Lišta o blokování reklamy

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #45 kdy: 10. 04. 2014, 00:06:04 »
Takže Petře k věci. I já reklamu na root.cz blokujii. Přiznávám to, nestydím se za to a i žlutého proužku jsem se během chviličky dokázal zbavit. Ale teď ruku na srdce proč asi reklamu blokuji? Je až příliš moc rušivá, kdyby byla decentní a nevadila mému oku, nebyl by důvod ji blokovat. Sám přiznáváš nějakých 48% blokace. Pokud si to číslo dobře pamatuji. To je velmi vysoké číslo! Je tedy skutečně chyba na straně uživatele, nebo na straně serveru, že reklamu neumí prodat tak, aby byla uživatelsky snesitelná? Já osobně vím, od kdy a proč jsem začal reklamu na root.cz blokovat! No a pokud vzniknou podobná opatření tomuto žlutému pruhu, tak se s milým rootem zcela rozloučím. Já zcela chápu, že život serveru je o reklamě, ale pokud ji neumíte prodat bez podobného upozornění na blokaci reklamy, není důvod tento server vůbec otvírat. Pomáhat ostatním můžeme i na jiných kanálech. Peníze jsou opět až na prvním místě! Hergot, a jiné hodnoty už snad nejsou?


Jenda

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #46 kdy: 10. 04. 2014, 00:54:28 »
a) pisete o 150.000 ludoch, par tisic nech je 3.000 CZK... to fakt mate prijmy ~500M CZK rocne? :) Pride mi to znacne premrstene.
Ale houbičky. To číslo 150k jsou lidi, co vlezou třeba z vyhledávače, podívají se na dvě stránky a odejdou. Petr psal v souvislosti s těmi několika tisíci o lidech, kteří jsou tu 5x denně. Těch budou podle mě tak stovky.

j

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #47 kdy: 10. 04. 2014, 07:49:40 »
Sorry, ale jen sklizite co jste vy (a samozrejme dalsi) zaseli. Kdy si zacnou stezovat majitele bilboardu, ze je nikdo nesleduje a blokuje "podvedome"?

Osobne nehodlam ani na vterinu povolovat shit jako je trebas zde pouzivany adocean. Stejne tak jako dalsi smirovaci sluzby (do vasich stats navrcholu se samo taky nezapocitavam).

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #48 kdy: 10. 04. 2014, 09:21:40 »
Na to můžeme klidně nadávat společně, ale realitu tím nezměníme. Na povoz Roota potřebujeme peníze a neznáme lepší způsob, jak je získat. Nemáme ani bohatého strýčka v Americe ani nemůžeme přijímat obálky za rozhodování o státních zakázkách.

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #49 kdy: 10. 04. 2014, 09:50:00 »
No podle mne potřebuje root restart, v současné podobě je na něm to nejzájímavější diskuze. Sem tam se najde i nějaký článek, ale když to přirovnám k tištěné podobě ... tak horko těžko byste dali dohromady kvalitní měsíčník. O poskládání redakčního systému z kostek, které do sebe ani nezapadají snad ani psát nemusím. No, takže když to sečteme a podtrhneme, potřebujete víc, než peníze na provoz. Na tohle všechno už by se snad dala získat i nějaká dotace z EU na podporu svobodného software.


Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #50 kdy: 10. 04. 2014, 09:50:29 »
To je smutné, ale nic s tím neuděláme. Nějak se ovšem živit musíme.

Já klidně ty reklamy (minimálně ty statické) zobrazovat nechám.
Ale opravdu bych byl radši, kdyby byly méně výrazné: http://forum.root.cz/index.php?topic=7287.0

nextsux

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #51 kdy: 10. 04. 2014, 09:52:27 »
Co to udelat tedy jednoduse, aspon budou nejaka zajimava data:

https://docs.google.com/forms/d/1BP9tGJnHTQ__FweXdwV4qH69tlu5ud7T2gf-BlJhF84/viewform

Vyplnte a pokud zajem bude, treba se dockame vylepseni :)

Jimm

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #52 kdy: 10. 04. 2014, 10:31:29 »
Hmm, věta: Na root.cz jsou vsude mozne reklamy, ktere nektere z nas odkazi vytocit.
Je asi nějaký vtip.  :D

Jimm

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #53 kdy: 10. 04. 2014, 11:25:00 »
Jinak za root v podobě v jaké je bych byl ochoten platit cca jako jsem platil za časopis Computerworld, to bylo cca 120,- měsíčně. Velice pochybuji o tom, že bych tuto sumu vydělal reklamními bannery, i když je neblokuji, reálně mě obtěžovaly jen na telefonu ty posuvné reklamy po stranách.

nextsux

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #54 kdy: 10. 04. 2014, 14:54:58 »
Tak myslim, ze by se nad tim mel root zamyslet :)

Vysledky jsou pro me osobne prekvapive. Trosku jsem se obaval, ze na cele care bude vitezit moznost "nic nikomu nedam", ale jsem mile prekvapen.

https://docs.google.com/forms/d/1BP9tGJnHTQ__FweXdwV4qH69tlu5ud7T2gf-BlJhF84/viewanalytics

Co na to Petr Krcmar? Zkusite se nad tim s kolegy zamyslet?

roghir

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #55 kdy: 10. 04. 2014, 15:16:22 »
[nextsux]
Je vidět kam míříš, ale 18 lidí není dostatečný vzorek. Navíc pokud se zavede tento systém plateb, vzniknou i další náklady na straně příjemce - jejich zpracování, kontrola, daně atd.

Když si to celé shrnu, tak opravdu Adblock dost špatně ovlivňuje financování Roota. 40% uživatelů, kteří jej mají je opravdu velké číslo (viz předchotí odpovědi od Petra). Sám Adblock používám a zkusil jsem jej zde vypnout (dá se vypnout na konkrétní doméně). Root nemá nijak agresivní reklamu a vzhledem k tomu, že se jedná o úzkoprofilový web, tak v tomto případě tu vyjímku udělím. Podle mě za to stojí.

Vasek

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #56 kdy: 10. 04. 2014, 15:21:31 »
Jestli chceš přimět někoho k zamyšlení, tak bys měl získa o dost větší vzorek lidí. 18 lidi je nic, nehledě na to, že kliknout na tlačítko je snadnější, než poslat peníze  :)

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #57 kdy: 10. 04. 2014, 15:45:37 »
Mne reklama vadí tak nějak všeobecně, takže když je možnost ji skrýt, tak ji skrývám. Pokud se tu ten pruh objeví znova, tak se zbavím i toho pruhu. Založte si transparentní účet a já Vám na něj i těch 600,- (50,-/měsíc) pošlu za to,  že používám adblock. Jen mne neotravujte nějakým upozorněním na něj! Já skutečně nemohu za to, že vyděláváte na něčem, co se mi příčí.

hawran neprihlaseny

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #58 kdy: 12. 04. 2014, 12:05:31 »
Elektrický obušek Eshop
Kvalitní omračující obušky již od 1949 Kč. Poradíme s výběrem ...

No já nevím. Opravdu je třeba i toto?
:-o

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #59 kdy: 12. 04. 2014, 12:55:52 »
Koukám, že přicházím o správné sado maso ...  ;D