Lišta o blokování reklamy

Hmmm

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #915 kdy: 14. 10. 2014, 14:43:32 »
To by ma fakt zaujimalo. Ako podla toho zistim odkial clovek prisiel, ako dlho bol na stranke, z akej krajiny a mesta pochadzal a kam dalej pokracoval... Fakt uzasny log.
On ten log pravděpodobně obsahuje i další údaje. Jako IP adresu, referer, UA string, ... Z těch se pak dá dojít k hodnotám, které vás zajímají(odkud, geolokace, kam pokračoval, ...). A jde to bez googlu a javascriptu. Jen je potřeba mít svůj server pod kontrolou.
Ano, pravdepodobne, mozno. Ale to co postol ten vyssie je nezmysel. Z toho sa neda zistit vobec nic.


Hmmm

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #916 kdy: 14. 10. 2014, 14:46:28 »
...
To by ma fakt zaujimalo. Ako podla toho zistim odkial clovek prisiel, ako dlho bol na stranke, z akej krajiny a mesta pochadzal a kam dalej pokracoval... Fakt uzasny log.
A jakou statistiku dostanete z GA pri blokovani JS nebo skriptu googlu (obzvlast na IT serveru jako root, kde takovych blokovacu nebude malo)? awstats jsem videl na nemalo webhostingovych sluzbach predinstalovany, nerekl bych, ze se to nepouziva. A dalsi vec - Apache (a jine) opravdu nepodporuji nastaveni toho, co se loguje pro kazdy request (takze referer a dalsi spiclovaci veci jsou dostupne)?
Popravde toho sa vobec nebojim a ani nikto koho poznam. Tych blokovacov je totiz naozaj len male percento. A aj na root.cz, kedze tu bezi nie len reklama na JS ale aj samotny GA. Ale v skutocnosti je blokovacov naozaj len mala hrstka. Nic co by stalo za namahu.

foxx

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #917 kdy: 14. 10. 2014, 14:54:18 »
zber udajov o navstevnosti.
Vy jste tak krasne najivni :-D
Naivny nie som, kedze Google Analytics naozaj funguje na zber udajov o navstevnosti a tak sa aj pouziva, mimo inych aj firmou kde pracuje, pretoze cez GA sledujeme...posad sa, radsej...udaje o navstevnosti stranok, na ktorych to je nasadene.
1. neni duvod k tomu, aby mel tyto udaje i Google.
2. delate to tim zpusobem, ze spoustite neprovereny a nesvobodny javascriptovy kod, ktery dela to co si Google usmysli.
3. javascriptovy kod je prenaseny pres nezasifrovane pripojeni, takze je zde navic riziko MitM.
1. Ok, ma tie udaje aj Google. No a? Nech si ich ma. Poskytuje za to zadarmo vynikajucu sluzbu a pomaha optimalizovat poziciu webu vo vyhladavacoch.
2. To si skutocne myslite, ze Google jedneho dna zacne prepojene stranky hackovat alebo ich poskodzovat? Co by z toho mal? Radost z toho, ze pride o biznis? Alebo co tym chcete povedat?
3. A na co by to tomu in the middle bolo? Ziadne prihlasovacie udaje cez to spojenie neprudia. Iba udaje pre statistiky a identifikator. A ze je neprevereny? Ale prosim ta... Nech sa paci http://www.google-analytics.com/analytics.js prever si ho. Tak ako tisice ludi pred tebou a po tebe.
1. Obetovani soukromi za pohodli je prvni krok ke ztrate svobody.
2. Muze z toho mit neco nekdo, kdo ma na Google nejake paky.
3. Utocnik muze prakticky spustit jakykoli javascript ve vasem prohlizeci. Pri dnesni deravosti prohlizecu pak neni tezke ovladnout cely PC.

Hmmm

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #918 kdy: 14. 10. 2014, 15:08:34 »
zber udajov o navstevnosti.
Vy jste tak krasne najivni :-D
Naivny nie som, kedze Google Analytics naozaj funguje na zber udajov o navstevnosti a tak sa aj pouziva, mimo inych aj firmou kde pracuje, pretoze cez GA sledujeme...posad sa, radsej...udaje o navstevnosti stranok, na ktorych to je nasadene.
1. neni duvod k tomu, aby mel tyto udaje i Google.
2. delate to tim zpusobem, ze spoustite neprovereny a nesvobodny javascriptovy kod, ktery dela to co si Google usmysli.
3. javascriptovy kod je prenaseny pres nezasifrovane pripojeni, takze je zde navic riziko MitM.
1. Ok, ma tie udaje aj Google. No a? Nech si ich ma. Poskytuje za to zadarmo vynikajucu sluzbu a pomaha optimalizovat poziciu webu vo vyhladavacoch.
2. To si skutocne myslite, ze Google jedneho dna zacne prepojene stranky hackovat alebo ich poskodzovat? Co by z toho mal? Radost z toho, ze pride o biznis? Alebo co tym chcete povedat?
3. A na co by to tomu in the middle bolo? Ziadne prihlasovacie udaje cez to spojenie neprudia. Iba udaje pre statistiky a identifikator. A ze je neprevereny? Ale prosim ta... Nech sa paci http://www.google-analytics.com/analytics.js prever si ho. Tak ako tisice ludi pred tebou a po tebe.
1. Obetovani soukromi za pohodli je prvni krok ke ztrate svobody.
2. Muze z toho mit neco nekdo, kdo ma na Google nejake paky.
3. Utocnik muze prakticky spustit jakykoli javascript ve vasem prohlizeci. Pri dnesni deravosti prohlizecu pak neni tezke ovladnout cely PC.
1. Ake sukromie? Referer nie je sukromna informacia.
2. To moze mat hocikto z hocicoho. Idealne by bolo zit v jaskyni.
3. Ako? Zatial taky pripad nebol. A ani vo vseobecnosti sa to nedeje v tak obrovskej miere ako o tom hovoria blokovaci. 90% utokov cez JS a diery v prehliadacoch sa deju v reciach blokovacov. Tych zvysnych 5% v realnom svete.

foxx

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #919 kdy: 14. 10. 2014, 18:21:36 »
zber udajov o navstevnosti.
Vy jste tak krasne najivni :-D
Naivny nie som, kedze Google Analytics naozaj funguje na zber udajov o navstevnosti a tak sa aj pouziva, mimo inych aj firmou kde pracuje, pretoze cez GA sledujeme...posad sa, radsej...udaje o navstevnosti stranok, na ktorych to je nasadene.
1. neni duvod k tomu, aby mel tyto udaje i Google.
2. delate to tim zpusobem, ze spoustite neprovereny a nesvobodny javascriptovy kod, ktery dela to co si Google usmysli.
3. javascriptovy kod je prenaseny pres nezasifrovane pripojeni, takze je zde navic riziko MitM.
1. Ok, ma tie udaje aj Google. No a? Nech si ich ma. Poskytuje za to zadarmo vynikajucu sluzbu a pomaha optimalizovat poziciu webu vo vyhladavacoch.
2. To si skutocne myslite, ze Google jedneho dna zacne prepojene stranky hackovat alebo ich poskodzovat? Co by z toho mal? Radost z toho, ze pride o biznis? Alebo co tym chcete povedat?
3. A na co by to tomu in the middle bolo? Ziadne prihlasovacie udaje cez to spojenie neprudia. Iba udaje pre statistiky a identifikator. A ze je neprevereny? Ale prosim ta... Nech sa paci http://www.google-analytics.com/analytics.js prever si ho. Tak ako tisice ludi pred tebou a po tebe.
1. Obetovani soukromi za pohodli je prvni krok ke ztrate svobody.
2. Muze z toho mit neco nekdo, kdo ma na Google nejake paky.
3. Utocnik muze prakticky spustit jakykoli javascript ve vasem prohlizeci. Pri dnesni deravosti prohlizecu pak neni tezke ovladnout cely PC.
1. Ake sukromie? Referer nie je sukromna informacia.
2. To moze mat hocikto z hocicoho. Idealne by bolo zit v jaskyni.
3. Ako? Zatial taky pripad nebol. A ani vo vseobecnosti sa to nedeje v tak obrovskej miere ako o tom hovoria blokovaci. 90% utokov cez JS a diery v prehliadacoch sa deju v reciach blokovacov. Tych zvysnych 5% v realnom svete.
1. Takova informace je sama o sobe neskodna, ale kdyz jich seberete o cloveku dostatecne velke mnozstvi, daji se z toho vydolovat velice zajimave veci.
2. Tady jde o to, ze kdyz jsou ty informace rozprostrene po milionech serveru s ruznymi vlastniky, neni tak jednoduche se k nim dostat, narozdil od pripadu kdyz je ma google vsechny hezky na jednom miste.
3. Velka cast malware se lidem dostane do PC pres browser. Jenom si zkuste najit seznam opravenych zranitelnosti v nejakem znamem prohlizeci. Pri idealnim provedeni MitM a nasazeni rootkitu se ani o jednom nedozvite.


Turban Legend

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #920 kdy: 14. 10. 2014, 20:20:27 »
1. Ok, ma tie udaje aj Google. No a? Nech si ich ma. Poskytuje za to zadarmo vynikajucu sluzbu a pomaha optimalizovat poziciu webu vo vyhladavacoch.
2. To si skutocne myslite, ze Google jedneho dna zacne prepojene stranky hackovat alebo ich poskodzovat? Co by z toho mal? Radost z toho, ze pride o biznis? Alebo co tym chcete povedat?
3. A na co by to tomu in the middle bolo? Ziadne prihlasovacie udaje cez to spojenie neprudia. Iba udaje pre statistiky a identifikator. A ze je neprevereny? Ale prosim ta... Nech sa paci http://www.google-analytics.com/analytics.js prever si ho. Tak ako tisice ludi pred tebou a po tebe.

1) A tobě nepřijde divné, aby měla jedna firma pod palcem celý Internet? Tahle centralizace prostě JE nebezpečná. A nejde o to, jestli Google je hodný nebo zlý (on patří spíš k těm slušnějším firmám), ale o to, že dochází ke koncentraci moci a tu může někdo převzít a to už se nám líbit nebude. Navíc on i ten Google je na prachy a dělá, co po něm vlády v jednotlivých zemích chtějí, nenechá si jen tak ujít kšeft, nevyklidí jen tak trh kvůli ideálům.

2) Viz výše. Stejně tak může dojít k chybě softwaru nebo třeba selhání jednotlivce-zaměstnance, skupinky zaměstnanců… průšvih je to tak jako tak a vzhledem k tomu, kam až sahají prsty téhle firmy je to megaprůšvih.

3) Kdo ti zaručí, že na tom URL bude pořád ten samý skript? Jednou si ho zkontroluješ a při dalším otevření stránky přijde jiný. Útok se dá velice dobře cílit, takže jedné oběti pošleš konkrétní podvržený skript, zatímco zbytek světa dostává ten původní, který si může kontrolovat horem dolem a nic špatného v něm nenajde. Ale kód na počítači oběti se už spustil.


Pár mých doporučení:

 - co nejvíc decentralizace, jak technologicky, tak mocensky
 - provozujte si vlastní servery, nechte je spravovat někým důvěryhodným
 - minimalizujte počet domén potřebných k zobrazení stránky – ideálně na počet 1. Tzn. když si čtu Root, přes DNS se přeloží www.root.cz a vše potřebné se stáhne odtud. Subdomény v rámci té samé domény lze používat celkem libovolně (třeba mít statický obsah na jiném serveru). Obsah z cizích domén by se měl stahovat jen ve výjimečných případech, když to jinak nejde (prakticky vždycky to jde jinak).
 - veškerá komunikace by měla být šifrovaná – nikomu cizímu cestou není nic do toho, co si vaši čtenáři čtou
 - kromě klasického PKI je dobré se pojistit i přes DNSSEC a zveřejnění otisku klíče/CA v DNS
 - logy včas agregujte a anonymizujte – vás zajímá jen statistika – chraňte soukromí uživatelů pro případ, že by došlo ke krádeži/napadení vašeho serveru
 - nepoužívejte CDN ani různé cizí proxy nebo „cloudy“ – v takovém případě totiž buď nemůžete šifrovat nebo musíte dát svoje soukromé klíče do cizích rukou a pošlapat tak veškerou bezpečnost. Výjimkou je doručování velkých souborů – důvěryhodnou cestou můžete šířit jen otisky/podpisy, ale vlastní data se budou poskytovat odjinud. Uživatele ale musíte instruovat, aby otisk/podpis ověřovali, jinak je to na nic. Ale v takovém případě bych už radši zvolil torrent. CDN/cloud/proxy jsou dobré tak leda pro lidi, co se chtějí koukat na FullHD/4K videa kočiček, poníků a „vtipných“ držkopádů. I když i s těmi poníky bych byl raději opatrný.


Turban Legend

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #921 kdy: 14. 10. 2014, 20:52:20 »
Praveze naivne je predpokladat, ze majitel webu si vypocitava statistiky navstevnosti z logov servera. Ha ha ha.

Majitel webu je celkem velká firma, která mj. pořádá i různá IT školení. Kapacity a znalosti tu jistě jsou. Ostatně obejít se bez Googlu a mít vlastní statistiky dokáže i jednotlivec.

Trochu mi přijde, že lidi mají hlavu vymytou propagandou a marketingem a mají pocit, že všechno musí strčit do „cloudu“ a že jiná cesta není, jinak to nejde. Ale ono to jde :-)

Ano, pravdepodobne, mozno. Ale to co postol ten vyssie je nezmysel. Z toho sa neda zistit vobec nic.

Ta ukázka kódu byl HTTP požadavek posílaný klientem, čekal, jsem, že tohle všichni znají. Psal jsem to ručně, takže tam byly jen základní informace, ale prohlížeč toho posílá mnohem víc – hlavně User-Agenta, z jaké stránky přicházíš a cookies, takže se dá spárovat, že je to pořád stejný uživatel a odkud přišel a kudy po našem webu chodí.

pičus

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #922 kdy: 24. 12. 2014, 17:02:49 »
Nemám adblock ale reklama se mi nezobrazuje.. co s tím? Chci reklamu, moc, prosím pomozte.

xxxxx

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #923 kdy: 24. 12. 2014, 17:20:43 »
Nemám adblock ale reklama se mi nezobrazuje.. co s tím? Chci reklamu, moc, prosím pomozte.
tak běžcna zive.cz trolle

pičus

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #924 kdy: 24. 12. 2014, 18:16:47 »
Nemám adblock ale reklama se mi nezobrazuje.. co s tím? Chci reklamu, moc, prosím pomozte.
tak běžcna zive.cz trolle
Díky, zkusím to. A neměl jsi na mysli "trotle" ?
Tak na živě reklamy jedou, ale mohu si je nějak personalizovat?

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #925 kdy: 25. 04. 2015, 14:24:29 »
Nějak to tu umírá, to by byla škoda :)

Ne, jde o to, že mám smysl pro pořádek. Odpovídám na tento příspěvek F. Jirsáka:

Citace
Hodně reklamy se platí za zobrazení, a zadavatel to velmi dobře ví. Navíc spousta reklamy ani není určená k tomu, abyste hned něco koupil, ale má třeba budovat povědomí o značce. Takže vaše teorie je chybná, pokud se reklama prodává podle počtu zobrazení, nekupuje si zadavatel nic jiného, než to zobrazení, a musí se sám rozhodnout, zda se mu to vyplatí.
(http://www.root.cz/clanky/man-in-the-browser-aneb-jak-jsem-si-nechal-infikovat-prohlizec/nazory/540622/)

Jste si jistý, že zadavateli vyhovuje i negativní povědomí o značce? Nemám rád, když se někdo pokouší se mnou manipulovat, a proto u mě každá nevyžádná reklama vyvolává negativní postoj ke značce.

A nevyžádaná je dnes bohužel téměř každá reklama.
Reklamní systém bych přijal v takovéto podobě: na stránce by byl nerušivý odkaz na stránku s reklamami, maximálně s uvedením oblastí, kterých se reklama týká.

Citace
nekupuje si zadavatel nic jiného, než to zobrazení, a musí se sám rozhodnout, zda se mu to vyplatí.

Z ekonomického pohledu rozhodně. Ale to odvádíte řeč jinam, jak je u vás ostatně typické. Mluvili jsme o morálním pohledu na věc.

A podstata mého příspěvku byla v tom, že poskytovatel obsahu se rád ohání morálkou když jde o jeho vlastní peníze (ponechám stranou, že jeho apel je založen na poněkud nelogické myšlenkové konstrukcí), ale morálka je mu ukradená když jde o peníze jiných.
Jinak by místo "neblokujte reklamu" musel říkat "neblokujte reklamu a všímejte si jí, přijímejte jí pozitivně a s láskou, klikejte na ni a kupujte".

Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #926 kdy: 25. 04. 2015, 14:33:54 »
F. Jirsáku, u vás mě opakovaně fascinuje vaše neschopnost objektivního pohledu na svět. Máte na určitou věc svůj názor, a tomu názoru absolutně přizpůsobíte své myšlení. Přírodní a logické zákony pro vás jdou v tu chvíli stranou.

Když třeba napíšete
Citace
zadavatel reklamy si nekupuje nic jiného, než to zobrazení, a musí se sám rozhodnout, zda se mu to vyplatí.

čekal bych, že budete současně razit názor
Citace
provozovatel  webu ví, že uživatelé blokují reklamy, a musí se sám rozhodnout, zda se mu provoz webu vyplatí
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #927 kdy: 26. 04. 2015, 09:56:05 »
A nevyžádaná je dnes bohužel téměř každá reklama.
Reklamní systém bych přijal v takovéto podobě: na stránce by byl nerušivý odkaz na stránku s reklamami, maximálně s uvedením oblastí, kterých se reklama týká.
Reklama už se své podstaty vždy bude nevyžádaná. Nikdo dobrovolně nepůjde na reklamní akce ... tedy pokud tam nebudou úžasné slevy a párky zdarma....

Mne osobně se líbí systém, který má Android u appek, chceš zadarmo = máš tam reklamy, nechceš reklamy = zaplať si.

Tento systém bych vyzkoušel i tady. Hned by se vidělo kolika lidem vlastně reklamy vadí.
Nechci být špatný prorok, ale tak nějak mám pocit, že by to byly jednotky ani ne desítky ...
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

modo

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #928 kdy: 26. 04. 2015, 10:44:45 »
Mne nevadi reklama... ale to, ze tie reklamne sluzby trasuju moj pohyb na internete.

Re:Lišta o blokování reklamy
« Odpověď #929 kdy: 27. 04. 2015, 01:53:39 »
Mne nevadi reklama... ale to, ze tie reklamne sluzby trasuju moj pohyb na internete.

Ba. A navíc kradou výpočetní čas CPU a často jsou mnohem větší než právě zobrazovaný obsah webu. Po information superhighway se prostě nejezdí s valníkem hnoje v závěsu.
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!