Nemohu se připojit ke kontejneru Dockeru

kubajz

Nemohu se připojit ke kontejneru Dockeru
« kdy: 25. 09. 2016, 23:31:02 »
Ahoj všem, mám dotaz, strávil jsem dnešek hledáním a nastavovním a nejde se mi na windows připojit k mysql na běžícím kontejneru.

1) na windows mám nainstalovaný virtualbox a na něm boot2docker - běží, jeho IP je 192.168.99.100 a mohu si ji pingnout

2) udělal jsem si kontejner založený na debianu, nainstaloval si do něj mariadb, spustil jsem jej
Kód: [Vybrat]
docker run -it --name=deb1c_mariadb -e 3306 -e 22 -p 3307:3306 -p 22022:22 deb1_mariadb /bin/bash
3) na hostitelském systému (co běží v tom virtualboxu vidím, že mám oba porty viditelné)
Kód: [Vybrat]
ps auwx | grep 22022 a je to tam i hezky popsané

4)na virtualboxu jsem podle návodu udělal fwd 3307 + 22022 do windows, které mi na pc běží
Kód: [Vybrat]
vboxmanage controlvm "default"  natpf1 "port-ssh,tcp,,22022,,22022"
vboxmanage controlvm "default"  natpf1 "port-mysql,tcp,,3307,,3307"

když se zkusím připojit k mysql na 192.168.99.100:3307, tak se nepřipojím - host nedosažitelný
když se zkusím piřpojit k ssh na ...:22022, stejný výsledek

takže
1) kontejner posílá svoje porty na hostitelský systém
2) hostitel ve virtualboxu to posílá dál do windows

resp. alespoň si to myslím a dle mého nedostatek mých znalostí mě drží v kruhu :D

umíte mi to někdo rozmotat a navést mě? díky za info
« Poslední změna: 26. 09. 2016, 08:31:55 od Petr Krčmář »


soyo

Re:nemohu se připojit ke kontejneru dockeru
« Odpověď #1 kdy: 26. 09. 2016, 06:51:30 »
Zdar, skusil by som pozriet pocuvajuce porty pod win. A pripadne aspon ssh pripojenie priamo z hostu na docker a telnet na 3307. Ui vboxu ukazuje aktualne nastaveny port-forwarding - zhoduje sa to s ocakavanym nastavenim? Moze sposobovat aj firewall na win.

Ivan Nový

Re:nemohu se připojit ke kontejneru dockeru
« Odpověď #2 kdy: 26. 09. 2016, 08:01:36 »
Zdar, skusil by som pozriet pocuvajuce porty pod win. A pripadne aspon ssh pripojenie priamo z hostu na docker a telnet na 3307. Ui vboxu ukazuje aktualne nastaveny port-forwarding - zhoduje sa to s ocakavanym nastavenim? Moze sposobovat aj firewall na win.
A nebo spuštěný ESET, či jiný antivir, když je to Windows.

Re:Nemohu se připojit ke kontejneru Dockeru
« Odpověď #3 kdy: 26. 09. 2016, 12:42:29 »
Tím krokem 4 jste chtěl docílit toho, abyste se mohl na porty připojit i z jiných počítačů v síti? Tedy udělat port forwarding z IP adresy vašeho počítače do VirtualBoxu? Pro přístup z lokálního počítače na porty VirtualBoxu není nic takového potřeba. Zkusil bych to nejprve vypnout a zkontrolovat, zda se na ten VirtualBox připojíte z lokálního počítače.

Komunikaci z Widnows může blokovat nějaký firewall nebo antivir, případně proxy server nebo VPN, které vás protunelují někam mimo váš počítač. Případně bych zkusil WIreshark, myslím, že by tam ty virtuální síťovky VirtualBoxu mohly být vidět.

kubajz

Re:Nemohu se připojit ke kontejneru Dockeru
« Odpověď #4 kdy: 26. 09. 2016, 13:40:11 »
zdravím, předně díky za rady :)

soyo:
- zkusil jsem netstat -a a tyto čísla portů tam vůbec nevidím
- ssh na 192.168.99.100:3307 ani 22 mi nebere a rovnou mě vyhodí
- vboxu vidím u serveru s boot2docker nastavení shodné s tím, co jsem poslal přes command line přes vboxmanage

Ivan: zkusil jsem pro virtualbox.exe přidat pravidla do firewallu, že může vše, bez výsledku, jinak vboxmanager již povolení na fw má

Filip: ano, to jsem tím chtěl docílit, dočetl jsem se to v návodech na netu, kde to snad být nutné má - ale zde narovinu přiznávám, že dle všeho mám nedostatek znalostí v síťařině, jde mi o hraní s dockerem, resp. s přípravou kontejnerů.

na adresu dockeru sshčkem 192.168.99.100:22 mě vyzve k loginu
port 22022 bez odezvy
netstat -a | grep 22022 mi říká, že
tcp 0 0 :::22022 :::* LISTEN - což nevím, jestli tedy je správně nastavený fwd toho portu



Re:Nemohu se připojit ke kontejneru Dockeru
« Odpověď #5 kdy: 26. 09. 2016, 13:56:59 »
Vrátil bych ty změny v konfiguraci VirtualBoxu do původního stavu – pro přístup z lokálního počítače do Dockeru nainstalovaného pomocí Docker Toolboxu není potřeba nic jiného nastavovat (samozřejmě muíte paramterem -p port:port port zveřejnit, ale to jste udělal). Je možné, že jste to přesměrování nastavil špatně a teď vás to přesměrovává někam pryč.

soyo

Re:Nemohu se připojit ke kontejneru Dockeru
« Odpověď #6 kdy: 27. 09. 2016, 07:15:06 »
Bolo by mozne nachvilu vypnut firewall, aby bolo jasne, ci ma vplyv? Urcite docker bezi? Tusim docker ps by to mal ukazat.