Linux Ubuntu - grub rescue

Re:Linux Ubuntu - grub rescue
« Odpověď #30 kdy: 07. 07. 2012, 19:34:27 »
Ještě k nefunkčním USB na Windows - mrkni do správce zařízení, jestli tam nemáš vykřičníky... USB zjevně fungujou (LiveCD, o nefunkčnosti v nainstalovaném Linuxu jsi nic nepsal). Můžeš zkusit odpojit adaptér, vyndat baterku a po chvíli to zase připojit. Někdy to pomůže.

oboje jsme zkoušeli ve správci zařízení nebyl ani jeden vykřičník

to s tím napájením mi mnohokrát pomohlo.
Ale teď to prostě nešlo


Re:Linux Ubuntu - grub rescue
« Odpověď #31 kdy: 07. 07. 2012, 19:34:58 »
Ještě k nefunkčním USB na Windows - mrkni do správce zařízení, jestli tam nemáš vykřičníky... USB zjevně fungujou (LiveCD, o nefunkčnosti v nainstalovaném Linuxu jsi nic nepsal). Můžeš zkusit odpojit adaptér, vyndat baterku a po chvíli to zase připojit. Někdy to pomůže.

oboje jsme zkoušeli ve správci zařízení nebyl ani jeden vykřičník

to s tím napájením mi mnohokrát pomohlo.
Ale teď to prostě nešlo

Re:Linux Ubuntu - grub rescue
« Odpověď #32 kdy: 07. 07. 2012, 19:36:35 »
Ještě k nefunkčním USB na Windows - mrkni do správce zařízení, jestli tam nemáš vykřičníky... USB zjevně fungujou (LiveCD, o nefunkčnosti v nainstalovaném Linuxu jsi nic nepsal). Můžeš zkusit odpojit adaptér, vyndat baterku a po chvíli to zase připojit. Někdy to pomůže.

oboje jsme zkoušeli ve správci zařízení nebyl ani jeden vykřičník

to s tím napájením mi mnohokrát pomohlo.
Ale teď to prostě nešlo

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Linux Ubuntu - grub rescue
« Odpověď #33 kdy: 07. 07. 2012, 20:01:29 »
Kvuli nefunkcnim USB jsem jednou preinstalovaval XP. Zadny vykricnik, ale USB storage neslo - jine zarizeni jsem nezkousel. Usilovne googlovani nic nedalo, tak jsem to preinstaloval a jelo to a stale jeste jede.

Lubos Maly

Re:Linux Ubuntu - grub rescue
« Odpověď #34 kdy: 07. 07. 2012, 20:42:44 »
Ja sem tenhle problem resil uz nekolikrat a osvedcil se mi http://www.supergrubdisk.org/.

Normalne to nekam soupnes nabootujes z toho media a on ti cokoliv sis pokalel opravi/najde/nastavi.
V pripade smazani Grub partitionu to osvedcene vycucha v MBR to svinstvo a zas tam vrati svinstvo od Microsoftu takze windows pojedou jak predtim.

Nebo se to taky dalo opravit tim ze nabootujes instalacku Windows a tam pak byl nejakej command /fixmbr nebo /fixboot v radce nebo tak neco. Taky to opravil, ale trvalo to dele.


Pavel 'TIGER' Růžička

Re:Linux Ubuntu - grub rescue
« Odpověď #35 kdy: 07. 07. 2012, 22:03:36 »
Jo z instalačky Windowsu jde obnovit boot Windowsu od Vist je to jinak, tam uz fixboot a fixmbr nefunguji ... tam je bud automatika, ktera ne vzdycky funguje anebo zase prikazova radka, z ktere se to dle meho obnovuje hure, nez u XP ... tady prikazy z pameti nedam --> Google. U grubu je rozdil, jesti je to jednickova, nebo dvojkova rada.

kdosi4

  • ***
  • 136
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Linux Ubuntu - grub rescue
« Odpověď #36 kdy: 09. 07. 2012, 07:46:58 »
Takže, od posledního příspěvku se toho hodě změnilo. :-)
Opět nejde nic.:-)

Povedlo se mi to následovně:

Před tímto "failem" jsem měl dualboot ubuntu a windows xp. Ubutnu bylo funkční, Windows házely error no such device a no such partition. Včera jsem udělal update ubuntu z internetu, jak myslítě, že to dopadlo? Pokud nastartuji ubutnu spadne to do "low graphics modu" a píše, že je problém s hardwarovou konfigurací mého počítače. Ať vyberu cokoliv s tím dělat, spadne to do černé obrazovky a sekne se to na Checking battery state   [OK].

A druhý fail. V "low graphics modu" jsem se dostal do nějakého výběru příkazů na obnovu a zalíbila se mi tam možnost obnovit GRUB-
Takže jsem ho obnovil, Ubuntu je na tom stejně a windows píšou, že soubor hal.dll chybí nebo je poškozený.

PS: Už jsem v Praze, budu proto častěji kontrolovat forum a tentokrát mě neomezuje internet.

flack

Re:Linux Ubuntu - grub rescue
« Odpověď #37 kdy: 09. 07. 2012, 09:40:25 »

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Linux Ubuntu - grub rescue
« Odpověď #38 kdy: 09. 07. 2012, 09:51:32 »
Nedivil bych se, kdyby tam ten hal.dll byl, akorat Widle lezou, kam nemaji a bylo by potreba zeditovat boot.ini. Widle jsou dost nemozne, leckdy staci do masiny strcit druhy disk a nenabootuji. Zalezi na tom, jak byl rozdelen puvodni disk - pokud sloziteji, nez jeden oddil s diskem c:, muze vzniknout problem a Widle hlasi, ze nenasly to ci ono. Predpokladam, ze pri prerozdeleni disku muze vzniknout problem podobny. Ale vzhledem k tomu, ze XP jsou i schopny pri Windows update poztracet dulezite systemove soubory, mozne je vse.

Ubuntu by melo jit nabootovat do textoveho modu nebo by melo chodit Ctrl-Alt-1 a pak si jako root muzete hrat s xorg.conf nebo co je blbe.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Linux Ubuntu - grub rescue
« Odpověď #39 kdy: 09. 07. 2012, 11:45:03 »
U Ubuntu stačí omrknout jakej tam je ovladač grafiky (intel?) a jestli je v xorg.conf (případně někde ve správcovskym centru - jde to as i naklikat) správně nastaven. Bohužel, tady už nejde střílet jen tak od boku :-(

Ty Windows? Už se začínam pomalu smát :-) Z Ubuntu půjde na Windows oddílu editovat boot.ini (ZÁLOHUJ!!!). omohlo b najít si příklad na netu (jak má vypadat), nebo se inspirovat z jiný funkční instalace. Taktéž v Ubuntu půjde zkusit najít hal.dll.

Docela obdivuju Tvoje odhodlání a neústupnost :-) I to, že pořád jedeš s tím Ubuntu :-) Většinou lidi pronesou "zkurvenej Linux" a už to nikdy nechtěj vidět...

Když by bylo naprosto nejhůř, tak bych doporučil na externí médium (např. flash) udělat dd recovery oddílu (ovšem nejlépe úplně celýho disku) a začít experimentovat načisto (čistá instalace Windows za použití CD - musíš mít stejnou verzi jako na COA štítku, pravděpodobně XP Home).

Pokud by bylo fakt úplně naprosto nejhůř, vykašlal bych se na zálohu toho disku a udělal tu čistou instalaci rovnou. Před instaalcí bych ale z Ubuntu LiveCD ještě přerozdělil disk na "bez oddílů" -> všechny oddíly bych úplně smazal a nový nedělal (ať si je udělá instalačka Win XP sama). K tomuto řešení pravděpodobně brzy dospějeme.

Psal jsi, že jsi v Praze? Možná by se tu mohl ozvat linuxák z Prahy, který by situaci omrknul živě ;-) Možná by jí i vyřešil...

flack

Re:Linux Ubuntu - grub rescue
« Odpověď #40 kdy: 09. 07. 2012, 12:09:51 »
Widle jsou dost nemozne, leckdy staci do masiny strcit druhy disk a nenabootuji. Zalezi na tom, jak byl rozdelen puvodni disk - pokud sloziteji, nez jeden oddil s diskem c:, muze vzniknout problem a Widle hlasi, ze nenasly to ci ono. Predpokladam, ze pri prerozdeleni disku muze vzniknout problem podobny.

Zvlastne robim domace servisi uz niekolko rokov a este nikdy som nepostrehol ze by mali winXP nejaky problem stym ze som do neho strcil jeden ci viac HDD pokial bolo v biose nastavene bootovanie zo spravneho disku nebol nikdy problem tak neviem o com je vlastne rec???  Pri prelozdelovani disku som nikdy problem nemal a to som robil uz vselijake kusky, vytvaral, prerozdeloval, zmensoval, zvacsoval particie a naozaj sa mi nikdy widle haklive nezdali. jedine na co je treba si dat pozor je sparvna cesta v boot.ini a zapis v mbr musi tiez odkazovat na spravnu particiu. Ja uz docela podozrievam aj jeho hw ci nema nejaky hardisk ktory "straca" subory. A po tolkych zasahoch sa necudujem ze mu to spravne nebootuje ved je to uplne zblble a hadzat vinu na "nemozne widle" mi pripada ako neznalost situacie.

Spravny postreh bol dat to niekomu do ruky co sa tomu rozumie verim tomu ze keby to mam doma na stole tak do hodiny je problem  solved. A to uz za pomoci rieseni ktore tu boli v tomto vlakne popisene aj samotny supergrub by dost mozna pomohol.

flack

Re:Linux Ubuntu - grub rescue
« Odpověď #41 kdy: 09. 07. 2012, 12:16:41 »
kdosi4: pozri ak mas moznost urob to takto primitivne:
1.zazalohuj niekam particiu s windowsom -treba pomocou symantec ghost-doporucujem ci uz nieco ine co pouzivas
2. naformatuj particiu kde bol windows a znova urob cistu instalaciu windowsu- to zaruci perpisanie MBR sektoru a disk bude hladat startovacie subory na spravnej particie
3. Zazalohuj si niekam pre istotu novy boot.ini
4. obnov svoju zalohovanu particiu s windowsom
5. ak nebude bootovat edituj boot.ini a ako vzor pouzi zazalohovany boot.ini s cistej instalaci windowsu
6. Windows nieje taky nemozny aby toto riesenie neustal [mam viac krat vyskusane]

flack

Re:Linux Ubuntu - grub rescue
« Odpověď #42 kdy: 09. 07. 2012, 12:19:30 »
BTW som ochotny sa stebou spojit cez nejaky IM komunikator,, ICQ,IRC,JABBER,SKYPE a riesit to takto.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Linux Ubuntu - grub rescue
« Odpověď #43 kdy: 09. 07. 2012, 13:34:15 »
Já taky můžu řešit přes IM (preferuju jabber/gtalk), ale nerad bych, hlavně kvůli tomu, že i pro ostatní by to tady ve foru bylo přínosem...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Linux Ubuntu - grub rescue
« Odpověď #44 kdy: 09. 07. 2012, 13:49:44 »
Zvlastne robim domace servisi uz niekolko rokov a este nikdy som nepostrehol ze by mali winXP nejaky problem stym ze som do neho strcil jeden ci viac HDD pokial bolo v biose nastavene bootovanie zo spravneho disku nebol nikdy problem tak neviem o com je vlastne rec???

Ono take na domacim pocitaci vzacne vidite neco jineho, nez jeden disk s jednim oddilem. Jak se udela maly bootovaci oddil a zbytek se nejak rozdeli na primary a extended partitions, je to trochu neco jineho. Kdyz jsem kdysi mel NT, byly v extended partition, tusim disk F: (v kazdem pripade posledni, na ktery se kvuli bugu v zavadeci daly nainstalovat). A kdyz se do takove konfigurace prida dalsi disk, nejlepe take s extended oddilem, Widle si zvlastnim zpusobem promichaji oddily z obou disku a je to v pr..... Od te doby podeziram boot.ini z rady nekalosti a podeziram ho i zde, v tomto pripade, i kdyz je mozne, ze pouhym prerozdelenim disku problem vzniknout nemuze.