Server housing podle příkonu a ceny

Server housing podle příkonu a ceny
« kdy: 18. 08. 2013, 12:48:38 »
Úvaha je zhruba taková.

DELL PowerEdge R210  Intel® E3-1220 / 1x4GB RAM / 2x500GB SATAII PERC H200 / DVD / 350W / 1U  ( Zřejmě větší HDD. )

Hosting :    http://www.coolhousing.net/   
SERVER HOUSING  jen za 500,- Kč / měsíc

reálný příkon 50 W    -   První otázka, nedokážu odhadnout reálný příkon. Poradíte ?
100Mbps konektivita do NIX
16Mbps transitní konektivita
1× IPv4, /96 IPv6
non-stop zákaznický servis

Dále co nevím, zda je ideální pro mne jako objednavatele služby tento způsob výpočtu ceny. Tj.sice začít na 500 Kč  a navyšovat podle služeb, případně reálného příkonu nebo začít na 1000 Kč / měsíc s vyšší zálohou ?

Jakékoliv zkušenosti vítám?
Dále, víte někdo o bezbariérové serverovně, housingu ? 
Vím je to nestandardní otázka, ani většina lidí z rodiny mi nedokáže říct přes kolik schodů do kterého baráku, prodejny apod., šli. Takže počítám se zaplacením někoho kdo mi to umístí.  Praha cca max.10 hodin 4000 jak jsem koukal by mohly stačit. Nebo máte jiný názor ?  Ještě se podívám po někom tady, náklady by klesly.

Jaké máte zkušenosti s konkretními poskytovateli housingu ?
Jaké s rozšiřitelností služeb směrem nahoru a míst ve stojanech ?   
« Poslední změna: 18. 08. 2013, 12:55:52 od Petr Krčmář »


DK

Re:Server housing podle příkonu a ceny
« Odpověď #1 kdy: 18. 08. 2013, 13:07:04 »
Prikon lze zjistit zasuvkovym wattmetrem (pripoji se pres nej server a zatizi se co nejvic). Co se tyce housingu, mam celkem dobre zkusenosti se superhosting.cz, 1U do 100W stoji 950,-/mesic za 5 IP, 1gbps do NIXu, 50Mbps do SIXu a 10Mbps externe, nicmene otazka je, jestli to vyuzijete.

Lol Phirae

Re:Server housing podle příkonu a ceny
« Odpověď #2 kdy: 18. 08. 2013, 13:25:42 »
mam celkem dobre zkusenosti se superhosting.cz

OMG... Mumie.  ::) ;D Ani snad ne, díky.

mca

  • ***
  • 181
    • Zobrazit profil
Re:Server housing podle příkonu a ceny
« Odpověď #3 kdy: 18. 08. 2013, 13:48:55 »
Zajimal bych se o komplikace spojene s pristupem servisniho zasahu. Casto byva lepsi porozhlednout se po nabidkach housingu a mit tak dalsi komplikaci z krku, minimalne pro Tebe. Velmi se chvali Wedos.

Vymeny meho privatniho serveru mi resi primou housing (prodavaji je) a vymena HDD (Hitachi) trvala 8 minut od nahlaseni, PSU cca 20 minut - priplatek minimalni a celkem to vyslo levneji, nez 1U Dell - 1sock G34 s Opt6234. Pro tebe geograficky nedostupne. Dell mivalo Forpsi a snad i maji.

vlastik

Re:Server housing podle příkonu a ceny
« Odpověď #4 kdy: 18. 08. 2013, 14:02:06 »
Zajimal bych se o komplikace spojene s pristupem servisniho zasahu. Casto byva lepsi porozhlednout se po nabidkach housingu a mit tak dalsi komplikaci z krku, minimalne pro Tebe. Velmi se chvali Wedos.

Vymeny meho privatniho serveru mi resi primou housing (prodavaji je) a vymena HDD (Hitachi) trvala 8 minut od nahlaseni, PSU cca 20 minut - priplatek minimalni a celkem to vyslo levneji, nez 1U Dell - 1sock G34 s Opt6234. Pro tebe geograficky nedostupne. Dell mivalo Forpsi a snad i maji.

Až na to, že on se ptá na server housing. Wedos server housing ani nedělá...


Re:Server housing podle příkonu a ceny
« Odpověď #5 kdy: 18. 08. 2013, 15:36:11 »
Ten superhosting.cz nevypadá marně.  Doufám, že se tam nebude muset často.....  "Tedy, že mi pak za rakví ponesou servery a počítače v mém vlastnictví."   - Ne zas tak dlouho to tam nevydrží to je jasné.

Rhinox

Re:Server housing podle příkonu a ceny
« Odpověď #6 kdy: 18. 08. 2013, 16:10:17 »
reálný příkon 50 W    -   První otázka, nedokážu odhadnout reálný příkon. Poradíte ?
Jak uz bylo napsano, nejlepe zmerit. Ja mam server postavenej taky na tomhle xeonu, a v idle mam prikon 80W, pod zatezi 110W. Rekl bych, ze pod 50W se nevejdes, jedine zebys pouzil nakou low-power verzi procesoru a notebookove disky nebo ssd s malym prikonem.

Jak tak koukam na ty "extra services", ono to az tak levne nevychazi, kdyz si doplnis vse co muzes potrebovat...

Tom Liberec

Re:Server housing podle příkonu a ceny
« Odpověď #7 kdy: 01. 09. 2013, 23:33:26 »
Díky tomu, kdo psal v jiném tématu o svých zkušenostech s Casablancou.

Re:Server housing podle příkonu a ceny
« Odpověď #8 kdy: 02. 09. 2013, 10:25:14 »
Jen bych podotkl, že objektivní měření spotřebované elektřiny se dá provést přes PDU, třeba některé modely od Eatonu mají měření proudu per zásuvka a jsou to schopný i zintegrovat v čase :). Obecně se dá říct, že nové CPU / chipsety mají skutečně nízkou spotřebu, třeba 2x Xeon E5-2630 s 256GB RAM, 6 diskama a 2 SSD má v idle spotřebu lehce pod 100W a v plném loadu okolo 250W. Výkon to má jako 5 serverů s celkem 10 quad-core opterony do socketu F. Ještě k elektřině: s největší pravděpodobností nebudete mít na faktuře položku "spotřebovaná el. energie", toto smí fakturovat pouze distributoři a to povětšinou provozovatel housingu není.