Virtuálni mobilní operátori

Quido

Re:Virtuálni mobilní operátori
« Odpověď #15 kdy: 11. 11. 2013, 10:23:50 »
Citace: Quido
Kolik by mne dnes stálo převést číslo k BleskMobilu?

Tak já se omlouvám za hloupý dotaz, už chápu proč to nemohu najít. Já myslel že když se přechází od značky O2 ke značce BleskMobil (to je to co chci já, abych smysluplně/nepředraženě mohl vyplácat zbytek kreditu a SIM zahodit, poskytovatele/zprostředkovatele služby dárcovské SMS také nechci živit) že lze přenést i kredit, za poplatek. Prostě jsem nesledoval cvrkot, myslel jsem že to přinesla nějaká ta novela kolem komunikací (přenos čísla včetně kreditu).
Ten BleskMobil nastolil jen podmínky/poplatek pro případ, že by chtěl někdo odejít od něj k jinému poskytovateli služeb.


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Virtuálni mobilní operátori
« Odpověď #16 kdy: 11. 11. 2013, 11:30:15 »
Citace: Quido
Kolik by mne dnes stálo převést číslo k BleskMobilu?

Tak já se omlouvám za hloupý dotaz, už chápu proč to nemohu najít. Já myslel že když se přechází od značky O2 ke značce BleskMobil (to je to co chci já, abych smysluplně/nepředraženě mohl vyplácat zbytek kreditu a SIM zahodit, poskytovatele/zprostředkovatele služby dárcovské SMS také nechci živit) že lze přenést i kredit, za poplatek. Prostě jsem nesledoval cvrkot, myslel jsem že to přinesla nějaká ta novela kolem komunikací (přenos čísla včetně kreditu).
Ten BleskMobil nastolil jen podmínky/poplatek pro případ, že by chtěl někdo odejít od něj k jinému poskytovateli služeb.

Ne, tak to skutečně ne. Pro převod čísla musíte mít kredit alespoň 1,- jinak Vás O2 neuvolní. Pokud se dostanete pod tuto částku, nelze dorovnat rozdíl a musíte si opět dobít nejméně 200,- Pokud máte kredit nad korunu, tak pochopitelně propadá ve prospěch společnosti O2. Prostě je to veřejná zlodějna v moci O2. Dostal jsem k tomu i vyjádření od ČTÚ. Prý s tím nemohou naprosto nic dělat.  ;D

v2kt0r

Re:Virtuálni mobilní operátori
« Odpověď #17 kdy: 11. 11. 2013, 11:49:22 »
Ne, tak to skutečně ne. Pro převod čísla musíte mít kredit alespoň 1,- jinak Vás O2 neuvolní. Pokud se dostanete pod tuto částku, nelze dorovnat rozdíl a musíte si opět dobít nejméně 200,- Pokud máte kredit nad korunu, tak pochopitelně propadá ve prospěch společnosti O2. Prostě je to veřejná zlodějna v moci O2. Dostal jsem k tomu i vyjádření od ČTÚ. Prý s tím nemohou naprosto nic dělat.  ;D
To je samozřejmě prasárna - bylo by potřeba, aby to jednou někdo žaloval. Přece pokud mám u někoho předplaceno, mám u něj uloženy hotové peníze. Když mi je při výpovědi služeb odmítne vyjádřit, je to bezdůvodné obohacení jako vyšité. A Obchodní Podmínky sem tam na tom nic nemění.
V zahraničí to mobilní poskytovatelé zkoušeli také, ale byli soudy rychle odkázáni do patřičných mezí...

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Virtuálni mobilní operátori
« Odpověď #18 kdy: 11. 11. 2013, 16:47:13 »
No je to boj, který chci dotáhnout do konce, ale zatím sbírám jen vyjádření institucí. Po novém roce bych měl mít patřičné podklady pro PČR, tak uvidíme ...

alfi

  • ****
  • 324
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Virtuálni mobilní operátori
« Odpověď #19 kdy: 12. 11. 2013, 09:16:37 »
když si předplatíte tramvajenku (jedna cena na celý rok) nebo vlezné někam do posilovny (cena za vstup) nebo balíček programů u skylinku a v polovině si používání službu rozmyslíte, taky vám dopravní podnik nebo majitel posilovny zbytek "předplacené služby" vrátí? asi jsem takovou službu ještě nepotkal..

navíc málokdy jde o víc, než deseti-, max. stokoruny. vyjímkou jsou snad jen energie, kde se platí a zpětně účtujou až tisícové zálohy. nehledě na to, že dneska je možností, jak využít zbývající kredit spousta - počínaje sms jízdenkama, přes DMS až po mobilní platby za zboží :-)


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Virtuálni mobilní operátori
« Odpověď #20 kdy: 12. 11. 2013, 09:34:50 »
když si předplatíte tramvajenku (jedna cena na celý rok) nebo vlezné někam do posilovny (cena za vstup) nebo balíček programů u skylinku a v polovině si používání službu rozmyslíte, taky vám dopravní podnik nebo majitel posilovny zbytek "předplacené služby" vrátí? asi jsem takovou službu ještě nepotkal..

navíc málokdy jde o víc, než deseti-, max. stokoruny. vyjímkou jsou snad jen energie, kde se platí a zpětně účtujou až tisícové zálohy. nehledě na to, že dneska je možností, jak využít zbývající kredit spousta - počínaje sms jízdenkama, přes DMS až po mobilní platby za zboží :-)

Ta tramvajenka je zrovna špatný příklad, protože DP peníze vrací.

Quido

Re:Virtuálni mobilní operátori
« Odpověď #21 kdy: 12. 11. 2013, 11:04:37 »
Souhlasím s "Alfi". Nicméně ty desítky korun (při dnešní rychlosti propadnutí kreditu 6 měsíců a minimálním dobití za 200 Kč) bych chtěl vidět. Měl jsem na SIM 600 Kč které jsem nestihl vyplácat a nyní protože jim to nehodlám nechat tam mám už 800 Kč a termín dalšího propadnutí kreditu se blíží. Kdybych jejich služby využíval, jako jediného (navíc značně předraženého) poskytovatele telekomunikačních služeb, tak žádný problém. Ale právě že jim nechci nechat vydělat...

Nyní jsem k používání služeb značky O2 donucen (další navýšení kreditu nebo prodloužení udržování SIM je nepřípustné), zbytek kreditu asi pošlu skrze dárcovskou SMS straně Svobodných (jestli to rozhraní ještě funguje) nebo na nějaké katastrofy. Záleží i jestli se někdo zřekne transakčního poplatku, já těm parchantům zlodějským za ten transfer nechci dát ani korunu, stejně jako hajzlíkům z O2 (neboli OO).

buml

Re:Virtuálni mobilní operátori
« Odpověď #22 kdy: 12. 11. 2013, 11:10:54 »
Chtel jsem puvodne prejit k Voocallu, ale odradil me svym pojetim sluzeb pausalem a vyskou volaci jistiny. Nakonec jsem presel k Odoriku a musim rict, ze jsem spokojen, tedy az na jednu vec. A to, ze zatim neni mozno navysit rychlost netu na neco rozumejsiho nez 128kbps. Slibena naprava je, ale zatim nefunkcni.  Nicmene uspora na 5ti cislech je znacna! Vcera tusim, ze to bylo kolem pul pate rano mel T-mobile vypadek a bylo dobre videt rozdil mezi vlastni siimkou a simkou virtuala. Na TMO nesly data a pak zrejme restart site a vse OK, na Odoriku nejdriv nesly data, pak cca 5min nemoznost registrace do site a az pak vse OK.

Lol Phirae

Re:Virtuálni mobilní operátori
« Odpověď #23 kdy: 12. 11. 2013, 11:42:00 »
zbytek kreditu asi pošlu skrze dárcovskou SMS

Hlavně to udělej před tím, než požádáš o přenos. (Poté DMS zablokují!)

P.S. Jinak se obrať na ČTÚ a až ti sdělí, že s tím nic neudělá, tak podej žalobu k soudu. Remcání je k hounu.

Quido

Re:Virtuálni mobilní operátori
« Odpověď #24 kdy: 12. 11. 2013, 12:05:43 »
O přenos již žádat nebudu. Já ten přenos chtěl, abych mohl za smysluplnějších podmínek (čti: příznivější cenu) utratit zbývající kredit. Pokud by byl, mnou původně domnívaný poplatek za přechod i s kreditem, řekněme do 10-20% z kreditu. Číslo spojené se SIM systematicky umrtvuji už delší dobu, prakticky už to číslo umřelo.

Jinak je to procento co bych oželel hrozné, že? Ale tak kurevsky je to předražené a to se zde nezmiňujeme o tom, že ani cena placená virtuálním operátorům neodpovídá adekvátní ceně za službu a přeplácíme jak mourovatí. Vina není (většinou) u virtuálů, ale v celém telekomunikačním trhu. No letos jsem jim to dal znát na výdělku a příští rok dám ještě mnohem více.  Škoda že se bez jejich služeb neobejdu, třeba na rok, úplně.

P.S.
Je pravda, že jde přes SMS podat sportka? Je třeba se registrovat?

DominikH

Re:Virtuálni mobilní operátori
« Odpověď #25 kdy: 30. 05. 2015, 22:32:56 »
ja sem momentalne u mobil.cz a nemuzu si stezovat mam pausal - je bez zavazku a za 350 mesicne mam 100 volnych minut/sms a 200MB rychlyho netu

jen srovnani

Re:Virtuálni mobilní operátori
« Odpověď #26 kdy: 31. 05. 2015, 09:02:42 »
jen srovnani :
UK - giffgaff - 285 Kc : 250 UK minutes, unlimited UK texts and 500 MB Internet for one month.
Plus, you will still benefit from our free giffgaff to giffgaff calls and texts on top of that.

deniss

Re:Virtuálni mobilní operátori
« Odpověď #27 kdy: 29. 06. 2015, 22:04:51 »
mám dojem že mobil.cz nabízí internet zadarmo ke kreditu..to by mi vyhovovalo asi víc

tommm

Re:Virtuálni mobilní operátori
« Odpověď #28 kdy: 30. 06. 2015, 10:04:46 »
Od chvile co chodim do haku na osumapulky nemam zadnou smlouvu na sve jmeno s operatorem a tohle nemusim resit. A jak to tak sleduju, tak je to velice cenna vec. Volani zdarma, sms zdarma, 2GB FUP.

No a kdyz sleduju ty ceny co tady vyskakuji, tak s prominutim 3 Kc/ minuta je sprostost...

JH

Re:Virtuálni mobilní operátori
« Odpověď #29 kdy: 30. 06. 2015, 12:33:15 »
Pár let jsem používal Odorik jako VoIP a před rokem jsem si u nich pořídil dvě simky a sebe s ženou převedl od Vodafonu.
Někdo by měl Odorika seznámit s UX, protože stránky jsou opravdu příšerně nepřehledné (alespoň uživatelsky nepoužitelné). Ale služba funguje a cena volání se, zdá se mi, docela blíží nule:). Za sebe jsem s nimi zatím spokojen. Na podporu jsem volal jednou a pán na druhé straně mi rychle pomohl. Jinak jsem si vystačil s webovým rozhraním.