Programovací jazyk pro práci

LukášK

Programovací jazyk pro práci
« kdy: 18. 04. 2014, 08:21:36 »
Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, jaký prog. jazyk je vhodný pro rychlé uplatnění na pracovní trhu pro nalezení nějaké pozice Juniora. Programuji asi rok pro zábavu weby (PHP) a mám základy C# z dřívějška. A rád bych nalezl po zkouškovém práci v oblasti programování, chtěl bych dělat něco, co mě baví a zajímá.
Na vlastní pěst v oblasti webů pracovat nechci a vyhovoval by mi nějaký objektovější jazyk než PHP, proto bych zavrhl web a vrhl se jiným směrem.

Děkuji


Kit

Re:Programovací jazyk pro práci
« Odpověď #1 kdy: 18. 04. 2014, 08:44:18 »
Nejlépe asi Javu. Jsou sice jazyky, které jsou ještě víc objektové, ale poptávka po nich je na trhu mizivá.

PHP mi však nepřipadá "málo objektové". PHP je multiparadigmatický jazyk, ve kterém si můžeš vybrat, jakým stylem budeš programovat. Která vlastnost OOP ti v něm chybí?

DK

Re:Programovací jazyk pro práci
« Odpověď #2 kdy: 18. 04. 2014, 08:49:06 »
pripadne se muzes naucit Python (django), nebo Ruby on Rails, pokud se chces venovat tvorbe webu... po obojim je celkem shanka

ruby

Re:Programovací jazyk pro práci
« Odpověď #3 kdy: 18. 04. 2014, 10:24:27 »
Po ruby je shanka lol. Nez u nas v CR najdes praci tak umres hlady. Rubyyy hoooovno. Pokud web a PHP tak to chce umet framework.

perceptron

Re:Programovací jazyk pro práci
« Odpověď #4 kdy: 18. 04. 2014, 10:44:20 »
a preco nie ten c#, ktory ovladas?


Tomáš Marný

Re:Programovací jazyk pro práci
« Odpověď #5 kdy: 18. 04. 2014, 11:06:17 »
Půl hodinky si procházej jobs.cz a uvidíš, po čem je sháňka.

Sten

Re:Programovací jazyk pro práci
« Odpověď #6 kdy: 18. 04. 2014, 11:18:19 »
Po ruby je shanka lol. Nez u nas v CR najdes praci tak umres hlady. Rubyyy hoooovno. Pokud web a PHP tak to chce umet framework.

??? Na Jobs.cz jsem našel několik pozic na Ruby on Rails. Není to samozřejmě tolik, jako je tam PHP, ale na druhou stranu je nabízený plat asi tak trojnásobný ;)

pavlix

Re:Programovací jazyk pro práci
« Odpověď #7 kdy: 18. 04. 2014, 12:34:06 »
Pro nejrychlejší uplatnění určitě Java nebo PHP. Vlastně není ani potřeba to umět, stačí najít na trhu firmy, které berou každého, kdo se trochu tváří, že by v tom mohl dělat ;).

Honza

Re:Programovací jazyk pro práci
« Odpověď #8 kdy: 18. 04. 2014, 12:48:19 »
Já jsem začínal s C (docela dobře), C++ a Javou (spíš základy) a problém jsme neměl, jen jsem si po škole nemohl říci o moc velký nástupní plat, ale to se za pár let dožene. Myslím, že se to za deset let až tak nezměnilo. V javě je hodně práce v těch různých serverových srágorách (úspěšně se tomu vyhýbám Androidem) a v C++ se to zase dost tlačí do toho nečitelného programování (šablony, výjimky, přetížené operátory), tomu se člověk asi nevyhne. Na weby bych se vybodnul, tam je trh zamořený spoustou začátečníků a neschopných (tím pádem se je trochu nespravedlivá tendence i na schopné webaře koukat skrz prsty), takže pokud člověk zvládne "skutečné" programování, tak si vydělá víc a podle mě je to i zajímavější.

Re:Programovací jazyk pro práci
« Odpověď #9 kdy: 18. 04. 2014, 13:30:45 »
pro totalniho juniora bez znalosti a praxe nabizeji 3x vyssi plat jen podle ruby vs php?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Re:Programovací jazyk pro práci
« Odpověď #10 kdy: 18. 04. 2014, 13:38:13 »
ím pádem se je trochu nespravedlivá tendence i na schopné webaře koukat skrz prsty
kecy v kleci.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

txt

Re:Programovací jazyk pro práci
« Odpověď #11 kdy: 18. 04. 2014, 14:09:46 »
ím pádem se je trochu nespravedlivá tendence i na schopné webaře koukat skrz prsty
kecy v kleci.

Takže je ta tendence spravedlivá?  ;D

Kolemjdoucí

Re:Programovací jazyk pro práci
« Odpověď #12 kdy: 18. 04. 2014, 16:39:04 »
Dobrý den,

chtěl bych se Vás zeptat, jaký prog. jazyk je vhodný pro rychlé uplatnění na pracovní trhu pro nalezení nějaké pozice Juniora. Programuji asi rok pro zábavu weby (PHP) a mám základy C# z dřívějška. A rád bych nalezl po zkouškovém práci v oblasti programování, chtěl bych dělat něco, co mě baví a zajímá.
Na vlastní pěst v oblasti webů pracovat nechci a vyhovoval by mi nějaký objektovější jazyk než PHP, proto bych zavrhl web a vrhl se jiným směrem.

Děkuji

To C# bych rozvíjel. Jinak Java a z doménových jazyků SQL. Pak už to bude spíše o knihovnách, a to se člověk naučí za běhu.

LukášK

Re:Programovací jazyk pro práci
« Odpověď #13 kdy: 18. 04. 2014, 19:41:48 »
Takže je rozhodnuto, bude to Java.
Na PHP mi spíše vadí, s jakým kódem se člověk potká od ostatních a rád bych jazyk, který OOP vynucuje, na což Java sedí.
Co jsem hledal, tak po Ruby vážně sháňka není, Python je na tom lépe, ale s Javou budu mít větší šanci a budu k ní mít díky C# blíž.
V C# mám jen základní znalosti(WF a OOP ale zase zvládám) a rozhodně ho neovládám, taky to, že píšu na Roota má jistou souvislost a to to, že už 2 roky používám hlavně Linux a nehodlám se vracet (a o Monu neuvažuji).

Děkuji všem relevatně přispívajícím lidem za pomoc.

chaloupka

Re:Programovací jazyk pro práci
« Odpověď #14 kdy: 18. 04. 2014, 20:04:50 »
Pro nejrychlejší uplatnění určitě Java nebo PHP. Vlastně není ani potřeba to umět, stačí najít na trhu firmy, které berou každého, kdo se trochu tváří, že by v tom mohl dělat ;).

nějaký tip v plzenským kraji? mě to baví, ale mám školu v jiným oboru, netechnickým, takže sem všude devátej (minimálně) .