Nové okno Downloads ve Firefoxu

Nové okno Downloads ve Firefoxu
« kdy: 13. 04. 2013, 11:38:40 »
Před nějakým dnem se mi aktualizoval firefox na verzi 20.0 (toto frčí, o co, že koncem roku to bude minimálně už verze 320?).

Naštěstí se (jako obvykle) nic viditelně nerozbilo, tak jsem byl docela v klidu.
Ale teď jsem si otevřel okno Downloads a málem jsem spadl ze židle.
WTF?

Okno má titulek Library.
Už to není jednoduché okno se seznamem posledních stahovaných souborů, ale má to seznam a jakýsi pseudopřehled čehosi.
V  tom přehledu si mohu kliknout na:
History
Downloads
Tags
All Bookmarks

A ptám se:
PROČ?
Jsem opravdu tak stará konzerva a nechápu "pokrok", anebo prostě někomu normálně šibe?

Podle mne je přesně toto okno ukázkou toho, jak se jednoduchá, fungující, věc dá zbytečně zesložitit.

A když si člověk uvědomí, že toto se to může dít v podstatě s jakoukoli částí, pak se už ani není co divit tomu, že aplikaci původně určené k prohlížení webových stránek nebude stačit jedno CD jako instalační medium ...
« Poslední změna: 13. 04. 2013, 19:37:56 od Petr Krčmář »


Franta <xkucf03/>

Vždyť to dělá pořád to samé, žádná funkce nepřibyla, akorát je tu jedno okno, které zastřešuje více funkcí. Je to trochu nezvyk, ale přijde mi to jako celkem dobrý nápad (jednotný pohled místo několika různých oken).

ondro

to sme konzervy dve :)

Dnes svetu vladne nasilna inovacia a zmeny(aj tam, kde to vobec nieje potrebne). Neinovujes, neprezijes. Ako kebz s azabudlo na to, ze dokonale veci uz nejde dalej zdokonalovat.

Dufam, ze terajsi vyzor okna Downloads je len docasna vec, lebo tieveci navyse su tam totalne nanic.


Stale si spomeniem na priekopnika v tomto smere f.Nero. Co ta firma dokazala urobit z jednoduchej a dobrej aplikacie na napalovanie. Druhy expert je MS ako dokazal v poslendych veriach niektore cinnosti skomplikovat (napriklad vypnut win8 bez manualu alebo skusania nehrozi).

Pavel 'TIGER' Růžička

about:config --> browser.download.useToolkitUI --> True jinak to není nic moc navíc, všechno to bere z nastavení prohlížeče, takže to nevidím jako nějakou tragédii, jsou horší věci, mnohem horší věci ....... Grub2  ;D

Pavel 'TIGER' Růžička

Jinak to otevírání garáže s grilováním prý připravuje ministerstvo dopravy, aby lidé měli u registru vozidel stravitelnější dobu čekání.


gdgdf

Vitej mezi starejma konzervama.

Zakladni zakon software je neustale pridavani funkci a cim dal tim slozitejsi SW. Je otazka jestli to delaji autori z nejake obcese, vyzaduji to po nich znudeni uzivatele "aby byla zmena" nebo je to proste dusledek toho, ze "vyvijet se musi za kazdou cenu, at to stoji co to stoji" (prestoze lepsi nez udelat blbost je nedelat nic).

Diky tomu se z jednoduchych SW stavaji sileni molochove, ktere je obcas potreba restartovat (from scratch) a zacit zase od znova. Je to skoro jistota u vsech monolitickych aplikaci.

Zajimavy je, ze diky ideam (ktere uz ovsem dneska nikdo moc neresi) to unixu vydrzelo 40 let a to i pres urputnou snahu "tzv. linuxovych odborniku" (znate je i z tohoto fora), kteri se snazi propagovat zcestne ideje SW, ktery pouzivali, kdyz pred rokem prechazeli.

brk

Druhy expert je MS ako dokazal v poslendych veriach niektore cinnosti skomplikovat (napriklad vypnut win8 bez manualu alebo skusania nehrozi).
Zrovna v tom nevidím žádnou změnu už pěkně dlouho.
Shutdown -s -t 0

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Nainstaluj si Download Statusbar, prepni to do mini modu a na download okno zapomen. Ja ho uz par let vidam jenom u jinych lidi a co v nem pachaji za zverstva proti Zenevske konvennci me nezajima.

BTW, nemas pravdu, ze se nic nerozbilo. Minimalne rozsireni Load Progressively prestalo loudovat progresivne, ale vsechno najednou, coz je opravdu na vztek, kdyz mas linou linku.

nasson

Tak mne se naopak zmena ohledne downloads libi. Konecne informace o stahovanych souborech nemam v dalsim okne, ale jen v nenapadne ikonce. Jedna z mala zmen na PC za posledni roky, ktera me potesila.

Pavel 'TIGER' Růžička

Tak mne se naopak zmena ohledne downloads libi. Konecne informace o stahovanych souborech nemam v dalsim okne, ale jen v nenapadne ikonce. Jedna z mala zmen na PC za posledni roky, ktera me potesila.

No, ale tady není řeč o té ikonce, ale o rozhraní okn, které se skrývá za ikonkou, tam je to vážně trošku přehnané, ale jak už jsem psal, jde to vypnout, tak to tolik nepálí. Mimochodem, to je u firefoxu to kouzelné, že konzervy (patřím mezi ně i já) si mohou udržovat vzhled, tak aby jim vyhovoval, i když za cenu zásahu do konfiguráku. U jiných programů tu šanci nemáme, tak proto jsem klidným. Mimochodem i já tu ikonu považuji za plus. Spíše se děsím těch nových jader pro prohlížeče, jak se tu nedávno psalo. Musíme mbrát v úvahu, že web se mění, už se neoptimalizuje na rychlost a velikost. Na to každý kašle z vysoka. Přitom, kdyby se programoval ve stylu devadesátých let, to by byla rychlost a 1GB FUP od operátora by stačil na rok. Ale to je pryč a od toho se vše odvíjí, to je prostě fakt.

Re:Půjde z okna "Downloads" časem otvírat garáž a grilovat masíčko?
« Odpověď #10 kdy: 14. 04. 2013, 09:12:19 »
about:config --> browser.download.useToolkitUI --> True jinak to není nic moc navíc, všechno to bere z nastavení prohlížeče, takže to nevidím jako nějakou tragédii, jsou horší věci, mnohem horší věci ....... Grub2  ;D

A to mám jako po každém takovém kůůl "vylepšení" prolézat nastavení (kde vlastně nemám co dělat) a pořád něco přepínat zpátky?
A kde to vůbec zjistím?
A jak k tomu příjde nějaký bfu?

A mimochodem, neznamenají všechny tyhle možnosti nastavení, že je kvůli tomu někde v kódu miliónšest if-ů, kejsů a kdovíčeho ještě?

To se pak může jeden divit, že se instalačka webového prohlížeče už pomalu nevejde na jedno cd ...

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Nové okno Downloads ve Firefoxu
« Odpověď #11 kdy: 14. 04. 2013, 10:14:10 »
muzu se prosim zeptat, proc pan Krcmar neustale meni nazvy temat? Uz me to docela sere..  Diky za odpoved.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Půjde z okna "Downloads" časem otvírat garáž a grilovat masíčko?
« Odpověď #12 kdy: 14. 04. 2013, 11:06:11 »
about:config --> browser.download.useToolkitUI --> True jinak to není nic moc navíc, všechno to bere z nastavení prohlížeče, takže to nevidím jako nějakou tragédii, jsou horší věci, mnohem horší věci ....... Grub2  ;D

A to mám jako po každém takovém kůůl "vylepšení" prolézat nastavení (kde vlastně nemám co dělat) a pořád něco přepínat zpátky?
A kde to vůbec zjistím?
A jak k tomu příjde nějaký bfu?

A mimochodem, neznamenají všechny tyhle možnosti nastavení, že je kvůli tomu někde v kódu miliónšest if-ů, kejsů a kdovíčeho ještě?

To se pak může jeden divit, že se instalačka webového prohlížeče už pomalu nevejde na jedno cd ...

Pokud jsi konzerva, tak Ti nic jiného nezbývá. Zjišťuje se to špatně, protože ta dokumentace k vydání není, což je asi podstatná chyba, chlubí se jen tím, co "vylepšili". No a BFU k tomu přijde právě normálně jako k novince a ne jako konzerva. Právě na BFU jsou tyto novinky cílené a čeká se na jejich reakce i když i ty jsou často ignorovány. BFU potřebuje neustálé změny, aby z nich nevyšel a nestal z něj třeba PFU, což by mělo za následek ubývání BFU a toho se asi vývojáři bojí. Vždyť si vezmi třeba reakce na W8 bez startu. A co na to MS?

Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Nové okno Downloads ve Firefoxu
« Odpověď #13 kdy: 14. 04. 2013, 11:09:04 »
muzu se prosim zeptat, proc pan Krcmar neustale meni nazvy temat? Uz me to docela sere..  Diky za odpoved.

Také mne to už nejednou zarazilo, chápu přeřazení do jiné kategorie ve fóru, ale tohle je poněkud nešťastné, i když možná tu máme trávit více času a tak nám to dělá zábavnější.  ;D

Re:Nové okno Downloads ve Firefoxu
« Odpověď #14 kdy: 14. 04. 2013, 13:35:34 »
muzu se prosim zeptat, proc pan Krcmar neustale meni nazvy temat? Uz me to docela sere..  Diky za odpoved.

Také mne to už nejednou zarazilo, chápu přeřazení do jiné kategorie ve fóru, ale tohle je poněkud nešťastné, i když možná tu máme trávit více času a tak nám to dělá zábavnější.  ;D

Fórum Root.cz » Hlavní témata » Hardware » Nové okno Downloads ve Firefoxu

wtf?
 :o :o