USB, LAN nebo jiné teploměry

petr

Re:USB, LAN nebo jiné teploměry
« Odpověď #15 kdy: 11. 09. 2014, 16:04:47 »
Toto je Dallas teploměr a snadné připojení na usb redukci. Časem přidám modul pro python, když už píšu na roota.

http://michal.4fan.cz/node/31


Re:USB, LAN nebo jiné teploměry
« Odpověď #16 kdy: 25. 11. 2014, 11:24:46 »
Zdarte.
Nemáte nejaké riešenie s pripojením USB teplomeru k routerboard? RB751U-2HnD

Inak na Lan teplomery (mimo mikrotik) som nasiel este
http://www.onlinetechnology.cz/eshop/zbozi/sds-micro-light2
Majú i vymakanejšie modely..


Re:USB, LAN nebo jiné teploměry
« Odpověď #17 kdy: 25. 11. 2014, 14:14:59 »
Nedávno (před rokem) jsem na měření teplot po LAN koupil tento restarter. Má více kanálů a jednoduché spínání releových výstupů na základě teploty.
http://www.i4wifi.eu/Accessories/LAN-controller-with-relay.html

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:USB, LAN nebo jiné teploměry
« Odpověď #18 kdy: 25. 11. 2014, 15:03:06 »
Já jsem ale blbec. Zapomněl jsem sem odepsat. Koupil jsem SDS micro light E od onlinetechnology.cz (jak tu psal dnes Martin Kluvánek). Jsem s tím naprosto spokojen.

Umí to:
- měřit napětí 0-30V na čtyřech vstupech
- měřit vlhkost na těch napěťových vstupech (čidlo dává 0-5V v závislosti na vlhkosti)
- vstupní naěptí v nějakém rozumném rozmezí (asi 7-28V? Prostě ideální pro téměř jakýkoliv běžný zdroj)
- měřit teplotu pomocí čidel Dallas (cca 40-70Kč za čidlo, které se pak jen připojí a hned měříte...)

Neumí to (alespoň ten můj typ):
- PoE

Mám pro to napsané i nějaké vzory do Cacti, takže není problém je případně poslat, pokud by někdo chtěl. Jsou to skripty na čtení napětí/vlhkosti a teploty a jsou k tomu i přednastavené grafy, stačí naimportovat, nastavit a jede se :-)

MH7474

Re:USB, LAN nebo jiné teploměry
« Odpověď #19 kdy: 25. 11. 2014, 15:15:41 »
Minimalistická, avšak funkční a efektivní varianta spočívá v sériovém zapojení DS18B20 do 1-wire sběrnice (pomocí 1 páru UTP nebo STP) a její připojení na GPIO vhodného zařízení, kde běží OpenWRT. V OpenWRT je kernelový modul (kmod-1wire nebo tak nějak), který 1-wire sběrnici včetně všech hodnot zobrazí na FUSE file system. Kromě čidel (samotných obvodů 18B20), vodiče a nějakého toho routeru nemusíte kupovat už nic jiného...


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:USB, LAN nebo jiné teploměry
« Odpověď #20 kdy: 25. 11. 2014, 15:25:14 »
MH7474: Je fakt, že třeba RPi nebo Arduino to zmákne taky ;-) Nicméně v tý době jsem se o ně moc nezajímal a tohle bylo (a i dnes je) už funkční řešení. Připojím na LAN, připojím čidla a víc mě nezajímá, na SNMP už padají hodnoty ;-)

MH7474

Re:USB, LAN nebo jiné teploměry
« Odpověď #21 kdy: 25. 11. 2014, 15:44:44 »
Jo, to je samozřejmě taky řešení.

Pozor ale na vlastní čidla (DS18B20), jejichž pouzdra jsou nasákavá - ve vlhkém prostředí pak ukazují nesprávné (nižší) hodnoty. Je prozíravé čidla po vyzkoušení funkce ošetřit silikonem pro elektroniku, nebo polyuretanovým lakem pro elektroniku.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:USB, LAN nebo jiné teploměry
« Odpověď #22 kdy: 25. 11. 2014, 15:51:38 »
Zvláštní, to jsem nevěděl. Zato ale vím, že lze bezpečně poznat přepolování čidla :P Po vychladnutí ale opět fungují :-)