Seagate business storage NAS 1-bay 2TB

Lubo

Seagate business storage NAS 1-bay 2TB
« kdy: 26. 09. 2016, 20:12:01 »
Zdravim, snad mi niekto poradi. Odisiel mi hardisk v tomto NAS-e. Ma vadne bloky, bohuzial poskodena je aj cast disku, kde je system, z ktoreho zariadenie bootuje. Otazka znie: zvysok zariadenia uz mozem tiez zahodit, alebo kupit novy hardisk, rovnaky ako bol povodny (Seagate Barracuda 2TB)? Co ale potom s tym novym diskom, ako do neho dostanem zakladny system, kedze tento NAS bootuje linux priamo z toho disku? Na povodnom disku bolo 8 particii, vsetko ext4 iba posledna bola linux-raid. Podarilo sa mi to assemblovat, takze nejake data som zachranil, ale particie, kde je system, su uz necitatelne. Na domovskej stranke toho NAS-u som nenasiel ziadnu pomoc, NAS je uz po zaruke, disk odisiel, ako inac - mesiac po jej uplynuti.


tomasfuk

Re:Seagate business storage NAS 1-bay 2TB
« Odpověď #1 kdy: 26. 09. 2016, 22:07:41 »
Je to Seagate, to se snad už kupuje s tím, že to možná i přežije záruku, ne?

Výrobce neposkytuje nějaký recovery? Normální linux by na tom nejel?

Lol Phirae

Re:Seagate business storage NAS 1-bay 2TB
« Odpověď #2 kdy: 27. 09. 2016, 11:30:25 »
Vytáhni disky, zapni, pusť tu jejich Seagate NAS Discovery srágoru a koukni, jestli něco najde.

Lubo

Re:Seagate business storage NAS 1-bay 2TB
« Odpověď #3 kdy: 27. 09. 2016, 13:15:44 »
Jedna sa o 1-bay, teda jedno-diskovy NAS. Tento NAS necita operacny system z flash-ky, ale prave z toho disku, na ktory aj uklada data do linux-raid particie. Ak NAS zapnem bez hardisku, na sieti sa neobjavi, lebo nema z coho nacitat operacny system a ten discovery program nenajde nic.

Lol Phirae

Re:Seagate business storage NAS 1-bay 2TB
« Odpověď #4 kdy: 27. 09. 2016, 13:30:51 »
Tak si postěžuj u Seagatu, že ten krám je neopravitelnej, a příště od nich nic nekupuj. U normálně navržených (a je jedno jestli jedno- nebo vícediskových) NAS se minimální systém načte z nějakého DOM/eMMC/whatever bazmeku na desce, právě kvůli recovery a počáteční instalaci.


Dan

Re:Seagate business storage NAS 1-bay 2TB
« Odpověď #5 kdy: 28. 09. 2016, 12:03:51 »
Dobre Ti Lubo radi, ked das novy disk pustis ich aplikaciu z cdcka a on to podla mac adresy najde a potom mozes nainstalovat na cisty disk firmware

Lubo

Re:Seagate business storage NAS 1-bay 2TB
« Odpověď #6 kdy: 28. 09. 2016, 12:51:09 »
Dobre Ti Lubo radi, ked das novy disk pustis ich aplikaciu z cdcka a on to podla mac adresy najde a potom mozes nainstalovat na cisty disk firmware

Bohuzial pri vybratom hardisku ten discovery tool nenajde nic. Z technickej specifikacie:

CNS3420 Dual Core 700MHz CPU
256MB DRAM
One (1) Serial ATA II channel
One (1) Ethernet port
Two (2) USB 3.0 ports
Boots from HDD
Kensington Lock

Dan

Re:Seagate business storage NAS 1-bay 2TB
« Odpověď #7 kdy: 28. 09. 2016, 14:59:25 »
prepac pozrel som do manualu a pisu tam
Don’t try to open or remove the outer case that houses the server. Contact Seagate
Support at www.seagate.com/support for assistance with drive replacement.

Trident

Re:Seagate business storage NAS 1-bay 2TB
« Odpověď #8 kdy: 28. 09. 2016, 17:12:12 »
Nazveme to zivotni lekci...:-D Nikdy bych nekupoval auto od vyrobce pneumatik...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Seagate business storage NAS 1-bay 2TB
« Odpověď #9 kdy: 28. 09. 2016, 19:53:53 »
To je tedy sila. Pocitam, ze prodeje NASu od Seagate ctenarum Rootu nyni budou lamat rekordy, jak si to honem vsichni pobezi koupit.

Lubo

Re:Seagate business storage NAS 1-bay 2TB
« Odpověď #10 kdy: 29. 09. 2016, 08:32:49 »
To je tedy sila. Pocitam, ze prodeje NASu od Seagate ctenarum Rootu nyni budou lamat rekordy, jak si to honem vsichni pobezi koupit.

No v pripade prave takychto jednodiskovych modelov, ktore bootuju iba z hardisku, mas uplnu pravdu. Ak niekto tiez vlastni tento NAS, ktory je uz po zaruke, odporucam preventivne vybrat z neho hardisk a zazalohovat si z neho minimalne tych sedem ext4 particii. Lebo, podla vlastnej skusenosti, co sa moze stat, to sa aj stane. Je iba otazka kedy (u mna mesiac po uplynuti zaruky).

j

Re:Seagate business storage NAS 1-bay 2TB
« Odpověď #11 kdy: 29. 09. 2016, 09:28:35 »
=> najit nebozaka kterej to jeste ma funkcni, a pucit si disk od nej ;D.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Seagate business storage NAS 1-bay 2TB
« Odpověď #12 kdy: 29. 09. 2016, 09:55:08 »
BTW, na co je tam 7 oddilu?

Lubo

Re:Seagate business storage NAS 1-bay 2TB
« Odpověď #13 kdy: 29. 09. 2016, 12:48:13 »
BTW, na co je tam 7 oddilu?
To je otazka skor na konstruktera toho NAS-u... Ja neviem co je na tych particiach, lebo su uz necitatelne. Inac dohromady je tam tych particii az 8, pricom ta osma je linux-raid. To je jedina particia na ktoru sa mi podarilo dostat po pripojeni hardisku do inej masiny a z ktorej som zachranil aspon tie najdolezitejsie data.

Lol Phirae

Re:Seagate business storage NAS 1-bay 2TB
« Odpověď #14 kdy: 29. 09. 2016, 18:14:31 »
To je otazka skor na konstruktera toho NAS-u...

Myslím, že žádný konstruktér neexistuje. Prostě si koupil externí disk s RJ45 konektorem. No, hlavně že to je "business" NAS.