Váš názor na Nette framework

dg fan

Váš názor na Nette framework
« kdy: 31. 08. 2016, 15:44:26 »
Jaky je vas nazor na v cesku opevovany Nette framework?

Osobne jsem nikdy nevidel nic tak nekonzistentniho jako je nette framework.

Meni se v nem pravidelne uplne vse -- od latte sablon, struktura konfiguracnich souboru, oficialni extensions, dokonce i adresarova struktura a tresnickou na dortu je fragmentovana, neaktualni dokumentace a navody. Pokud mate nejaky problem, ktery nekdo vyresil pred vice jak rokem, tak jeho postup uz pravdepodobne neni aktualni.

Vim ze se pouziva casto ve firmach a rikam si jak je to mozny. To to ti lidi nevidi? Je jim to fuk? Nemaji srovnani s jinyma frameworkama? (django, flask, asp.net mvc)
« Poslední změna: 31. 08. 2016, 21:16:08 od Petr Krčmář »


Re:Vas nazor na Nette framework
« Odpověď #1 kdy: 31. 08. 2016, 16:03:08 »
IMHO je Nette jedina volba pro "programatory" kteri neumi anglicky - a ze jich je takovych hromada. Jinak k tomu nemam co rict pozitivniho.
Děkuji za možnost editace příspěvku.

Snow

Re:Vas nazor na Nette framework
« Odpověď #2 kdy: 31. 08. 2016, 16:26:18 »
Taky me trochu unika proc je nette u nas tak oblibene, asi jak pise to je jedno?
Kdybych programoval v php tak rozhodne sahnu na vetsi projekty po symphony.

Lol Phirae

Re:Vas nazor na Nette framework
« Odpověď #3 kdy: 31. 08. 2016, 16:51:16 »
Nikdy jsem tu mánii a oblibu nepochopil. Taky nic pozitivního nemám.

gl

Re:Vas nazor na Nette framework
« Odpověď #4 kdy: 31. 08. 2016, 16:55:06 »
Před pár lety jsem v tom něco dělal. Přišlo mi, že to co jiné frameworky řeší jednoduše, Nette řeší složitě a ještě si k tomu vymýšlí vlastní názvosloví. IMHO události, snippety, AppFormy a spoustu dalších blbostí aplikace jen komplikují a ztěžují testování. Proč potřebuji metody render, action, beforeRender atd??? Nestačila by jedna, tak jak je to všude jinde? Proč musí být formulář navázaný na presenter? Autor Nette IMHO trochu moc ujíždí na návrhových vzorech a OOP. Možná jen Nette pořádně neznám.


čumil

Re:Vas nazor na Nette framework
« Odpověď #5 kdy: 31. 08. 2016, 23:25:30 »
IMHO je Nette jedina volba pro "programatory" kteri neumi anglicky - a ze jich je takovych hromada. Jinak k tomu nemam co rict pozitivniho.
Já naopak mám dojem že skoro každý developer umí tu angličtinu líp jak já, a to ji mám vcelku obstojnou.

Kit

Re:Váš názor na Nette framework
« Odpověď #6 kdy: 31. 08. 2016, 23:42:06 »
Došel jsem k závěru, že to neumí nic, co by se v nativním PHP nedalo napsat na několika málo řádcích.

Re:Váš názor na Nette framework
« Odpověď #7 kdy: 01. 09. 2016, 00:17:45 »
Všetko sa dá napísať aj v čistom PHP. Ale ak píšete desiatu aplikáciu rozsiahlejšiu než helloworld.php, zistíte, že buď si budujete vlastný framework alebo píšete to isté dokolečka. Ja Nette používam dosť, aj keď niektoré časti frameworku ignorujem a používam buď vlastné riešenia alebo iné knižnice. Všetko je to vec zvyku. Ak je niekto zvyknutý písať v assembleri a prejde na PHP, asi z Nette ani žiadneho iného frameworku nebude nadšený (samozrejme z PHP ošedivie).

karel

Re:Váš názor na Nette framework
« Odpověď #8 kdy: 01. 09. 2016, 00:20:42 »
Tak první verze nette právě na rozdíl od jiných frameworků řešili věci jednoduše a elegantně, jednoduše spojený routry s prezentry a komponentamy v základu podpora ajaxu. No časem se s toho stala taková divná věc.
Na jednoduché věci ok, ale jakmile chce člověk něco složitějšího tak je nette špatná volba.

anonymní

Re:Váš názor na Nette framework
« Odpověď #9 kdy: 01. 09. 2016, 00:58:32 »
Děláte si srandu? Nevíte ani o jedné pozitivní věci z toho frameworku? Jasně. Není dokonalý, ale to asi žádný framework. Ale říkat, že na něm není nic pozitivního, no nevím nevím :-). Asi to má nějaký důvod, že je tady tak oblíbený, nemyslíte?

gl

Re:Váš názor na Nette framework
« Odpověď #10 kdy: 01. 09. 2016, 01:05:52 »
Děláte si srandu? Nevíte ani o jedné pozitivní věci z toho frameworku? Jasně. Není dokonalý, ale to asi žádný framework. Ale říkat, že na něm není nic pozitivního, no nevím nevím :-). Asi to má nějaký důvod, že je tady tak oblíbený, nemyslíte?

To co jsem jmenoval, může být pro někoho pozitivní. Osobně, líbí se mi Laděnka a roboloader.

gl

Re:Váš názor na Nette framework
« Odpověď #11 kdy: 01. 09. 2016, 01:08:01 »
Mám zkušenosti jen s historickou verzí a neměl jsem čas se s tím pořádně seznámit. Možná kritizuji neprávem.

Re:Váš názor na Nette framework
« Odpověď #12 kdy: 01. 09. 2016, 08:18:09 »
Když jsem dělal v PHP, dělal jsem v Nette.

Výhoda je česká dokumentace/komunita a když někdo něco chce, tak se to řeší v češtině == opadá problém s cizím jazykem.

Další výhoda je Tracy a laděnka ta něměla chybu

Jinak proč je to tak rozšířené? Nevím, požná kvůli podpoře v Čj a že každý kdo s PHP začíná díky českému foru a dokumentaci sáhne po Nette.

Jinak si to vysvětlit taky nedokáži
Když chceš, dokážeš vše!

Valibuk

Re:Váš názor na Nette framework
« Odpověď #13 kdy: 01. 09. 2016, 08:55:37 »
A jeje. Tady je mudrlantu. Samy bfu vyvojar. Dnes je Nette dekomponovane. Vyuzit muzete co chcete. Celkove je to dost uzitecna a funkcni zalezitost. Viz dokumentace. Ta je dnes v prijatelne podobe. Chapu, ze pro bfu nebude nikdy nic dobreho. Vracet se do minulosti, co bylo/nebylo, je stejne dulezite ja to, ze kazdy z nas se 1 roce veku posraval do plinek. To ze je fw tak rozsireny je dane jeho relativni kvalitou, jednoduchosti a fugujici komunitou. Naopak tazatel a spousty diskutujicich z tohoto vlakna muzou mit mindrak, ze jsou bfu vyvojari, kteri na to nemaji (protoze by nemeli ani na to symfony).

Re:Váš názor na Nette framework
« Odpověď #14 kdy: 01. 09. 2016, 09:20:44 »
takze oznacujes za BFU ty kteri umi anglicky a tudiz nebyli/nejsou pri vyberu nastroje omezeni na malicky cesky pisecek?
Děkuji za možnost editace příspěvku.