Práce programátora v assembleru

mr.rubik

Re:Práce programátora v assembleru
« Odpověď #15 kdy: 03. 12. 2013, 10:25:57 »
Reverzním inženýrstvím se zabývá v Praze Avast, AVG nevím, ale to je, tuším v Brně. Eset je a) spíše na Slovensku a b) jsem slyšel, že ve Střední Evropě se snad ani tvorba jádra antivirů pro Eset nevyvíjí. Pokud bys ale chtěl jít do antivirové společnosti, troufal bych si tvrdit, že základy (jak to Ty popisuješ) nestačí. Nejsem odborník, ale myslím, že pro reverzování škodlivého kódu je potřeba znát spíš WinAPI, MS DDK, pravidla, jak se C/C++ překládá do ASM, než "holá" znalost Assembleru. V neposlední řadě je fajn být seznámen s reverzovacími nástroji (OllyDbg, WinDbg, IDA Pro atd...). Pokud Tě tahle problematika zajímá, doporučuju IDA Pro Book, případně vygooglit Demo scénu anebo vyzkoušet něco z CrackMes.

Jinak pokud znáš jen Assembler (a C++ např.) a nic moc víc okolo, tak s tím - podle mě - díru do světa neuděláš... Chce to mít alespoň základní přehled o nějakých konkrétních aplikacích/využití (příklady výše) apod. Tím neříkám, že nic jiného neumíš, ale tak Tvůj příspěvek vyzněl. Základy x86 asm zná spousta lidí, ale už málokdo je umí správně aplikovat...

Připojil bych se k tomu názoru, že herní studia v dnešní době se k Assembleru nedostanou. Možná, že nějaká část kritických výpočtů v enginu pro Battlefield 4 obsahuje pár řádek asm, ale k tomuhle se běžný smrtelník nedostane. V Čr bych očekával spíš tvorbu her za pomoci frameworku XNA od MS (např. Miner Wars), ale možná je to dáno spíš jen mým omezeným přehledem v tomhle odvětví. Ale to už zde bylo vesměs řečeno.

Možná by se daly Tvoje znalosti aplikovat v RedHatu v Brně. Řekl bych, že vývojářů driverů pro Linux není mnoho. Pak můžeš přispívat i do Fedory zadarmo a případně mi naprogramovat driver do Debianu pro moji externí zvukovku :)


Unifone

Re:Práce programátora v assembleru
« Odpověď #16 kdy: 19. 08. 2014, 23:29:29 »
Hledame programatora v Assembleru, C nebo onePK pro NX-OS Cisco, v pripade zajmu piste prosim na info@unifone.cz ,dekuji

ass

Re:Práce programátora v assembleru
« Odpověď #17 kdy: 19. 08. 2014, 23:41:21 »
Za kolik?

Bla

Re:Práce programátora v assembleru
« Odpověď #18 kdy: 20. 08. 2014, 00:40:22 »
Jednak pracovní inzeráty jsou myslím placené a jednak otázka "za kolik" je vážně dobrá.
Já bych třeba pod 100 měsíčně čistá ruka nešel :) ostatně je to pro Cisco.
Obecně, společnost Cisco chce už za pozdrav na vrátnici tuším padesát litrů.
Dokonce i PR od Cisco "Cisco umí obojí" stálo peníze.

Re:Práce programátora v assembleru
« Odpověď #19 kdy: 20. 08. 2014, 08:30:47 »
V Čr bych očekával spíš tvorbu her za pomoci frameworku XNA od MS (např. Miner Wars), ale možná je to dáno spíš jen mým omezeným přehledem v tomhle odvětví. Ale to už zde bylo vesměs řečeno.

Prehled mate vskutku omezeny, KSH nepouziva XNA (proc taky kdyz to MS zariz), ale SharpDX  ;)