Exchange alternativa

MKzB

Exchange alternativa
« kdy: 05. 12. 2011, 19:28:52 »
Zdravím.
Postavil jsem si doma NAS (MB intel D525MW, 2 GB Ram, 3x2TB hdd), na kterém běří distro Openmediavault postavené na Debianu.
Přemýšlím obohatit NAS o alternativu Exchange serveru, pokud možno free, protože bych potřeboval ve dvou PC synchronizovat MS Outlok, konkrétně jen kalendář a kontakty.
Našel jsem openXchange, ale jsem trochu zmatený z licenční politiky.
Předem děkuji za radu.


sdf

Re:Exchange alternativa
« Odpověď #1 kdy: 05. 12. 2011, 20:06:55 »
Myslim, ze ziadna alternativa neexistuje.

Pokial vam ide o zdielane kontakty, tak LDAP moze byt fajn, ale vysvetlovat ludom, co to LDAP je a ako sa kontakty daju updatovat a pridavat je nekonecne utrpenie (nie su na to dobre nastroje).


anonym

Re:Exchange alternativa
« Odpověď #2 kdy: 05. 12. 2011, 20:55:26 »
co openchange?

sdf

Re:Exchange alternativa
« Odpověď #3 kdy: 05. 12. 2011, 21:53:19 »
Zdravim. Neuverite, ale po vasom prispevku som urobil zopar google searchov, ci sa medzicasom nahodou nevyskytol nejaky dobry web front-end k LDAPu a narazil som na conttaged od Andreasa Gohra (DokuWiki).

Nahodil som to a cuduj sa svete to normalne funguje! Posledny update je sice z minuleho roka, ale vyzera to stabilnejsie ako phpLDAPAdmin a je to viac "kontaktovitejsie"

Dudo

Re:Exchange alternativa
« Odpověď #4 kdy: 06. 12. 2011, 09:42:01 »
Náhrada za Exchange na linuxe je Kolab.
Pre klientov na outlookoch sa musí dokúpiť tzv. konektor, ale prvé 2 sú zdarma.

Môžeš pozrieť v googli ešte ZIMBRA alebo SCALIX.


kyytaM

Re:Exchange alternativa
« Odpověď #5 kdy: 06. 12. 2011, 11:27:27 »
Náhrada za Exchange na linuxe je Kolab.
Pre klientov na outlookoch sa musí dokúpiť tzv. konektor, ale prvé 2 sú zdarma.

Môžeš pozrieť v googli ešte ZIMBRA alebo SCALIX.

+ Zarafa, Openxchange :)

-

Re:Exchange alternativa
« Odpověď #6 kdy: 06. 12. 2011, 12:08:08 »
open-xcnahge community edition, vynikajuci system. maily cez imap a kalendare cez open-xchange connector.

blbecek

Re:Exchange alternativa
« Odpověď #7 kdy: 06. 12. 2011, 17:03:12 »
zarafa je fantasticka. ve free verzi jde rozchodit s 3 outlook konektorama, pro vic je uz potreba si zaplatit (ale tim poctem jsou omezeni jen outlook klienti, jinak tam muze byt uctu libovolne). krom toho navic podporuje nativne activesync (synchronizace mobilu) - pro neomezene uctu. od verze 7 je nativne v unicode takze by nemel byt problem ani s cestinou

akorat moc neverim tomu ze to pujde rozchodit na NASu :) rekl bych ze vykonove na to stacit moc nebude

MKzB

Re:Exchange alternativa
« Odpověď #8 kdy: 07. 12. 2011, 19:13:12 »
Děkuji všem za odpovědi. :) Jak budu mít čas, tak něco prubnu.

miro

Exchange alternativa
« Odpověď #9 kdy: 16. 01. 2012, 22:21:54 »
Ahoj, rád bych navázal na původní téma, ač z trochu jiného soudku. Napadá Vás nějaká "osobní" alternativa?

Používám doma exchange jen kvůli synchronizaci soukromých kontaktů, kalendáře a úkolů s telefonem + mám rád bleskový push :). Aktuálně je to ale jediná brzda k přechodu na linux na desktopu. Outlook pod Wine je z toho co jsem četl v podstatě nepoužitelný, Evolution potřebuje místo FQDN serveru jen IP (což můj poskytovatel neumožnuje) a i tak je jeho bug list docela impozantní. A o Thunderbirdu a Lightningu jsem slyšel svoje (možná to ale už neplatí?) a obvykle jen pro Exchange 2003.

Moc se mi ale nechce pokusovat doma s vlastním serverem. Protože primárně potřebuju aby fungoval :) ač jinak by byla cena za pronájem virtuálu srovnatelná s cenou stávajícího hostingu. Pohodlí toho, že se o to někdo stará mi ale v tomto případě docela hoví.
Jaké jsou možnosti? V praxi mě napadá tak akorát Gmail, který pokud vím umí vše co potřebuju a rozběhnou syncho mezi klientem na desktopu a v mt by neměl být snad takový problém. Ale přijde mi to takové.. zvláštní :/

Marek

Re:Exchange alternativa
« Odpověď #10 kdy: 12. 03. 2014, 23:35:52 »
Zarafa funguje i v NAS, např, Synology, QNAP ..., jde specialní comunity port do dané NAS platformy oficiálně nepodporovaný od Zarafa NL, ale funkční. Osobně preferuji verzi vydanou Zarafa skupinou, ať již comunity edition, nebo comercial edition. A u Zarafy jde opravdu o velmi přehledný, flexibilní a variabilní set aplikací a služeb, ve stálém a živém vývoji nových features, které, dle mých zkušeností vám Exchange nahradí bez problémů a budete pány "přizpůsobení, integrace, konfigurace a možností nasazení Groupware" Vy a nebudete odkázáni na implementovaný jeden/dva scénáře v jiném podobném konkurenčním SW. Pokud se rozhodnete pro komerční verzi je licencování jednoduché a přehledné, neřešíte (jako v nejmenovaných Groupware řešeních) jestli daný uživatel je zaměstnanec, externí firma, dodavatel, filiálka, externí uživatel, pojmenovaný/nepojmenovaný a pod. a podle toho nemusíte řešit jak olicencujete OS, jak jinak DB, jak jinak Web Interface, jak jinak služby uživatelské autority a další nástrahy moderního ICT, kde, pokud půjde ještě o nevlastní výkon, tedy např. HW, který nebude ve vašem majetku, budou to dodavatelské služby či cloudy je mnohokráte čistě legálně až místy prostě nevyřešitelný problém.
Klidně se zeptejte, co budu vědět, Vám odpovím.
Marek

adam

Re:Exchange alternativa
« Odpověď #11 kdy: 13. 03. 2014, 09:52:26 »
Ahoj, rád bych navázal na původní téma, ač z trochu jiného soudku. Napadá Vás nějaká "osobní" alternativa?
(...) o Thunderbirdu a Lightningu jsem slyšel svoje
Asi všechno má své mouchy, ale osobně se mi Thunderbird + Lightning osvědčil pro "drobné domácí použití". Jedinou nevýhodu jsem viděl v ne zcela propracované správě kontaktů, ale to pro mne není zrovna nejnutnější funkce.
Kalendář (Lightning) i pošta se dá celkem snadno integrovat s gmailem. Přijde mi to dneska jako dobrá alternativa k vlastnímu mailserveru.
Jinak kalendáře používám většinou ve formě sdílených souborů na vnitřní síti, což docela dobře funguje - ale musíte se do té sítě probojovat. (VPN to jistí...)

Jackie

Re:Exchange alternativa
« Odpověď #12 kdy: 30. 03. 2015, 08:21:14 »
Jednou z moznosti by bylo pouzit nektery z emailových serveru, který krome emailu podporuje kontakty, kalendare, ukoly - například Baikal, Zimbra, OwnCloud a pak pouzit plugin do Outlooku, který umi tyto věci synchronizovat mezi Outlookem a vlastním serverem - napr EVO Collaborator.

Popis nastaveni EVO Collaborator na Zimbra a OwnCloud - http://pocitace-a-internet.blogspot.com/2015/03/jak-synchronizovat-kalendare-kontakty.html.

Nastaveni sychnronizace mezi Baikalem a Outlook - http://pocitace-a-internet.blogspot.com/2015/03/jak-synchronizovat-baikal-carddav.html

Uvedeny nastroj umi synchronizovat i s Gmailem a dalsima poskytovali. Docela uzitecne.

j

Re:Exchange alternativa
« Odpověď #13 kdy: 30. 03. 2015, 10:02:05 »
Tuhle http://www.sogo.nu/

Pouziva to OpenChange a nepotrebuje to zadnej plugin do utlouka, coz je celkem podstatny.

VK

Re:Exchange alternativa
« Odpověď #14 kdy: 30. 03. 2015, 23:12:52 »
Tuhle http://www.sogo.nu/
Pouziva to OpenChange a nepotrebuje to zadnej plugin do utlouka, coz je celkem podstatny.

A SOGo je zase dobře zabudované do Zentyalu, mohu doporučit.