Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?

maros

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #30 kdy: 19. 04. 2014, 12:11:14 »
Od te doby, co Cpress patri Albatrosu, uz ani nevydava edicni plan, byl by prazdny. Grada ani Zoner Press uz rok nevydaly lautr nic.
Mate pravdu, ide to dolu vodou uz nejaky ten piatok. Professional Publishing obcas nieco vyda, ale skor ide o teoreticky manazment v IT. Wolters Kluwer davnejsie vydal knihy tykajuce sa data miningu. Potom su tu mensie vydavatelstva, ktore sa sice nespecializuju na IT, ale obcas nieco vydaju. Netreba tiez zabudat na univerzitne vydavatelstva. Mimochodom niektore knihy od Computer Pressu sa daju kupit ako ebook (PDF) cez ereading.cz.


Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #31 kdy: 19. 04. 2014, 12:12:56 »
Ahoj,
dovolim si vyjadrit svuj nazor na moznost "stazeni zdrama + Donate". Vec se ma takhle, lide si nevazi prace jinych chcou vse zdarma, takze dotaci dostanes od absolutne minimalniho mnozstvi lidi.

Nabidnu ti OSOBNI zkusenost s dobrovolnymi dotacemi, tentokrate z oboru Androidi aplikace. Vyvijim nasledujici aplikace
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.raven4.MKCommander_HD
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.raven4.MKCommander1
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.raven4.MKSysMon
https://play.google.com/store/apps/details?id=cz.raven4.UsefullClock

Vyvojem jsem stravil jiz cca 2 roky, rekneme 1-10h denne. Az do minuleho mesice byli vsechny me aplikace ZCELA bez reklamy, ZCELA zdarma a lide mi mohli poslat "dotaci". Vsechny me aplikace maji velmi pozitivni hodnoceni, dohromady tak cca 120.000 stazeni a vis kolik jsem dostal dotaci??
Reknu ti to presne, za 2 roky k dnesnimu dni 168 dotaci po 45 korunach.

Takze asi tolik k ochote lidi platit za neco, co mohou mit zcela zadarmo. BTW: Vis jak se lide odvdecili pote co jsem si dovolil do aplikaci dat maly reklamni prouzek? Hodnoceni dolu, osklive komenty/maily, prudke snizeni download rate na marketu...

Preji vice uspechu a stesti s dotacemi, s pozdravem raven4, www.raven4.cz

No, já teda nevim ale ze zkušenosti vím, že BFU zůstává u toho, co mu tam výrobce narafičil. Já jsem zůstal u total commanderu pro android a necítím potřebu měnit.
Udělej nějaký lepší telefonní seznam, to mam aplikaci uplně naprd.
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!

fejk

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #32 kdy: 19. 04. 2014, 12:25:41 »
Dej sem normálně pár kapitol, jak někdo psal, ať se můžeme sami přesvědčit o odbornosti té učebnice. Jestli je to nějaká kindrovina, kterou si pochvaluje Pepa Zaklepal, co s ní naprogramoval výpis čísel od 0 do 100 nebo jestli to má opravdu nějakou úroveň a potenciál.

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #33 kdy: 19. 04. 2014, 12:43:32 »
A to jsou bud knizky pro totalni zacatecniky
Knížka o programování, kterou si pochvalují spolužáci na střední škole, kteří nikdy neprogramovali, asi také nebude pro experty v oboru.

Grada ani Zoner Press uz rok nevydaly lautr nic.
Zoner Press - rok vydání 2013, 2012. Grada - datum vydání 5.2.2014, 20.1.2014, 18.11.2013, 22.10.2013. Vám to počítání času dneska moc nejde, že?

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #34 kdy: 19. 04. 2014, 13:53:02 »
Už půl roku nevyšla v Česku žádná  knížka z oboru IT. Prostě se to nevyplatí.
Jen namátkou z jednoho vydavatelství - CSS Okamžitě 2.4.2014, Mistrovství - Java 26.3.2014, AutoCAD 2014: Učebnice 12.3.2014, Big Data 12.3.2014. Teď si nejsem jist, jestli žádná z těch knih není z oboru IT, nebo jestli mám špatný kalendář.

Nějaká nová, hodnotná knížka, o něčem novém, která by nepřežýkala věci již 1000x omleté?


Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #35 kdy: 19. 04. 2014, 13:54:32 »
A to jsou bud knizky pro totalni zacatecniky
Knížka o programování, kterou si pochvalují spolužáci na střední škole, kteří nikdy neprogramovali, asi také nebude pro experty v oboru.

Grada ani Zoner Press uz rok nevydaly lautr nic.
Zoner Press - rok vydání 2013, 2012. Grada - datum vydání 5.2.2014, 20.1.2014, 18.11.2013, 22.10.2013. Vám to počítání času dneska moc nejde, že?

http://forum.root.cz/index.php?topic=8872.msg92351#msg92351

Jenda

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #36 kdy: 19. 04. 2014, 14:14:25 »
Už půl roku nevyšla v Česku žádná  knížka z oboru IT. Prostě se to nevyplatí.
Jen namátkou z jednoho vydavatelství - CSS Okamžitě 2.4.2014, Mistrovství - Java 26.3.2014, AutoCAD 2014: Učebnice 12.3.2014, Big Data 12.3.2014. Teď si nejsem jist, jestli žádná z těch knih není z oboru IT, nebo jestli mám špatný kalendář.

Nějaká nová, hodnotná knížka, o něčem novém, která by nepřežýkala věci již 1000x omleté?
O čem, když v IT oblasti není vůbec nic nového? :) Jenom samé cloudy, které vlastně nejsou cloudy, webové kraviny a tak…

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #37 kdy: 19. 04. 2014, 14:40:05 »
O čem, když v IT oblasti není vůbec nic nového? :)

Bullshit :-)

euser

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #38 kdy: 19. 04. 2014, 16:22:08 »
ja by som skusil najst nejakych sponzorov, alebo ponukol vydavatelovi. napriklad http://knihy.nic.cz/

MK

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #39 kdy: 19. 04. 2014, 18:18:36 »
Taky jsem napsal jednu knihu. Na knihách se přímo vydělat nedá, teda na našem českém trhu. To si násobně víc vydělám jako konzultant. Psát odbornou knihu pro peníze, když to chci vydat na českém trhu je nesmysl. Psal jsem to jenom proto, abych měl pěkný řádek do CV a proslavil se v oboru. To zafungovalo, zlepšil jsem si pozici na trhu práce. Nic víc od knihy nečekej. Já to udělal tak, že jsem sehnal sponzora (SAP), který zaplatil tisk a korektury u Grady, dal si do toho decentní reklamy, já se spoluautorem jsme to napsali, a Grada vytiskla. Podle knihy vlastní školím a rozdávám to zákazníkům zdarma.

h7

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #40 kdy: 19. 04. 2014, 19:11:35 »
To si násobně víc vydělám jako konzultant.

To je sice pravda, ale autor chce "nějakou tu korunu", tedy nečeká od toho zdaleka tolik, kolik by sis vydělal jako konzultant. Knihu už má hotovou a dělal ji zřejmě převážně z jiných důvodů.

Jimm

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #41 kdy: 19. 04. 2014, 21:24:00 »
Já tomu nějak nerozumím. Bavíme se o čtyřlístku který jste rozdal ve třídě, nebo o knize? Pokud o knize, proč jste se rovnou neověnčil slávou a nehodil sem náhled, který by mohl jen zvýšit vaši popularitu a slávu? Nebo je root.cz nevhodný, protože by to mohl shlédnout a okomentovat někdo znalý?

Croul

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #42 kdy: 19. 04. 2014, 23:47:04 »
Ahoj, líbí se mi tvoje iniciativa. Moje rada zní neptat se na rootu. Z 90% tady chodí teoretici, kteří nemají nic na práci. Jeden typ z nich má na všechno negativní názory, druhý typ jsou open source trolli.

Zkus hledat pomoc spíš mezi lidma, kteří už něco dokázali. Nechci tvoje dílo podceňovat ale přepokládám, že velké (na české poměry) vydavatelství nezaujmeš. To ale nevadí, protože:
   - Je spousta malých
   - Knihu můžeš vydat i bez vydavatele

Upřímně nevím, jestli bych na tvojem místě uvažoval o elektronické distribuci protože v ten moment se tvoje dílo po 3 prodaných kusech přestane prodávat. Dál už se bude jen warezit. Můžeš ale jít na půl cesty - prodávat přes internet papírovou knihu.

Každopádně to nevzdávej a nehledej problémy tam, kde v této fázi nejsou. První výtisky můžeš klidně vytisknout doma a svázat je do kroužkové vazby. Až jich budeš prodávat nějaké objemy, můžeš uvažovat o nějakém profesionálním tisku. Zatím je to zbytečné. To samé s distribucí. Pro začátek můžeš objednané knihy vozit na poštu sám.

BTW nezapomeň, že i takovéhle příjmy musíš danit ;)

Iviak

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #43 kdy: 20. 04. 2014, 06:23:22 »
Vydať ju môžeš na vlastné náklady (najrýchlejšia cesta) a to napríklad tu:
http://www.suplik.cz/Vlastni-kniha.aspx
keď sa poobzeráš nájdeš viac takýchto stránok aj s online kalkulačkou na výpočet ceny.
Potom ti odporúčam zaregistrovať sa sem:
http://www.lita.sk/index.php
Je to niečo ako SOZA a sprav to kvôli autorským právam a kvôli tomu, že keby mala úspech a vytlačili by nejaké noviny úryvok z nej, dostaneš aj za to peniaze, nie len za predaj kníh... to si treba dobre preštudovať.
Ďalšia možnosť je obchádzať, obmejlovať vydavatelstvá (väčšiu šancu máš u malých) a čakať, že sa nad tebou niekto zľutuje. to môže trvať roky.

Asi ti pokazí ilúzie, ale kníh o programovaní je ako maku.

Riešil by som to tak, že danú knihu ponúknem online knihkupectvu na stiahnutie za sms alebo na ten spôsob.
Popremýšľaj o preklade do angličtiny a ponúknutí aj celosvetovým knihkupectvám na stiahnutie za sms.
zo začiatku by som určite nezačínal hneď s tlačenými knihami.

Určite nečakaj, že na tom zbohatneš, ale ako malý pasívny príjem by z toho mohol byť.

Martin

Re:Napsal jsem učebnici programování, co s ní dál?
« Odpověď #44 kdy: 20. 04. 2014, 07:02:44 »
Taky jsem napsal jednu knihu. Na knihách se přímo vydělat nedá, teda na našem českém trhu. To si násobně víc vydělám jako konzultant. Psát odbornou knihu pro peníze, když to chci vydat na českém trhu je nesmysl. Psal jsem to jenom proto, abych měl pěkný řádek do CV a proslavil se v oboru. To zafungovalo, zlepšil jsem si pozici na trhu práce. Nic víc od knihy nečekej. Já to udělal tak, že jsem sehnal sponzora (SAP), který zaplatil tisk a korektury u Grady, dal si do toho decentní reklamy, já se spoluautorem jsme to napsali, a Grada vytiskla. Podle knihy vlastní školím a rozdávám to zákazníkům zdarma.
No nevim osobne znam autora, ktery posbiral a prebasnil informace z anglickeho jazyka do cestiny a vydal 3. dily knihy v oboru elektronika. Zadne vlastni myslenky nebo napady a pristupy, jen sesumirovani informaci. Pred 10 lety na tom jako autor vydelal pres 1000000 (slovy jeden milion). To se mi zda za preklady delane ve volnem case celkem slusne.