Ikony mi putují po panelu

Lukáš K.

Ikony mi putují po panelu
« kdy: 09. 02. 2011, 14:04:27 »
Ahoj,
   jsem linuxový začátečník, pořídil jsem si Ubuntu. Mám problém s horním panelem, po kterém mi různě putují ikonky. I když je mám na panelu zamčené, tak se mi posouvají. Při každém restartu jsou jinak. Třeba před chvílí jsem měl ikonu Evolution vlevo a při dalším startu je ikona úplně vpravo a odsunula mi vypínač a další ikony v oznamovací oblasti doleva.
   Čím je to způsobeno a jak tomu zabránit? Díky


antaresin

Re: Ikony mi putují po panelu
« Odpověď #1 kdy: 09. 02. 2011, 17:22:53 »
Měl jsem stejný problém v Mintu (takže vlastně Ubuntu). Tuším že to byla 8 nebo 9? Každopádně se mi to taky nepovedlo vyřešit a rád si počkám na vysvětlení...Jinak v Mintu X už mi to nedělá - teda aspoň zatím.

miloš

Re: Ikony mi putují po panelu
« Odpověď #2 kdy: 09. 02. 2011, 18:02:18 »
Podobné u Mandrivy v novém KDE (ve starém to nedělá). Ikony putují po ploše i když jsou zamčené. Nic nepomůže. Po restartu jsou rozházené.

Zopper

Re: Ikony mi putují po panelu
« Odpověď #3 kdy: 09. 02. 2011, 18:29:59 »
Moje zkušenosti jsou takové, že k tomu někdy (často) dochází při změně rozlišení. Teoreticky by mohl být problém u notebooku s připojeným externím monitorem, kde by při startu nejdřív naběhl jen jeden displej a až pak se zapnul i druhý, takže by se to vždycky přeházelo, ale to asi tento případ nebude...

antaresin

Re: Ikony mi putují po panelu
« Odpověď #4 kdy: 09. 02. 2011, 20:05:02 »
No při připojení dataprojektoru, následném odpojení a zobrazení normálně na monitoru notebooku to udělalo vždy. Někdy se ale ikony přeházely i po normálním startu (bez připojení dataprojektoru)


Re: Ikony mi putují po panelu
« Odpověď #5 kdy: 09. 02. 2011, 20:07:56 »
Tohto je plný google, ale sú to wishlisty a sťažnosti. Riešenie zrejme neexistuje.

Re: Ikony mi putují po panelu
« Odpověď #6 kdy: 09. 02. 2011, 20:33:43 »
Ale já si myslím, že existuje. U několika uživatelů jsem s tím měl problém a vyřešil jsem to tím, že jsem nainstaloval Ubuntu Tweak a v něm pod položkou Plocha a GNOME je možnost Kompletně uzamknout všechny panely. Ta úplně zablokuje jakýkoliv pohyb v panelech. Jen pozor, až tam budete chtít něco změnit, tak si zapamatujte, že jste takovou úpravu dělali, jinak budete půl dne pátrat po neexistujícím problému.  :)

barney

Re: Ikony mi putují po panelu
« Odpověď #7 kdy: 09. 02. 2011, 23:25:23 »
Mně to dělá to samé, teda aspoň myslím. Zkusil jsem to zamnknout v tom Ubuntu Tweak, ale zdá se, že bez úspěchu.

Několikrát jsem restartoval gnome panel pomocí pkill gnome-panel a párkrát se mi přemístil datum a čas.



Lukáš K.

Re: Ikony mi putují po panelu
« Odpověď #8 kdy: 13. 02. 2011, 19:31:49 »
Panel jsem tedy zamkl v Ubuntu Tweak a zdá se, že to SKORO funguje. Ale mám upravenou osobní nabídku, aby se mi zobrazovala pouze nabídka vypnutí a ne on-line komunikace (podle návodu z příručky od I. Bíbra Ubuntu 10.10. cz, s.329), no a to se mi nedaří trvale udržet, vždy po restartu je to zpět  >:(
Ale s ikonami mám další problém: bohužel jsem si dal na panel aplet k počasí a teď se ho nemůžu zbavit! Dokonce se "shlukl" s pošťákem, zvukem a výběrem klávesnice a když dám odebrat, zmizí ostatní zmiňovaní, ale počasí ne. Pouze se objeví na jiném místě panelu a nereaguje na pravé tlačítko myši! Nevíte někdo co s tím? Děkuji

skeptik

Re: Ikony mi putují po panelu
« Odpověď #9 kdy: 06. 03. 2011, 08:00:45 »
To ešte stále nemajú opravené?
To snáď nieje pravda. Tento problém som mal v KDE4 ešte pred rokom.
Mali by sa zamerať na opravovanie chýb a nie na vytváranie nových báječných vlastností.
Ja ostávam pri starom dobrom KDE3.

Mordae

Re: Ikony mi putují po panelu
« Odpověď #10 kdy: 06. 03. 2011, 08:51:00 »
Xfce4 to nedela. Proto jsem switchl.

BubakB

Re: Ikony mi putují po panelu
« Odpověď #11 kdy: 06. 03. 2011, 09:03:51 »
To ešte stále nemajú opravené?
To snáď nieje pravda. Tento problém som mal v KDE4 ešte pred rokom.
Mali by sa zamerať na opravovanie chýb a nie na vytváranie nových báječných vlastností.
Ja ostávam pri starom dobrom KDE3.

To na obrázku není KDE ale GNOME.

Johny

Re: Ikony mi putují po panelu
« Odpověď #12 kdy: 06. 03. 2011, 14:30:51 »
Měla by tu být quick'n dirty možnost nastavit konfigurák jako read only :-)
Jenom nevím, kterej konfigurák to je a jak se s tím Gnome popere.

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re: Ikony mi putují po panelu
« Odpověď #13 kdy: 12. 03. 2011, 22:08:14 »
Hmmm... Putující ikonky v panelech nepamatuji ani u KDE ani u Gnome. Zato v KDE 3.x mi vesele putovaly ikony na ploše a to i přesto, že jsem měl nastaveno uzmačení ( nebo zapamatování) pozic ikon :( A nedělo se to jen na mým komplu. Taky jsem nebyl schopen přijít na to čím to... :-( Možná je to stejný, nebo podobný problém...