Google účet - dlouhodobá neaktivita -> expirace

Aland

Google účet - dlouhodobá neaktivita -> expirace
« kdy: 25. 08. 2016, 20:07:33 »
Za jak dlouhou dobu dojde ke zrušení účtu pro neaktivitu? Dojde tímto pouze k uzamknutí účtu, nebo ke kompletnímu smazání dat? Chtěl bych si na bezplatné Google Drive zazálohovat data, ale nemám jinak v úmyslu dál účet využívat.
Víte o nějaké jiné bezplatné zálohovací službě, která nikdy neexpiruje?


raiden


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google účet - dlouhodobá neaktivita -> expirace
« Odpověď #2 kdy: 25. 08. 2016, 22:21:16 »
Jsi si jist, ze expirace gdrive je vazana na expiraci gmail nebo jineho g-neco?

Pokud to tak je, tak by stacilo nakonfigurovat ten gmail ucet v maileru a pravidelne z nej stahovat maily, i kdyz tam zadne nechodi. Ja takle mam nekolik adres nakonfigurovanych v Claws Mail a pooluju je pres POP, i kdyz ty adresy nepouzivam. Zatim to tak drzi uz nekolik let. Odpovidajici ucty mam tez nakonfigurovane v Pidginu jako Google Talk nebo jak se tomu momentalne rika. Zda se, ze to vyprodukuje dostatek aktivity, aby mi to nevymazali, pricemz webmail nikdy nepouzivam.

koss43

  • ***
  • 120
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google účet - dlouhodobá neaktivita -> expirace
« Odpověď #3 kdy: 27. 08. 2016, 14:28:26 »
Nic takového co hledáš nikdy nenajdeš, ani Google na to nelze použít, protože to odporuje podmínkám a pomocí jejich analýzy e-mailových schránek tyto schránky se soubory hledají a blokují.

Proč nic takového není? Představ si, jak by to všichni zneužívali, každý by si založil kvadrilión účtů a ty bys zadarmo schovával jejich data, ke kterým nikdy nepřistoupí a nebudeš z nich nikdy mít žádný zisk.

Můžeš použít placených služeb, relativně levně vychází AWS Glacier, kde se to ukládá na pásky. Ale všude musíš jednou za čas kontrolovat dostupnost dat, třeba se ti v AWS smaže kreditka, nebo nějaká služba zkrachuje atd.

Nikde na internetu není možné nechat věc a čekat, že jí tam za 10 let objevíš nepozměněnou. Není to možné ani ve fyzickém světě, to by ten svět vypadal. Data můžeš možná tak jako poklad zakopat někde v lese, ale i do těch lesů - zejména ve městech, jezdí auta, sází stromky, kácejí stromy, ani ten les by nebyl bezpečný v civilizaci.

Ne, takové místo co hledáš nenajdeš. Já třeba mám takový check-list úkolů v Excelu, a tam mám málo časté práce co je třeba dělat (vyčistit myčku nádobí jednou za půl roku, dofouknout pneumatiky auta jednou za 3 měsíce a třeba i jednou za 1 měsíc zazálohovat počítač a zkontrolovat starší zálohy).

q

Re:Google účet - dlouhodobá neaktivita -> expirace
« Odpověď #4 kdy: 27. 08. 2016, 21:26:29 »
Nic takového co hledáš nikdy nenajdeš, ani Google na to nelze použít, protože to odporuje podmínkám a pomocí jejich analýzy e-mailových schránek tyto schránky se soubory hledají a blokují.
Google Drive umoznuje nahravanie suborov a nie je to proti podmienkam. Nie je to v emailovej schranke.

Proč nic takového není? Představ si, jak by to všichni zneužívali, každý by si založil kvadrilión účtů a ty bys zadarmo schovával jejich data, ke kterým nikdy nepřistoupí a nebudeš z nich nikdy mít žádný zisk.
Nedovoli ti to len tak zalozit si viac ako par uctov. Bude to chciet dalsie overovanie.

Můžeš použít placených služeb, relativně levně vychází AWS Glacier, kde se to ukládá na pásky. Ale všude musíš jednou za čas kontrolovat dostupnost dat, třeba se ti v AWS smaže kreditka, nebo nějaká služba zkrachuje atd.
Google Drive sa tiez zalohuje aj na pasky. Do 15GB zdarma, inak ceny konkurencieschopne. Cele je to lahko pouzitelne, pripadne stiahnutie a overenie dat nestoji nic. Krach Googlu aspon zatial nehrozi.

Nikde na internetu není možné nechat věc a čekat, že jí tam za 10 let objevíš nepozměněnou.
Ked to budes kontrolovat, tak by to nemal byt problem. Google umoznuje nastavit upozornenie, ked sa uzivatel dlho neprihlasi, cim sa predide zruseniu uctu. Treba sa prihlasovat aspon raz za pol roka.
Potrebujes este sledovat spravy, ci sa nebude rusit Drive ako Picasa, ale aj v tom pripade je moznost stiahnutia dat.

PS: som zaujaty, robim v Googli.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google účet - dlouhodobá neaktivita -> expirace
« Odpověď #5 kdy: 27. 08. 2016, 22:27:02 »
Tak kdyz robis v Googlu, mohl bys vysvetlit, jak funguje provazanost sluzeb z hlediska expirace uctu? Kdyz treba budu mit mail frantavopicka@gmail.com, bude stahovani mailu stacit na to, aby mi byl zachovan i Drive a treba Talk? Nebo se sluzby rusi jednotlive, pokud nektere jsou nevyuzivany? Tedy mail, ktery pouzivam, mi zustane, ale vymazou mi Drive, kam jsem uz x mesicu nezabrousil?

Pok

Re:Google účet - dlouhodobá neaktivita -> expirace
« Odpověď #6 kdy: 28. 08. 2016, 00:27:44 »
Bud bez obav, Google neni tajna policie; data na tebe si bude ochovavat navzdy, skartovani nehrozi.

Mirek

Re:Google účet - dlouhodobá neaktivita -> expirace
« Odpověď #7 kdy: 28. 08. 2016, 08:33:17 »
Pokud chceš uložit data a nepřistupovat k nim tak ideál je malý HD 2,5" zapojení na USB....  plná cena za 500 GB cca 1500 kč.  V bazaru jsem nyní koupil 500GB za 600 kč... maj tam ještě 1 T za cenu 999 kč...  řek bych lepší než Cloud...

q

Re:Google účet - dlouhodobá neaktivita -> expirace
« Odpověď #8 kdy: 28. 08. 2016, 11:50:58 »
Najskor: nazory su moje vlastne, nehovorim za firmu.

Tak kdyz robis v Googlu, mohl bys vysvetlit, jak funguje provazanost sluzeb z hlediska expirace uctu? Kdyz treba budu mit mail frantavopicka@gmail.com, bude stahovani mailu stacit na to, aby mi byl zachovan i Drive a treba Talk? Nebo se sluzby rusi jednotlive, pokud nektere jsou nevyuzivany? Tedy mail, ktery pouzivam, mi zustane, ale vymazou mi Drive, kam jsem uz x mesicu nezabrousil?
Pri expiracii sa rusi cele GAIA ID a vsetko na nom naviazane. Staci pouzivat jednu sluzbu a nezrusi sa nic.
Este su pripady ako Picasa, ale to sa rusilo globalne.

Bud bez obav, Google neni tajna policie; data na tebe si bude ochovavat navzdy, skartovani nehrozi.
Po 2 mesiacoch od zrusenia uctu data neprecita nikto. Ani zo zaloh.

Pokud chceš uložit data a nepřistupovat k nim tak ideál je malý HD 2,5" zapojení na USB....  plná cena za 500 GB cca 1500 kč.  V bazaru jsem nyní koupil 500GB za 600 kč... maj tam ještě 1 T za cenu 999 kč...  řek bych lepší než Cloud...
Je to sukromnejsie, ale riziko zlyhania je vacsie. Hrozi, ze sa disk po dlhsej dobe nerozbehne a k tomu este data decay. Sukromie sa da riesit sifrovanim.

Ked chcete nieco pomerne bezpecne a vo vlastnych rukach, tak si kupte mensi PC s niekolkymi 8TB diskami, presvedcte znamych o niecom podobnom a dajte si tam distribuovany suborovy system.

Re:Google účet - dlouhodobá neaktivita -> expirace
« Odpověď #9 kdy: 28. 08. 2016, 12:27:01 »
Najskor: nazory su moje vlastne, nehovorim za firmu.

Pri expiracii sa rusi cele GAIA ID a vsetko na nom naviazane. Staci pouzivat jednu sluzbu a nezrusi sa nic.
Este su pripady ako Picasa, ale to sa rusilo globalne.

Pokud se tedy cokoliv na účtu hýbe (třeba jen vyhledávání) obecně uživatel generuje jakoukoliv aktivitu.
Můžu si to tedy celé představit jako jeden objekt a jakákoliv modifikace oddaluje expiraci - vše co je v Single Sign On?

Patří k tomu i služby newebového charakteru, které jsou spíš jako bonus (smtp, imap)?
 :)
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

q

Re:Google účet - dlouhodobá neaktivita -> expirace
« Odpověď #10 kdy: 31. 08. 2016, 00:12:48 »
Znovu: Nazory su moje vlastne, nehovorim za firmu.

Pokud se tedy cokoliv na účtu hýbe (třeba jen vyhledávání) obecně uživatel generuje jakoukoliv aktivitu.
Můžu si to tedy celé představit jako jeden objekt a jakákoliv modifikace oddaluje expiraci - vše co je v Single Sign On?
Ano. Iba treba upozornit, ze iba uzivatelska akcia oddaluje expiraciu. Teda automaticke preposielanie emailov bez dalsich akcii expiraciu neoddiali. Vyhladavanie ju oddiali.

Patří k tomu i služby newebového charakteru, které jsou spíš jako bonus (smtp, imap)?
 :)
Momentalne ano. Ked sa chcete vyhnut tomu "momentalne", tak si nastavte recovery email (v accounts.google.com) na nieco, co ovladate - ten email bude notifikovany. Alebo priamo v Inactive account managerovi nastavte, co sa ma s uctom stat a po akom case.

HL

Re:Google účet - dlouhodobá neaktivita -> expirace
« Odpověď #11 kdy: 02. 11. 2016, 15:53:38 »
Zdravim,

chcel sa opytat, ked google ucet expiruje tak sa moze nanovo vytvorit s rovnakym menom? Je to mozne, alebo to meno proste uz nejde pouzit?

Napriklad expiruje: test.test@gmail.com Mozem si potom niekedy este zaregistrovat nanovo dane meno test.test@gmail.com?

Dakujem

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google účet - dlouhodobá neaktivita -> expirace
« Odpověď #12 kdy: 02. 11. 2016, 17:17:42 »
Ne, bohuzel ta jmena pry blokuji na vecne casy a nikdy jinak. Takze za chvili budou k dispozici jen jmena typu bflm3754.

abc123

Re:Google účet - dlouhodobá neaktivita -> expirace
« Odpověď #13 kdy: 02. 11. 2016, 23:46:14 »
to je len dobre ze ich blokuju navzdy :) niektore freemail sluzby na to nemyslia a celkom lahko sa potom daju kradnut naviazane sluzby. Sam som neveril ze to je take jednoduche, ale skuste si prejst zopar kamaratov na FB, ak sa tam niekto zaregistroval nejakym archaickym mailom ktory uz vyexpiroval, vy si rovnake meno zaregistrujete odznova date si cez FB poslat zabudnute heslo a ste dnu :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Google účet - dlouhodobá neaktivita -> expirace
« Odpověď #14 kdy: 03. 11. 2016, 01:46:13 »
@abc123: Proto se tam dava nejaka doba, po kterou stejny ucet nelze zalozit. Napriklad jeden rok. Ostatne jestli ma nekdo fejsbuuk registrovany na propadlou adresu, tak je to jeho blbost.