Předávací protokol k SW na zakázku

k3rn3l3rr0r

  • *
  • 36
  • K3rn3l Ultras
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Předávací protokol k SW na zakázku
« kdy: 07. 06. 2013, 09:43:09 »
Zdravím všechny s UID 0...

Nikde tady na fóru ani jinde na CZ internetu jsem nenašel nějaký pořádný základ předávacího protokolu k serverovému SW psanému na klíč. Chtěl bych se zeptat, zda by se nenašel někdo kdo disponuje takovým dokumentem a byl by ochoten se o něj nezištně podělit...  ::)

Smluv jsem našel požehnaně. Předávací protokol je v nich vždy zmíněn, ale nikde není žádný vzor.

Děkuji!


Sten

Re:Předávací protokol k SW na zakázku
« Odpověď #1 kdy: 07. 06. 2013, 10:16:49 »
Základ je třeba tady.

Předávací protokol většinou obsahuje, jaké knihovny třetích stran byly použity plus jejich licence, že byla předána dokumentace (případně v jaké formě a rozsahu) a jaké byly provedeny testy a jak dopadly. To poslední lze zkrátit třeba i na něco ve stylu „Přebírající potvrzuje, že byl seznámen s předávaným dílem, funkčnost a kvalita díla i způsob obsluhy mu byly předvedeny a neshledal žádné závady, které by bránily převzetí a provozování díla.“

k3rn3l3rr0r

  • *
  • 36
  • K3rn3l Ultras
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Předávací protokol k SW na zakázku
« Odpověď #2 kdy: 07. 06. 2013, 10:52:57 »
Ok - díky za odpověď.

Ten vzor z tvého linku jsem také našel, ale říkal jsem si, že hlavičku umím napsat sám... :)

hmmm

Re:Předávací protokol k SW na zakázku
« Odpověď #3 kdy: 07. 06. 2013, 12:49:48 »
Zatim jsem jeste nevidel nejak extra upovidany predavak:

Kdo predava
Komu predava
Co predava (obvykle viz nejaka objednavka, smlouva, specifikace)
Naopak jsem zazil kolonku "Nedodelky" a termin jejich odstraneni.
Misto, datum, podpisy.

Je pravda, ze je slusnost predat k SW i dokumentaci a tam by asi byly ty dalsi blaboly...

j

Re:Předávací protokol k SW na zakázku
« Odpověď #4 kdy: 07. 06. 2013, 21:10:43 »
Predavak si vetsinou navrhuje objednavajici ... realizatorovi je to totiz z principu jedno. Tomu jde pokud mozno o to, aby bylo bez vyhrad potvrzeno, ze vse funguje jak ma.

A pokud to chces mit koser ...tak se tam na zaklade zadani vyjmenujou jednotlivy funkcionality ... a u nich se potvrdi, ze to funguje.

Pr:

Modul sklad:
zpracovani skladovych karet, prijem a vydej zbozi.
a) zalozeni nove karty ... OK
b) smazani karty ...OK
c) vytvoreni prijemky ... S vyhradou (treba doplnit datum uskutecneni vydeje, do 30.2.2111)
d) vytvoreni vydeky ... Nefukncni
...

Cim podrobnejsi, tim lip (oboustrane), tezko se pak nekdo muze vymlouvat, ze to sice "bylo skoro OK, ale ...". Samo to muze byt na spoustu stran u velkych projektu ... pak se to jeste rozpada trebas po oddelenich/odpovednych osobach, ktery si to prebiraj ...

Vetsinou se taky v ramci smlouvy resi, ze dilo bude prevzeto, pokud nebude obsahovat zadnou zasadni chybu (= vse bude alespon v zakladu fungovat), pripadne nebude obsahovat vice nez N vyhrad k drobnostem. Vubec nejlepsi, pokud je predavak (jeho navrh) soucasti smlouvy uz predem. Muze se tam pak oznacit, co musi zcela nezbytne fungovat bez chyb, a co muze obsahovat drobne chyby nebranici prevzeti.

Samo, pokud je to neco vetsiho, neni od veci to predavat postupne, nedojde pak k tomu, ze po par mesicich vyvoje objednatel rekne, ze to je vsechno spatne ...