Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?

Estrali

Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« kdy: 23. 08. 2016, 22:17:53 »
Zdravím,
je mi 16 let a mou vysněnou kariérou je asi programování. Teda ne úplně vysněnou, ale je to jedna z mála profesí, ve které si umím sám sebe představit. Mám pro to i pár vloh - rychle se učím, logické myšlení, matematické nadání a přemýšlivost. Ale chybí mi jedna dost důležitá vlastnost - kreativita. Proto se tedy ptám, má cenu se tím směrem ubírat?
Předem děkuji za všechny rozumné odpovědi a rady. :)


čumil

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #1 kdy: 23. 08. 2016, 22:27:58 »
Použij svoje starý jméno, pokud teda si stejnej 16letej ... jdi si za svým snem a na ostatní ser, jinak toho budeš litovat, a nemysly na bullshit jako třeba kreativitu (ať už je to co je to), dneska je kreativní každý hovno, a přesto zachvilku budem v řiti, takže žádný strachy


Kit

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #2 kdy: 23. 08. 2016, 22:34:26 »
Kreativita není nezbytná. Pokud zvládneš přepsat zadání úkolu do podoby funkční aplikace, tak se o svou budoucnost strachovat nemusíš.

Estrali

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #3 kdy: 23. 08. 2016, 23:02:02 »
Použij svoje starý jméno, pokud teda si stejnej 16letej ... jdi si za svým snem a na ostatní ser, jinak toho budeš litovat, a nemysly na bullshit jako třeba kreativitu (ať už je to co je to), dneska je kreativní každý hovno, a přesto zachvilku budem v řiti, takže žádný strachy

Starý jméno nemám, na toto fórum přispívám poprvé. Díky za povzbuzující zprávu. :)

Martin

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #4 kdy: 23. 08. 2016, 23:18:01 »
Jako lopata určitě.  ;)


zboj

  • *****
  • 1 507
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #5 kdy: 24. 08. 2016, 01:50:50 »
Zdravím,
je mi 16 let a mou vysněnou kariérou je asi programování. Teda ne úplně vysněnou, ale je to jedna z mála profesí, ve které si umím sám sebe představit. Mám pro to i pár vloh - rychle se učím, logické myšlení, matematické nadání a přemýšlivost. Ale chybí mi jedna dost důležitá vlastnost - kreativita. Proto se tedy ptám, má cenu se tím směrem ubírat?
Předem děkuji za všechny rozumné odpovědi a rady. :)
S matematickým nadáním nemá smysl studovat programování, ale třeba aplikovanou matiku nebo fyziku, protože z každého oboru X, jehož základem je matika, se dá snadno přejít ke "computational X".

jurdo

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #6 kdy: 24. 08. 2016, 08:11:54 »
Pozor. Opat tema, ktora zvadza k tomu, ze sa to strhne na flame a javaman pride s lopatami. Osobne si myslim, ze je to umyselne zalozena tema javamanom, aby nam mohol pisat, ake sme lopaty. Myslim, ze vystupuje aj pod nickom Martin, ten tu nezabudol spomenut slovo lopata. takze nema cenu tu pisat.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #7 kdy: 24. 08. 2016, 08:26:27 »
Já si osobně myslím, že je tu poslední dobou spousta různých programátorských témat, který chtějí jen rozpoutat flame. Se začínajícími programátory se tu nějak roztrhl pytel a je znatelná značná korelace mezi tématem flamu v předchozích diskuzích a prvotním tématem nových diskuzí.

Michal Kovačič

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #8 kdy: 24. 08. 2016, 08:27:42 »
Zdravím,
je mi 16 let a mou vysněnou kariérou je asi programování. Teda ne úplně vysněnou, ale je to jedna z mála profesí, ve které si umím sám sebe představit. Mám pro to i pár vloh - rychle se učím, logické myšlení, matematické nadání a přemýšlivost. Ale chybí mi jedna dost důležitá vlastnost - kreativita. Proto se tedy ptám, má cenu se tím směrem ubírat?
Předem děkuji za všechny rozumné odpovědi a rady. :)

Ano.

Kit

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #9 kdy: 24. 08. 2016, 08:49:08 »
Dokud flame nepřeroste v osobní invektivy, ale zůstane v rovině argumentací, tak mi to vůbec nevadí. Občas se mezi takovými plevami objeví i kvalitní zrno.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #10 kdy: 24. 08. 2016, 08:59:25 »
Dokud flame nepřeroste v osobní invektivy, ale zůstane v rovině argumentací, tak mi to vůbec nevadí. Občas se mezi takovými plevami objeví i kvalitní zrno.
Takový brainstorming nad lejnem :) Ale jo, občas se člověk neco dozví, občas se zasměje :D

Estrali

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #11 kdy: 24. 08. 2016, 09:20:27 »
Ujišťuji vás, že s javamanem nemám kromě preferovaného programovacího jazyku a pohlaví nic společného. :) O flamewar se nesnažím, jen mi to prostě vrtalo hlavou, tak jsem se zeptal.

Randolf

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #12 kdy: 24. 08. 2016, 09:31:34 »
Zdravím,
je mi 16 let a mou vysněnou kariérou je asi programování. Teda ne úplně vysněnou, ale je to jedna z mála profesí, ve které si umím sám sebe představit. Mám pro to i pár vloh - rychle se učím, logické myšlení, matematické nadání a přemýšlivost. Ale chybí mi jedna dost důležitá vlastnost - kreativita. Proto se tedy ptám, má cenu se tím směrem ubírat?
Předem děkuji za všechny rozumné odpovědi a rady. :)
S matematickým nadáním nemá smysl studovat programování, ale třeba aplikovanou matiku nebo fyziku, protože z každého oboru X, jehož základem je matika, se dá snadno přejít ke "computational X".
+1

Inkvizitor

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #13 kdy: 24. 08. 2016, 09:32:12 »
Kreativita je pri programovani obycejne spise na skodu.

Estrali

Re:Mám budoucnost jako programátor bez kreativity?
« Odpověď #14 kdy: 24. 08. 2016, 17:04:51 »
Tím programováním jsem myslel spíš ten vývoj nebo inženýrství. Aplikovaná matematika, tím máš na mysli matfyz?