Plat pro člověka bez praxe

Xiiiii

Re:Plat pro člověka bez praxe
« Odpověď #345 kdy: 28. 11. 2014, 09:19:22 »
Neboj se, můj plat je řekněme nadstandardní, ale jsme malá firma, takže vohnout nás zatíží v přepočtu na jednoho člověka víc, než kolik zatíží velkou firmu.


TrolzUK

Re:Plat pro člověka bez praxe
« Odpověď #346 kdy: 28. 11. 2014, 13:11:00 »
celt jsem jen zacatek (par stranek) diskuze. Nevim, proc tolik hejtu k mladym lidem? - Ano, zacinaji, ano, potrebuji praxi a mohou delat i za pomerne malo penez. Ale proc sakra tolik lidi ten slovnik a ponizovani? (no, nekdo toho naseho "prezidenta" zvolit musel, co?) Kompenzujete si tim sve nicotne zivotni kariery? (kdyz jste "the Boss", ale na cele oddeleni mate rozpocet jako prumerny plat pro normalniho cloveka v IT, nemluvte o "porizovani si opicek", ale o "jsem zoufaly, nestihame, nemame prachy, kseft nam asi moc nejde, aspon jsme si sehnali studenta na vypomoc - moc mu neplatime a on se aspon zauci.").

PS: k "nutne potrebe" praxe - jiste, je to velka vyhoda. Ale nutna je jen, kdyz clovek dela to, co umi kazdy ostatni. VS co umi vic nez ostatni firmy vezmou rady a na praxi se rychle zauci, nastupni plat taky byva jinde.

Hezky vikend vespolek!

blabla

Re:Plat pro člověka bez praxe
« Odpověď #347 kdy: 28. 11. 2014, 13:36:43 »
celt jsem jen zacatek (par stranek) diskuze. Nevim, proc tolik hejtu k mladym lidem? - Ano, zacinaji, ano, potrebuji praxi a mohou delat i za pomerne malo penez. Ale proc sakra tolik lidi ten slovnik a ponizovani? (no, nekdo toho naseho "prezidenta" zvolit musel, co?) Kompenzujete si tim sve nicotne zivotni kariery? (kdyz jste "the Boss", ale na cele oddeleni mate rozpocet jako prumerny plat pro normalniho cloveka v IT, nemluvte o "porizovani si opicek", ale o "jsem zoufaly, nestihame, nemame prachy, kseft nam asi moc nejde, aspon jsme si sehnali studenta na vypomoc - moc mu neplatime a on se aspon zauci.").

PS: k "nutne potrebe" praxe - jiste, je to velka vyhoda. Ale nutna je jen, kdyz clovek dela to, co umi kazdy ostatni. VS co umi vic nez ostatni firmy vezmou rady a na praxi se rychle zauci, nastupni plat taky byva jinde.

Hezky vikend vespolek!

Souhlas, to jakym zpusebem se tu nekteri vyjadruji... Je mi na bliti.
Mr. PanKapitanRUM asi bude zakomplexovanej blbecek, ktery si leci ego na forech.

iwtu

Re:Plat pro člověka bez praxe
« Odpověď #348 kdy: 28. 11. 2014, 14:11:43 »
25 000 - 40 000 hrubeho za mesiac.

Bla

Re:Plat pro člověka bez praxe
« Odpověď #349 kdy: 28. 11. 2014, 16:52:54 »
Pokud vynechám Rumův slovník, mám pocit, že nejvíc tu na něj nadávají právě ti, kteří jsou ještě na škole a nebo se o místo snaží  ;D

Některé z následujících věcí dnes říkali v rádiu, podle obsahu v nějakém poměrně solidním (přeladil jsem po cestě), možná Český Rozhlas, to sice nemusí nic znamenat, ale jak se říká, na každém šprochu pravdy trochu a navíc tam vystupoval jakýsi odborník, který tvrdil, že tomu rozumí.

Ve výčtu:
- člověk po škole má často přehnané platové nároky
- člověk po škole má tendenci měnit místo při sebemenším škobrtnutí
- člověk po škole prý změní místo do tří let v 50% případů, byť si nakonec možná i pohorší
- většina našich VŠ stojí opravdu za totální kulový, tedy asi mimo ČVUT/VUT
- na škole se flákali, proto nemají praxi
- hodně těch lidí na školu šlo jen protože se jim nechtělo pracovat a kdyby mohli, tak do práce nejsou ani teď

Pokud to vezmu suma sumárum, není moc na co bejt pyšnej, takže chápu, že tu na Ruma lidi nadávaj.
Bejt línej flákač, kterej se pět let na škole ožíral, aby vydržel to buzerování, drilování nesmyslů a pak zjistit, že jsem vlastně k ničemu, taky by to pro mě nebylo dobré probuzení a snažil bych se to hodit na druhé.

Je to taková oblíbená zábava hledat chybu u druhých.
Nemám praxi, nic neumím a chci nástup jen čtyřicet tisíc, ale oni mi ho nechtějí dát, takže ONI jsou špatní  ;D
Člověk má problém se svým EGO, které mu nedovoluje si přiznat "Jsem hovado, škola mi nepomohla, kdybych se na škole snažil, pořádně makal, stáhla si mě už ze školy nějaká firma a teď jsem v jejich Junior programu, ale jak si to o mě mohl dovolit říct?!"

RUM mi chybí v tom, že hodně věcí pojmenoval pravým jménem, bez obalu a udeřil hřebíček na hlavičku.

Taky jsem měl tu čest s pár juniory a vybrat z těch dementů jednoho solidního, no tak to zabralo hodně přebírání a pak taky odešel. Upřesním to, přebírání absolventů PŮL ROKU po konci normálního školního roku je ztráta času.
Poučení pro mě, člověk bez praxe, bez práce, a půl roku po škole je dement, kterého nikdo nechce, je to 100x přebrané zboží, balík co prolezl padesát pohovorů. Když chci dobrého, musí si vybrat někoho ještě na VŠ, někoho, kdo dělá nějaký zajímavý projekt, kdo se snaží a stáhnout ho, dřív než ostatní, protože přebírání absolventů je významná ztráta času.

Právě ještě z VŠ jsme ulovili několik opravdu zajímavých lidí.
Na jedné straně se jim "zarazily sny", protože i tak to pro ně byla dost tvrdá srážka s realitou, ale člověk věděl, že má smysl se jimi zabývat a že se budou snažit.

Potěš koště toho, kdo chce vzít někoho z "přebraných" absolventů, který na pohovor přišel jen protože ho maminka vyhnala od World of Warcraft deseti dny keců.


semisnadzda

Re:Plat pro člověka bez praxe
« Odpověď #350 kdy: 28. 11. 2014, 21:40:05 »
Jen jestli nebudeš dement třeba ty a klidně i s rumem. Co když neumíš vybírat a nebo hledáš jen lopaty? Jak vůbec vybíráš? Pokud ti tam přijde nějaký schopný inženýr a ty po něm budeš chtít nějaké běžné hovadiny v PHP, tak asi budeš mít smůlu. A že chce 40k? A kolik by asi měl chtít? Si tam klidně vem uklízečku a třeba ti pomůže víc. Rozhodně i s praxí bude chtít málo a o to přece jde, ne?

Karel

Re:Plat pro člověka bez praxe
« Odpověď #351 kdy: 28. 11. 2014, 22:12:15 »
Rume, vrat se. Ocividne tu lidem chybis.

Bla

Re:Plat pro člověka bez praxe
« Odpověď #352 kdy: 28. 11. 2014, 22:14:07 »

Každý máme své problémy, jsem rád, že nemám ty tvoje  8)

Re:Plat pro člověka bez praxe
« Odpověď #353 kdy: 28. 11. 2014, 22:35:27 »
40 tycek usakovi kterej vubec nevi co je to byznys sfera?
Děkuji za možnost editace příspěvku.

semisnadzda

Re:Plat pro člověka bez praxe
« Odpověď #354 kdy: 28. 11. 2014, 23:06:44 »
Vy jste asi fakt retardovaní. Proč by ho měla zajímat byznys sféra? Jak mu to pomůže při výzkumu superrychlého algoritmu nebo nějakého návrhu systému?

Nejlepší by bylo, kdyby uměl i přidělat poličku, ne? Přece inženýr musí umět všechno :D

Kolemjdoucí

Re:Plat pro člověka bez praxe
« Odpověď #355 kdy: 28. 11. 2014, 23:09:43 »

Schopný inženýr neobchází personální oddělení firem po půlročním pobytu na pracáku ...
Schopný inženýr pracovní nabídky dostává a to už během pobytu na VŠ.

semisnadzda

Re:Plat pro člověka bez praxe
« Odpověď #356 kdy: 28. 11. 2014, 23:11:51 »
Aha, to je jako nějaký zákon? Pokud mu nechtějí dát přiměřené peníze a raději zůstane doma, tak je to samozřejmě blbec, protože nechce dělat za almužnu?

Jak by se ten schopný inženýr asi poznal na těch špatných školách?

Kolemjdoucí

Re:Plat pro člověka bez praxe
« Odpověď #357 kdy: 28. 11. 2014, 23:16:11 »
Schopného inženýra si firmy mezi sebou přeplácejí, almužna nebo pracák tak nějak nepřipadají do úvahy ;)

semisnadzda

Re:Plat pro člověka bez praxe
« Odpověď #358 kdy: 28. 11. 2014, 23:33:54 »
Aha a já myslel, že Rum, bla a ty ho pošlete někam, protože přece neumí PHP a byznys blbosti. Tak pak je smutný doma a neví, kde se stala chyba. Protože neví, že neumíte vybírat :D

iwtu

Re:Plat pro člověka bez praxe
« Odpověď #359 kdy: 28. 11. 2014, 23:42:07 »
Ooops. sorry. Moj prispevok sa tykal prahy a pozicie programator az engineer. Nejaku spravu PC netusim, ale predpokladam, ze menej. Ale zas je hlupe si mysliet, ze sprava PC.. ten clovek musel mat aspon elementernu prax s pouhehou zaujmu.. Inac velmi nema zmysel takeho cloveka prijat.