Ubuntu se odhlásí při pádu prohlížeče

noname

Ubuntu se odhlásí při pádu prohlížeče
« kdy: 19. 04. 2014, 01:25:59 »
Zdravím všechny.
Dnes večer jsem upgradoval Ubuntu 12.04 LTS na 14.04 LTS. Po restartu jsem ale zjistil, že mi pravidelně zhavaruje prohlížeč (firefox) v průběhu prohlížení webu. Někdy hned, někdy po nějaké době, ale většinou při scrollování. Bohužel ale vůbec netuším, jak alespoň náznakem zjistit, v čem je chyba. Firefox jsem kompletně přeinstaloval, takže předpokládám, že je v pořádku, navíc Ubuntu hlásilo, že zaznamenalo systémovou chybu. Vůbec ale netuším, co bych měl hledat. Napadá Vás něco?

PS: V dmesg jsem objevil následující chybu. Víte, co znamená?

Kód: [Vybrat]
[Sat Apr 19 01:17:24 2014] [drm:i915_gem_execbuffer2] *ERROR* copy 1 exec entries failed 56


noname

Re:Ubuntu se odhlásí při pádu prohlížeče
« Odpověď #1 kdy: 19. 04. 2014, 02:18:01 »
Tak jsem trošku pokročil.
Pravděpodobně se jedná o bug grafického ovladače intel v kernelu verze 3.2
https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/xserver-xorg-video-intel/+bug/1148284
Rozhodl jsem se tedy upgradovat na 3.13 podle následujícího návodu, ale bohužel se po restartu znovu spustil kernel původní verze, nový se nepřidal ani do nabídky GRUBu. Napadá někoho, jak jej tam přidat?

Díky za odpovědi.

Jimm

Re:Ubuntu se odhlásí při pádu prohlížeče
« Odpověď #2 kdy: 19. 04. 2014, 03:28:54 »
Zmiňuješ "dle následujícího návodu", ale ten návod vypadl.

Pro upgrade kernelu ti stačí stáhnout tři balíčky rpm a ty nainstalovat, hoď sem tedy dle jakého manuálu jsi postupoval a případně jestli se ti vrátila nějaká chyba.

noname

Re:Ubuntu se odhlásí při pádu prohlížeče
« Odpověď #3 kdy: 19. 04. 2014, 03:49:45 »
Zmiňuješ "dle následujícího návodu", ale ten návod vypadl.

Pro upgrade kernelu ti stačí stáhnout tři balíčky rpm a ty nainstalovat, hoď sem tedy dle jakého manuálu jsi postupoval a případně jestli se ti vrátila nějaká chyba.
Díky za odpověď.

Vše jsem udělal podle tohoto návodu.
http://askubuntu.com/questions/331538/what-is-the-right-way-to-downgrade-kernel

Podle všeho je ale problém v GRUBu. Zjišťoval jsem, jak je možné, že se nezobrazují nabídky, tak jsem prohledával /etc/grub.d a /etc/default/grub. Zároveň jsem prolistoval /boot/grub/grub.cfg a zjistil jsem, že daná nabídka je nějakým způsobem nakonfigurovaná. Jenže když ji porovnám s ostatními, tak jsou tam různé volby, kterým (prozatím) nerozumím. Takže prozatím nechápu, jak je možné, že volba je v konfiguračním souboru, ale není v seznamu pro spuštění.

Jimm



ZAJDAN

  • *****
  • 2 078
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ubuntu se odhlásí při pádu prohlížeče
« Odpověď #5 kdy: 19. 04. 2014, 09:00:17 »
několikrát jsem, řešil stejný problém, který nastal ne po upgrade, ale po update systemu. Vždy bylo problémem, že se natáhl nový kernel a do něj se nezkompiloval/nezavedl dobře grafický ovladač. Proto doporučuji....natáhni si novej balík ovladače a znova ho nainstaluj se vyplím Xserverem(grafickým prostředím).
Vesele, vesele do továrny dělník běží...vesele, vesele do továrny jde. Vesele se usmívá když mu soustruh zazpívá...vesele, vesele do továrny jde. Vesele si poskočí když se soustruh roztočí ...vesele, vesele do továrny jde.

noname

Re:Ubuntu se odhlásí při pádu prohlížeče
« Odpověď #6 kdy: 19. 04. 2014, 14:51:35 »
Zkus tohle, to zabere.  ;)
http://www.yourownlinux.com/2014/04/install-upgrade-to-linux-kernel-3-14-in-linux.html
Bohužel nezabralo, ale ve skriptu už /boot/grub/grub.cfg mám i verzi 3.14, kterou nemůžu spustit...   
Nejspíše zkusím to, co mi radí Zajdan, ale předtím zkusím rozchodit ten nejnovější kernel. Bylo by škoda mít verzi 3.2, když už je k dispozici dokonce 3.14...
Asi se budu muset naučit konfigurovat ručně GRUB2. Nejspíše bude problém v tom, že mám dualboot dvou linuxů a nová verze asi instaluje nabídky trošku jinak a špatně updatuje konfigurační skripty GRUBu. Jen kdybych věděl v čem.

Jimm

Re:Ubuntu se odhlásí při pádu prohlížeče
« Odpověď #7 kdy: 19. 04. 2014, 16:45:40 »
A "nemůžu spustit" znamená tedy přesně co? Vyhazuje to nějakou chybu? Tohle je fakt na křišťálovou kouli. Mohu ti postnout svou konfiguraci grubu, ale nevím jestli to k něčemu bude.

noname

Re:Ubuntu se odhlásí při pádu prohlížeče
« Odpověď #8 kdy: 19. 04. 2014, 17:27:43 »
A "nemůžu spustit" znamená tedy přesně co? Vyhazuje to nějakou chybu? Tohle je fakt na křišťálovou kouli. Mohu ti postnout svou konfiguraci grubu, ale nevím jestli to k něčemu bude.

Omlouvám se.
Po startu se hlásila stará verze, v GRUBU se neobjevovala nabídka s verzí nainstalovaného kernelu. Tohle se mi ale už podařilo vyřešit ( používal se GRUB z jiného OS, čehož jsem si nevšiml => napsat grub-install ). Teď se ale objevil jiný problém, stávající kernel nechce nabootovat. Říká, něco ve smyslu "/bin/sh founded but cannot be run". Bohužel přesnou hlášku teď po ruce nemám, jsem v náhradním systému a hledám to na Google.
Díky za ochotu.

noname

Re:Ubuntu se odhlásí při pádu prohlížeče
« Odpověď #9 kdy: 19. 04. 2014, 17:43:03 »
Ta chyba je:
bin.sh exists but couldn't execute it (errno -8)
https://www.google.cz/#q=bin.sh+exists+but+couldn%27t+execute+it+%28errno+-8%29
A chyba č. 8 znamená, že je soubor ve špatném formátu.
http://www.cs.fsu.edu/~baker/devices/lxr/http/source/linux/include/asm-generic/errno-base.h?v=2.6.25

Teď opravdu nevím, co si o tom mám myslet. Co vím, tak před instalací krásně běžel, v /bin/sh být chyba tedy nemůže.

noname

Re:Ubuntu se odhlásí při pádu prohlížeče
« Odpověď #10 kdy: 19. 04. 2014, 18:04:40 »
Tak to vypadá na docela zajímavou chybu při instalaci, ikona souboru, na který odkazuje link /bin/sh skutečně není, jako kdyby byl běžně spustitelný, jen absolutně nechápu proč. Už to nějakou dobu hledám a jsem z toho docela vedle.

noname

Re:Ubuntu se odhlásí při pádu prohlížeče
« Odpověď #11 kdy: 19. 04. 2014, 18:55:25 »
Beru zpět, dash by měl být asi v pořádku, bootuje stará verze kernelu a dokonce i verze 3.13. Přesto bych ale ten kernel 3.14 rád rozběhl. Chápu, že tohle je možná složitější chyba, ale ví někdo, kde najít chyby kernelu po startu, případně o nějakém článku, který by mi v tomto směru mohl proniknout hlouběji do problematiky kernelu a jeho principů?
Díky za odpovědi.

Jimm

Re:Ubuntu se odhlásí při pádu prohlížeče
« Odpověď #12 kdy: 20. 04. 2014, 17:18:28 »
A odebral jsi quiet?

noname

Re:Ubuntu se odhlásí při pádu prohlížeče
« Odpověď #13 kdy: 20. 04. 2014, 19:58:27 »
A odebral jsi quiet?
Omlouvám se, ale musím se zeptat, co je to quiet? (Tzn. ne.)

Jimm

Re:Ubuntu se odhlásí při pádu prohlížeče
« Odpověď #14 kdy: 20. 04. 2014, 20:39:31 »
/etc/default/grub a odebrat quiet splash
Co to dělá je asi jasné. :)