Instalace CentOS 6.5 na virtual serveru

Janouš

Instalace CentOS 6.5 na virtual serveru
« kdy: 21. 04. 2014, 14:46:19 »
Zdravím všechny, mám problém s instalací CentOS na můj VPS server. Systém se v pohodě bootne a dá mi na výběr typ instalace. Po výběru jazyku systému a typu klávesnice mi vyskočí okno ,,Installation Method''. Po výběru Local CD/DVD a Hard drive mi vyskakuje hláška, že  CentOS nebyl nalezen a že mám vložit CentOS disc. Neřešil někdo z vás podobný problém při instalaci Centu na VPS? Při instalaci na dedikovaný server jsme nikdy tento problém neměl a ani jsem tento nemusel řešit. Nevím zda-li je problém u mne nebo u poskytovatele. Taky mne napadlo jestli to nepůjde přes NFSv3. Díky vše za rady :) doufám, že jsem to napsal srozumitelně.


Martin


Janouš

Re:Instalace CentOS 6.5 na virtual serveru
« Odpověď #2 kdy: 21. 04. 2014, 17:47:23 »
Děkuji vám mnohokrát :) to mne fakt nenapadlo...

Jimm

Re:Instalace CentOS 6.5 na virtual serveru
« Odpověď #3 kdy: 21. 04. 2014, 17:59:06 »
To nechápu, takže jste si spletl netinstall co má 120MB s plnohodnotnou instalačkou? Noo, tak to ještě že jste si to nespletl s Windows. Přeji mnoho úspěchů při administraci operačních systémů.  ::)

Janouš

Re:Instalace CentOS 6.5 na virtual serveru
« Odpověď #4 kdy: 22. 04. 2014, 10:06:36 »
Aha tak ty jsi dobry... Mam asi pripojene ISO od providera, ktere normalne v konzoli bootuje, da na vyber install, upgrade, test zeleza, ... pote se v instalaci dotazuje na misto kde je ulozene. CentOS jsem istalloval po prve a fakt mne nenapadlo, ze to muzu nainstalovat pomoci url. Kazdy zacinal, nebo ty jsi spadl z nebe dokonaly? Asi jo podle toho jak pises... Miluji linux komunitu plnou egoistu jako ty. Aneb Ceska fora nemaj smysl pokud clovek nema naladu na takove chytroliny.


Re:Instalace CentOS 6.5 na virtual serveru
« Odpověď #5 kdy: 22. 04. 2014, 10:41:28 »
Aha tak ty jsi dobry... Mam asi pripojene ISO od providera, ktere normalne v konzoli bootuje, da na vyber install, upgrade, test zeleza, ... pote se v instalaci dotazuje na misto kde je ulozene. CentOS jsem istalloval po prve a fakt mne nenapadlo, ze to muzu nainstalovat pomoci url. Kazdy zacinal, nebo ty jsi spadl z nebe dokonaly? Asi jo podle toho jak pises... Miluji linux komunitu plnou egoistu jako ty. Aneb Ceska fora nemaj smysl pokud clovek nema naladu na takove chytroliny.

Dívej, možná, že tě reakce od Jimma mohla vytočit, ale musíš siuvědomit, že CentOS není jen tak obyčejné distro. Člověk, který s ním chce mít něco do činění, by měl mít už nějaké znalosti Linuxu. Je to perfektní systém na servery, ale pokud chceš zatím jen testovat, tak bych zkusil Fedoru (v případě, že bys napsal "stáhl jsem si Fedoru,..., ale nejde mi nainstalovat", tak by Jimmův komentář nedával moc smysl, takhle ale ano). I když byl Jimmův komentář tvrdý, tak s ním souhlasím.

Už několik let - tipuji tak od Fedory 8-9, možná dříve, což je asi 4-5 let, jdou RPM distribuce instalovat pomocí URL, od jisté verze má Fedora doknoce BFO instalační image ve velikosti ani ne 1M, který ti nabídne pouze výběr podporovaných distribucí plus rawhide a vzhledem k tomu, že teď RedHat uzavřel partnerství s CentOSem, tak se tam možná časem dostane i CentOS.

Jinak forum na rootu je dost specifické a občas, když příjdeš se začátečnickými dotazy (a nezlob se na mě, ten to v tomhle případě byl, jak jsem psal - pokud by ses ptal na Fedoru nebo Ubuntu, tak by asi nikdo nehlesl), tak tě prostě někdo "kopne". Ber to prostě z nadhledem (a viva la CentOS) :D

Janouš

Re:Instalace CentOS 6.5 na virtual serveru
« Odpověď #6 kdy: 22. 04. 2014, 11:35:53 »
Jasne, beru to tak, ze dotaz nebyl moc na urovni seniora spravce systemu. S linux servery se ucim ve volnem case protoze mne to bavi a znalosti mam teprve s Debianem. Diky tomu jsem byl z toho zmateny, jak se na VPS instaluje CentOS.

Stve mne ale fakt, ze za mnou chodi v praci denne lidi s dotazy a i kdyz je to kolikrat dotaz nelogicky, nebo na jeho znalost stupidni. Nikdy se ale takovemu cloveku nevysmeji, neudelam z neho blbce a pokusim se mu slusne poradit. Vim totiz z vlastni zkusenosti, ze clovek je obcas zaseknuty nad blbosti (kazdy chape veci jinak) a potrebuje nakopnout. Vetsinou si dotycny clovek pak uvedomi, ze jeho dotaz byl stupidni.

Stejne resime kraviny, Jimm uz mne z vice prispevku tady na foru prijde spise asi jako nespokojeny clovek plivajici na lidi znalostne slabsimi jak on. Kdo vi mozna se pletu...

Uz zde neni co vice resit. Jak pises treba to brat s nadhledem :) .

Caute

Jimm

Re:Instalace CentOS 6.5 na virtual serveru
« Odpověď #7 kdy: 22. 04. 2014, 15:27:14 »
Nemáš pravdu Janouši, dovolím si použít přirovnání, které jsem nedávno četl myslím od Tigera.

Vytáčí mě každý, kdo bez znalosti malty začne stavět mrakodrapy, je třeba začínat správně od základů a postupně si znalosti prohlubovat, ale tady si 4 z pěti lidí myslí, že jakmile dovedou nainstalovat CentOS, jsou kovanými správci. Přesně z toho ovšem vznikají jen a jen průsery...

Ano, nadávám často, ale to je tím, že blbců je víc než těch schopných. V jiném threadu se aktuálně pokouším někomu pomoci s Kernelem Ubuntu, tam jsem nenadával přesně proto že je to Ubuntu a s dotazem jsem neměl problém.

Janouš

Re:Instalace CentOS 6.5 na virtual serveru
« Odpověď #8 kdy: 22. 04. 2014, 19:51:22 »
Pěkné přirovnání, ještě že pro mne tady naistalování CentOS znamená zábavu v době, kdy je manželka na noční, snad tím alespoň nezpůsobim nějaký průser  :)

Pěkný večer.