Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?

Mirek

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #45 kdy: 20. 04. 2014, 11:05:21 »
Jo, před 10 lety bylo z elektroniky na trhu skoro prd. Ale z IT jsdou toho pořád mraky.


__SUK__

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #46 kdy: 20. 04. 2014, 16:00:39 »
dle tvych gramatickych chyb potrebujes korektora jako sul
Proc myslis? Neprislo mi to nijak extremne hrozny, vlastne jsem tam pri zbeznym cteni nenasel nic. Na nektery clanky jenom kouknu zdalky a vidim tam chyby ...

Mr. Curious

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #47 kdy: 20. 04. 2014, 16:52:49 »
Tak bude ta ukazka nebo ne?

Jimm

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #48 kdy: 20. 04. 2014, 17:16:39 »
Nebude...

Mr. Curious

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #49 kdy: 20. 04. 2014, 17:45:09 »
Boring ...


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #50 kdy: 20. 04. 2014, 21:18:50 »
Uz zase tu vidim reklamu na Palmknihy. Take tu byla reklama na eReading. Ze by nejaka podprahova zprava? ;-)

pocestny

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #51 kdy: 20. 04. 2014, 21:21:41 »
v cem je ta kniha jina nez ostatni a jaka je jeji pridana hodnota?

Jimm

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #52 kdy: 20. 04. 2014, 21:32:24 »
Už je to celkem jasné, psal to nějaký Prášil, dva spolužáci mu pochválili canc papíru s pěti řádky javascriptu, ale když tady začali lidé požadovat tu ukázku, už o něm nikdo neuslyší...

Martin Dráb

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #53 kdy: 20. 04. 2014, 22:16:28 »
Zdravím,

moje zkušenosti ohledně psaní a vydání knihy přes nakladatelství by se daly shrnout do následujícíh bodů:
 * dá to hodně práce, je-li kniha delší,
 * pokud je kniha úzce odborně zaměřená (můj případ), moc se na tom nevydělá,
 * jako reference je to k nezaplacení,
 * díky nakladatelství ta kniha i nějak graficky vypadá (o hodně lépe, než když bych si grafiku dělal sám).

Bohužel jsem v tomto tématu nenašel žádné ukázkové kapitoly, takže nelze posoudit, zda by kniha potřebovala grafika či korektora. Je jasné, že vaše kniha má širší publikum než moje, , takže byste asi, pokud byste šel přes vydavatelství, vydělal více, ale nedokážu odhadnout, o kolik.

S pozdravem
Martin Dráb
martin.drab@email.cz

klo

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #54 kdy: 20. 04. 2014, 22:58:52 »
varianta 1: zjisti si, kdo vydává podobný druh literatury. počítačové knihy, učebnice pro cílové publiku. pošli jednu kapitolu s anotací zbytku a počkej na reakci. to je ta nejsnažší cesta.
varianta 2: zkus print on demand typu lulu.com nebo knihovnicka.cz - podmínky maj na webu [1 kus vychazi draho, ale jsou mozne miniaturni naklady a postupny dotisk po kusech]
varianta 3: sezen penize (crowdsourcing?), vraz je do nakladu na  ofsetu, osefuj si sam distribuci a marketing a zacni maly byznis [jeden kus vychazi draho, ale musis natisknout najednou stovky kusu]

ostatní varianty uz v diskusi padly.