OwnCloud pro produkční nasazení

Re:OwnCloud pro produkční nasazení
« Odpověď #15 kdy: 09. 07. 2014, 17:21:47 »
Neviem načo riešiť znovu ukladanie, nahrávanie, autorizáciu, dizajn, bezpečnosť, správu užívateľov, bugy etc.. keď mi stačí siahnuť napr. po OC a do neho dorobiť jeden plugin.
Vyřešit tohle všechno je mnohem jednodušší, než řešit nějaký plugin (navíc do aplikace, která nejspíš žádný koncept pluginů pro zpracování dat nezná). Navíc na tohle všechno už dávno existují hotové komponenty (které nejspíš používají i ty aplikace, které jste jmenoval), takže stačí použít ty komponenty.


karel

Re:OwnCloud pro produkční nasazení
« Odpověď #16 kdy: 09. 07. 2014, 18:32:07 »
Asi sa naozaj vyjadrujem zle.

Užívateľ nahraje PDF, klikne napr. na "konvertuj do CMYKu", na serveru sa spustí natívny kód a potom sa na úložisku sa objaví nový súbor cmyk.PDF.

Neviem načo riešiť znovu ukladanie, nahrávanie, autorizáciu, dizajn, bezpečnosť, správu užívateľov, bugy etc.. keď mi stačí siahnuť napr. po OC a do neho dorobiť jeden plugin.

Užívatelia budú Win/mac na cca 60/40%.

Ja si skôr kladiem otázku, či je na serveru "výkonejší" OC, Seafile, AjaxExplorer. Akú vybrať technológiu, aby som potom neľutoval.
O toto mi ide.

no pokud to chces mit rychle spustene tak OW se na to hodi, mozna casem narazis na to ze uzivatele budou zmateni ze v prohlizeci jim prave tlacitko s konvertem maka a u nich na pc ve slosce nikoli. Presne vidim tu hlasku, vsude mi to jde ale u me na pc ne.

ja sem neco podobneho resil ale prave tlacitkum sem se vyhnul tim ze to bezi jen pres webdav s tim ze si uzivatel nahraje soubory do slosky jak se mu to zliby (u me nejaky media soubor a k nemu text ktery obsahuje), a za chvily jako zazrakem k nim pribide vysledek (u me .srt cili zarovna se ten text k audiu a udela to titulky),  uzivatelsky je to jednoduche.

foobar

Re:OwnCloud a alternatívy - "produkčné" nasadenie
« Odpověď #17 kdy: 25. 07. 2014, 01:24:16 »
A ja urcite hlasuji pro ownCloud, mam s nim velmi dobre zkusenosti. Aplikace na android stoji 26Kc a neumi synchronizovat, ale muzes pouzit nejaky webdav klient. Owncloud jsem navic napojil snadno na active directory a sprava uzivatelu je hned snazsi.

Pouzivam tuhle neoficialni https://play.google.com/store/apps/details?id=owncloud.pro a ta umi docela dobre synchronizovat a ma trochu lepsi UI.

42

  • **
  • 63
  • 42
    • Zobrazit profil
    • 42
Re:OwnCloud pro produkční nasazení
« Odpověď #18 kdy: 25. 07. 2014, 16:32:58 »
OwnCloud, něco, co jsme v práci jen jednou zkusili testnout. Error log hned po instalaci začal sypat tunu zpráv. Bugtracker je plnej bugů a rostou místo toho, aby byly řešené rychleji. No nevím nevím, klientovi bych se neodvážil něco takového nikdy dodat. To je ovšem jen můj názor.
Pokud bych stavěl něco jako veřejnou službu a myslel bych to vážně, udělal bych to od nuly sám (s týmem) a to pokud se bavíme o cloudovém uložišti, musí být základna v cloudu a to hlavně data replikovaná geolokačně, výkon rozložený na více hardwaru, než jen na jednom stroji s několika virtuálkama.
42

j

Re:OwnCloud a alternatívy - "produkčné" nasadenie
« Odpověď #19 kdy: 25. 07. 2014, 17:17:07 »
... neexistuje tam žádné přepínání na zálohu nebo dokonce obnova ze zálohy.
Tady je nekdo hodne naivni ...

Cloud od clusteru tedy poznáte mimo jiné tak, že cluster má přesně daný počet uzlů,
rek jirsak ... lol

Asi sa naozaj vyjadrujem zle.

Užívateľ nahraje PDF, klikne napr. na "konvertuj do CMYKu", na serveru sa spustí natívny kód a potom sa na úložisku sa objaví nový súbor cmyk.PDF.
Ftp? ... OwnCloud je hracka pro nekoho, kdo ma naladu resit miliony bugu. Jinak sis vybral cisternu a ted se do ni snazis nahnat dobytek. Doprava jako doprava ...

php zadnej problem s vykonem nema, klidne obslouzi desitky tisic useru a kdyz uz nestiha, tak ti stejne nepomuze vymena jazyka.







42

  • **
  • 63
  • 42
    • Zobrazit profil
    • 42
Re:OwnCloud a alternatívy - "produkčné" nasadenie
« Odpověď #20 kdy: 25. 07. 2014, 20:05:36 »
php zadnej problem s vykonem nema, klidne obslouzi desitky tisic useru a kdyz uz nestiha, tak ti stejne nepomuze vymena jazyka.

má recht ten kluk... v každém případě, jakýkoliv jazyk to stihne zpracovat (pokud je to dobře napsaný), problém je ten, že to nestačí. Web servery jednoduše nestihnou zpracovat velké množství požadavků v jeden moment. Když jsem něco řešil, tak Apache2 při default konfiguraci nestíhal už 300 požadavků v jednu chvíli. Tím se stane to, že procesy apache se začnou kupit, později se z některých stanou zombie a web server vypovídá totálně službu. V takovou chvíli nezbývá nic jiného, než to mít fakt na 100% cloudu, nebo to balancovat sám (klasika haproxy, heartbeat, replikace db (celkem se mi osvědčila replikace mysql pomocí google tungsten a potom jednoduše mysql-proxy).. no ale to je asi už mimo téma.. jen je potřeba si uvědomit, co to může obnášet, mimojiné.
42

VK

Re:OwnCloud pro produkční nasazení
« Odpověď #21 kdy: 25. 07. 2014, 20:37:11 »
Se mi zdá, že většina odpovědí je dost off topic. Tiskařů asi nebude milion, nebudou mít tisíce přístupů v jednom okamžiku, a na cloudu taky nezáleží...
I když mne Owncloud moc netěší, tak těch pár nejzákladnějších modulů, které by se mohly hodit pro tu službu, funguje dobře. Takže hlasuji za OC.

Jenda

Re:OwnCloud a alternatívy - "produkčné" nasadenie
« Odpověď #22 kdy: 25. 07. 2014, 21:11:29 »
Cloud od clusteru tedy poznáte mimo jiné tak, že cluster má přesně daný počet uzlů,
rek jirsak ... lol
Jak tedy ty definuješ cloud?

Pokud jsou tiskaři v LAN nebo alespoň VPN, co použít nějaké normální sdílení souborů (Samba, NFS)?

Když Apache spustí forkbombu, co použít lighttpd nebo nginx?

Re:OwnCloud pro produkční nasazení
« Odpověď #23 kdy: 26. 07. 2014, 17:52:58 »
Se mi zdá, že většina odpovědí je dost off topic. Tiskařů asi nebude milion, nebudou mít tisíce přístupů v jednom okamžiku, a na cloudu taky nezáleží...
Mimo téma není většina odpovědí, ale původní dotaz:

Citace
rovnako kvalitné úložisko ako je je Dropbox?
Teprve v průběhu diskuse vyplynulo, že tazatel nechce žádné úložiště, které by byť jen vzdáleně připomínalo Dropbox. Že vlastně nechce vůbec žádné úložiště.

Re:OwnCloud a alternatívy - "produkčné" nasadenie
« Odpověď #24 kdy: 26. 07. 2014, 18:25:50 »
php zadnej problem s vykonem nema, klidne obslouzi desitky tisic useru a kdyz uz nestiha, tak ti stejne nepomuze vymena jazyka.

má recht ten kluk... v každém případě, jakýkoliv jazyk to stihne zpracovat (pokud je to dobře napsaný), problém je ten, že to nestačí. Web servery jednoduše nestihnou zpracovat velké množství požadavků v jeden moment. Když jsem něco řešil, tak Apache2 při default konfiguraci nestíhal už 300 požadavků v jednu chvíli. Tím se stane to, že procesy apache se začnou kupit, později se z některých stanou zombie a web server vypovídá totálně službu. V takovou chvíli nezbývá nic jiného, než to mít fakt na 100% cloudu, nebo to balancovat sám (klasika haproxy, heartbeat, replikace db (celkem se mi osvědčila replikace mysql pomocí google tungsten a potom jednoduše mysql-proxy).. no ale to je asi už mimo téma.. jen je potřeba si uvědomit, co to může obnášet, mimojiné.

On Apache už nějak dávno zastaral, 300 požadavků je hodně málo, to by dát měl, alespoň pár tisíc...

Málo která aplikace dokáže být reálně škálovatelná horizontálně, programátor byl
a) línej (mnohdy můj případ - stejně je to jen pro pár uživatelů)
b) vůbec nechápe co to je a řeší to nákupem HW
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

Palo

Re:OwnCloud pro produkční nasazení
« Odpověď #25 kdy: 27. 07. 2014, 06:45:20 »
Citace
Teprve v průběhu diskuse vyplynulo, že tazatel nechce žádné úložiště, které by byť jen vzdáleně připomínalo Dropbox. Že vlastně nechce vůbec žádné úložiště.

Diskutujúci sa sami presvedčili, že nechcem úložisko. Ja ako užívateľ chcem "Dropbox" a v ňom tlačítko na úpravu PDF. Alebo na konverziu JPEG do PDF.

A pôvodná otázka znela, že čo použiť namiesto "Dropboxu" : Owncloud, AjaxExplorer, SeaFile etc.

Myslím, že časť odpovedí je offtopic, ale diskusiu sledujem a aj názory typu "nakodiť to od nuly" rešpektujem. Aj keď neviem načo odznovu kódiť už raz nakodené.

Vďaka za pripomienky.

Re:OwnCloud pro produkční nasazení
« Odpověď #26 kdy: 27. 07. 2014, 09:07:04 »
Diskutujúci sa sami presvedčili, že nechcem úložisko. Ja ako užívateľ chcem "Dropbox" a v ňom tlačítko na úpravu PDF. Alebo na konverziu JPEG do PDF.
Ne, vy nechcete Dropbox. Možná akorát nevíte, co to Dropbox vlastně je, ale doporučuju, abyste tohle přirovnání přestal používat, protože tím pouze matete všechny okolo.

Vy chcete webovou stránku, kam nahrajete soubor, server s ním provede nějaké úpravy a vy si ho zase stáhnete k sobě.

A pôvodná otázka znela, že čo použiť namiesto "Dropboxu" : Owncloud, AjaxExplorer, SeaFile etc.
Přičemž se posléze ukázalo, že žádné úložiště nechcete.

Aj keď neviem načo odznovu kódiť už raz nakodené.
Nic takového nikdo nenavrhuje. To, co byste použil z vámi uváděných aplikací, je upload souboru přes web a jeho download. Přičemž obojí je už naprogramované ve webových prohlížečích, takže byste to znovu neprogramoval. To, co potřebujete naprogramovat vy, je ten mezičlánek na serveru, který vezme uploadovaný soubor a upraví jej.

Palo

Re:OwnCloud pro produkční nasazení
« Odpověď #27 kdy: 27. 07. 2014, 11:41:18 »
 :)
Ja s Vami nediskutujem, preco chcem ulozisko ako je Dropbox. Vidim vyhody oproti up/downloadu.
Poradit mi up/download je ako odporucit vozik cloveku, ktory sa rozhoduje medzi combi a pickupom.
Mam tak trochu pocit, ze ste trol.

Lol Phirae

Re:OwnCloud pro produkční nasazení
« Odpověď #28 kdy: 27. 07. 2014, 11:52:22 »
To by se jeden vo***al ... Prosímtě, žádnej cloud s funkcí "konvertuj do CMYKu" neexistuje. Krom toho nevím ani o jednom příčetném grafikovi, co by prepress realizoval formou uploadu PDFka na nějaké webové udělátko, které mu vyflusne upravený soubor. Co je proboha vůbec cílem tohohle počínání? Ušetřit za grafika?

Re:OwnCloud pro produkční nasazení
« Odpověď #29 kdy: 27. 07. 2014, 12:01:43 »
Ja s Vami nediskutujem, preco chcem ulozisko ako je Dropbox.
Nejdřív si tedy asi budete muset rozmyslet, co vlastně chcete.
Jestli chcete úložiště jako Dropbox - tedy úložiště provozované v cloudu, který umožňuje pružně a automaticky reagovat na změny využití služby v čase, úložiště, které poskytuje API pro přístup aplikací třetím stranám, umožňuje spolupráci více subjektů a řešení přístupových práv, řeší verzování změn v souborech, poskytuje aplikace pro automatickou synchronizaci lokálních adresářů s úložištěm.
Nebo jestli chcete webovou aplikaci pro konverzi souborů, jejíž webové rozhraní by v něčem mohlo být podobné webovému rozhraní pro práci se soubory v Dropboxu.

Vidim vyhody oproti up/downloadu.
Dobře -  já jsem vyjmenoval pár podstatných vlastností Dropboxu. Které z nich jsou tedy ty vaše výhody?

Mam tak trochu pocit, ze ste trol.
To máte špatný pocit. Jenom máte zkreslenou představu o tom, co je Dropbox, zřejmě se vám líbí nějaká část jeho webového rozhraní, a mermomocí se snažíte do toho napasovat nějakou svou aplikaci. Já se vám pouze snažím pomoci v tom, abyste pro začátek zapomněl na Dropbox, nadefinoval si, co má vlastně vaše aplikace dělat, z toho odvodil, jak by se měla ovládat, a teprve pak si můžete vzpomenout na Dropbox a na to, že třeba GUI&UX práce se soubory ve webovém prohlížeči by mohlo být řešené podobně, jako vypadá GUI&UX Dropboxu.