Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?

Ivan Nový

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #45 kdy: 27. 08. 2016, 20:57:52 »
Co je to za blbost? Myslíš, že vývojář, co nepozná hnusný kód, bude k něčemu? Naopak vývojář musí vidět nejmenší detaily kdekoli a zároveň chápat celou aplikaci. Se špatným vkusem jsi tak běžná lopata za 60.
Nebyla řeč o kráse kódu, tu naopak dobří programátoři vidí. Byla o grafickém vzhledu, a zde často bývá ten vkus opravdu strašný. Viz některé UI generovaná programátory.


javaman ((

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #46 kdy: 27. 08. 2016, 21:20:03 »
Ano, ale vzhled je jako vzhled, takže buď si lopata a nic nevidíš a nebo vidíš oboje. UI je ztrátou času pro programátora, ale určitě to vidí.

Ivan Nový

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #47 kdy: 27. 08. 2016, 23:22:11 »
Ano, ale vzhled je jako vzhled, takže buď si lopata a nic nevidíš a nebo vidíš oboje. UI je ztrátou času pro programátora, ale určitě to vidí.
Ne, často nevidí. Respektive to co vidí se jemu líbí, ostatním ne.

TomBA

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #48 kdy: 28. 08. 2016, 09:23:11 »
Máš..... smutnú.....

balki

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #49 kdy: 28. 08. 2016, 10:29:42 »
@Ivan novy
Imo, vyvojari su casto minimalisti a maju na obrazovke radi dolezite inforamcie. Frikulinske UX veci su zbytocne neprakticke a zle sa programuju a udrziavaju. Posledny normalny designer bol pixy. Ale od neho som uz nic dlho nevidel.


Ivan Nový

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #50 kdy: 28. 08. 2016, 10:58:42 »
@Ivan novy
Imo, vyvojari su casto minimalisti a maju na obrazovke radi dolezite inforamcie. Frikulinske UX veci su zbytocne neprakticke a zle sa programuju a udrziavaju. Posledny normalny designer bol pixy. Ale od neho som uz nic dlho nevidel.
No jen jsem chtěl říci, že absence vloh pro grafiku neznamená absenci vloh pro programování. Někdy je tomu přesně naopak.

javaman ))

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #51 kdy: 28. 08. 2016, 12:56:01 »
Ano, ale vzhled je jako vzhled, takže buď si lopata a nic nevidíš a nebo vidíš oboje. UI je ztrátou času pro programátora, ale určitě to vidí.
Ne, často nevidí. Respektive to co vidí se jemu líbí, ostatním ne.

Ne.

C-S

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #52 kdy: 29. 08. 2016, 06:21:10 »
U nás pár takových dělá. Resp. kreativní být umí, ale monotónní práce jim nevadí. Hlavní náplň jejich práce je hlavně backportování změn z nových verzí produktu do starších, stále udržovaných.

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #53 kdy: 29. 08. 2016, 09:27:33 »
Hlavní náplň jejich práce je hlavně backportování změn z nových verzí produktu do starších, stále udržovaných.
To bych musel umírat hladem. Nejhorší na takové práci není monotónnost, ale pocit zbytečnosti.

iwtu

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #54 kdy: 29. 08. 2016, 23:31:47 »
Zdravím,
je mi 16 let a mou vysněnou kariérou je asi programování. Teda ne úplně vysněnou, ale je to jedna z mála profesí, ve které si umím sám sebe představit. Mám pro to i pár vloh - rychle se učím, logické myšlení, matematické nadání a přemýšlivost. Ale chybí mi jedna dost důležitá vlastnost - kreativita. Proto se tedy ptám, má cenu se tím směrem ubírat?
Předem děkuji za všechny rozumné odpovědi a rady. :)
S matematickým nadáním nemá smysl studovat programování, ale třeba aplikovanou matiku nebo fyziku, protože z každého oboru X, jehož základem je matika, se dá snadno přejít ke "computational X".

S tým by som bol opatrný. Áno, matematici a fyzici dokážu naprogramovať niečo, čo funguje ale kvalita toho kódu je často mizivá a copy paste berú ako samozrejmosť. V princípe ich programovanie otravuje a radšej by sa venovali iba matike či fyzike, ale nikto iný to za nich neurobí tak programujú. Sú výnimky ale je ich úplne minimum..

iwtu

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #55 kdy: 29. 08. 2016, 23:34:45 »
@tazatel mýslím si, že nevieš úplne čo a o čom hovoriš. Ak sa chceš venovať programovaniu, venuj sa . Zvyšok uvidíš.

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #56 kdy: 30. 08. 2016, 00:31:32 »
Sám moc kreativní troll nejsi, lopata je už ohraná ...
Navrhuji přejít na pojem rýč.

Obyčejný rýč za šedesát! - no není to krása?

Po opětovném omrzení přejděmež na rotavátor.

Jo, přesně takhle by to řešil hloupej rotavátor za osmdesát!

Ivan Nový

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #57 kdy: 30. 08. 2016, 06:07:09 »
@Ivan novy
Imo, vyvojari su casto minimalisti a maju na obrazovke radi dolezite inforamcie. Frikulinske UX veci su zbytocne neprakticke a zle sa programuju a udrziavaju. Posledny normalny designer bol pixy. Ale od neho som uz nic dlho nevidel.
To je ale chyba programátorů, že grafikům vytvořili nástroj, který jim umožňuje vytvářet nevhodné návrhy. Chtělo by to něco jako grafický linter. A neumožnit jim editovat celek, ale jen moduly s maximálně 6 prvky, celek jen zobrazovat.

JSH

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #58 kdy: 30. 08. 2016, 08:08:15 »
To je ale chyba programátorů, že grafikům vytvořili nástroj, který jim umožňuje vytvářet nevhodné návrhy.
Jsem zvědavý, jak ten pojem definuješ. Obzvlášť když se nebavíme o konkrétním GUI pro konkrétní problém. ;)
Citace
Chtělo by to něco jako grafický linter. A neumožnit jim editovat celek, ale jen moduly s maximálně 6 prvky, celek jen zobrazovat.
Jak chceš vůbec určit maximální rozumný počet prvků, když se vůbec nebavíme o nějakém konkrétním problému?