeví v žádném "previous" takže mu nikdo nemusí věřit. Leda že by existovala nějaká možnost takový soupis "vytěžit" spolu s nějakým blokem, třeba každý rok by nějaky blok obsahoval collapsnutý soupis transakcí rok dozadu. Pouze takový blok, který by ostatní těžaři ověřili, že opravdu soupis odpovídá stavu, by ostatní přijali a potvrdili bloky na něj navazujícími

ObrovskyLog

Re:Bitcoin: kam až porostou logy?
« Odpověď #27 kdy: 16. 12. 2016, 22:49:17 »
Tak jsme jiz prekrocili 100 GiB po 27 mesicich od posledniho prispevku. Muzeme tipovat, kdy presahne 1 TiB, schvalne, kdo bude nejbliz.

Pako

Re:Bitcoin: kam až porostou logy?
« Odpověď #28 kdy: 17. 12. 2016, 00:17:08 »
Do nekonečna. Ale blockchain to zvládne. Vymysleli ho géniové!

Re:Bitcoin: kam až porostou logy?
« Odpověď #29 kdy: 17. 12. 2016, 12:07:45 »
Tvoje starosti na moji hlavu. Za pár let po té splasklé bublině neštěkne ani pes.  ::)

Kolik let je pár?