Úplný nováček se chce naučit programovat

Re:Úplný nováček se chce naučit programovat
« Odpověď #180 kdy: 23. 08. 2016, 15:59:26 »
Jak to tak pozoruju, právě jsme přišli o budoucího konkurenta... ;)

Kebyze tak, potom by to bolo dobre. Ale skor sme prisli o buduceho kolegu. Prace je vela, ludi malo. Mladym koderina nevonia. Zaplava vybornych programatorov z ciny, ktorou nas strasili na vysokej sa nejak nekona ...

IMHO nebylo, protože konkurence nás nutí něco dělat a s vývojem nezůstat na místě.


balki

Re:Úplný nováček se chce naučit programovat
« Odpověď #181 kdy: 23. 08. 2016, 16:46:34 »
Jak to tak pozoruju, právě jsme přišli o budoucího konkurenta... ;)

Kebyze tak, potom by to bolo dobre. Ale skor sme prisli o buduceho kolegu. Prace je vela, ludi malo. Mladym koderina nevonia. Zaplava vybornych programatorov z ciny, ktorou nas strasili na vysokej sa nejak nekona ...

IMHO nebylo, protože konkurence nás nutí něco dělat a s vývojem nezůstat na místě.

Bla bla.  Ale kolegovia by sa zisli.

javaman )(

Re:Úplný nováček se chce naučit programovat
« Odpověď #182 kdy: 23. 08. 2016, 20:07:34 »
Bych spíš ocenil, kdyby se konečně kromě lopat začali hledat i vývojáři. Běžná lopata je těch 60 až 80 na HPP a když člověk něco umí, tak má smůlu, protože mu řeknou, že za tu cenu radši najmou dvě/tři lopaty. To je super.

jurdo

Re:Úplný nováček se chce naučit programovat
« Odpověď #183 kdy: 23. 08. 2016, 20:29:35 »
Javaman chod uz do pice, ty troll. Sam si lopata.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úplný nováček se chce naučit programovat
« Odpověď #184 kdy: 23. 08. 2016, 20:40:10 »
Tuxik - myslíš, že je tazatel z této debaty moudrý? Řekl bych, že jsi Sataje blbě pochopil. Tady se přece nevede flame o závorky, ale o to, jakým jazykem začít, nebo jestli vůbec začít jazykem a ne jen nějakou obecnou algoritmizací. Jak vidíš i bez OOP se dá vést flame jak kráva.

Pokud dotyčný chudák dočetl až sem (o čemž pochybuju), tak si teď o programátorech nejspíš myslí, že to jsou zakomplexovaní narcistní pošuci a že bude lepší jít dělat gigola.
No původně jsem se snažil vysvětlit, proč je do začátku OOP blbý, ale stejně těžko dočetl až sem, tak je to jedno :)


javaman )(

Re:Úplný nováček se chce naučit programovat
« Odpověď #185 kdy: 23. 08. 2016, 20:42:38 »
Javaman chod uz do pice, ty troll. Sam si lopata.

Proč bych měl být lopata? Pokud strčím zdejší lopaty do kapsy, tak snad si zasloužím jiné ocenění, ne? Nebo tobě přijde fér, aby někdo měl stejně jako ty, i když fakt umí programovat? Jedině by mzdy byly tajné, ale to se snad nikde nedělá :D

jurdo

Re:Úplný nováček se chce naučit programovat
« Odpověď #186 kdy: 23. 08. 2016, 20:48:54 »
ale ved ked nas strcis do kapsy tak to ukaz. Uz som ti raz polozil ulohu a nedokazal si ju vyriesit. Skor si daj tabletky na psychiku

Kit

Re:Úplný nováček se chce naučit programovat
« Odpověď #187 kdy: 23. 08. 2016, 20:52:18 »
No původně jsem se snažil vysvětlit, proč je do začátku OOP blbý, ale stejně těžko dočetl až sem, tak je to jedno :)

Sice jsem dočetl až sem, ale z tvého popisu mi také není jasné, proč je OOP do začátku blbé. Myslíš si, že FP bude pro začátečníka lepší?

javaman )(

Re:Úplný nováček se chce naučit programovat
« Odpověď #188 kdy: 23. 08. 2016, 20:58:04 »
Protože je to lopata a neumí vůbec programovat. To je pak špatný všechno.

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úplný nováček se chce naučit programovat
« Odpověď #189 kdy: 23. 08. 2016, 21:53:31 »
No původně jsem se snažil vysvětlit, proč je do začátku OOP blbý, ale stejně těžko dočetl až sem, tak je to jedno :)

Sice jsem dočetl až sem, ale z tvého popisu mi také není jasné, proč je OOP do začátku blbé. Myslíš si, že FP bude pro začátečníka lepší?

Myslím, že pro začátečníka je to lepší, než řešit spoustu OOP kravin, na který existuje nekonečně mnoho různých názorů. Někdo něco prosazuje, někdo to zavrhuje, v OOP je to podle mě extrém a neexistuje žádnej univerzální návod, jak to dělat správně.

balki

Re:Úplný nováček se chce naučit programovat
« Odpověď #190 kdy: 23. 08. 2016, 22:01:13 »
No původně jsem se snažil vysvětlit, proč je do začátku OOP blbý, ale stejně těžko dočetl až sem, tak je to jedno :)

Sice jsem dočetl až sem, ale z tvého popisu mi také není jasné, proč je OOP do začátku blbé. Myslíš si, že FP bude pro začátečníka lepší?

Skor mal asi na mysli proceduralne.

Zacat s funkcionalnym by bol celkom zaujimavy experiment. Dotycny by sa mozno oslobodil od put imperativneho programovania. (alebo by skoncil v blazinci) Neviem, nepoznam takeho cloveka.

Kit

Re:Úplný nováček se chce naučit programovat
« Odpověď #191 kdy: 23. 08. 2016, 22:05:29 »
No původně jsem se snažil vysvětlit, proč je do začátku OOP blbý, ale stejně těžko dočetl až sem, tak je to jedno :)

Sice jsem dočetl až sem, ale z tvého popisu mi také není jasné, proč je OOP do začátku blbé. Myslíš si, že FP bude pro začátečníka lepší?

Myslím, že pro začátečníka je to lepší, než řešit spoustu OOP kravin, na který existuje nekonečně mnoho různých názorů. Někdo něco prosazuje, někdo to zavrhuje, v OOP je to podle mě extrém a neexistuje žádnej univerzální návod, jak to dělat správně.

Zrovna dnes jsem jednomu začátečníkovi vysvětloval OOP. Byl z toho přímo nadšený, jak je to jednoduché.

Kit

Re:Úplný nováček se chce naučit programovat
« Odpověď #192 kdy: 23. 08. 2016, 22:08:47 »
Zacat s funkcionalnym by bol celkom zaujimavy experiment. Dotycny by sa mozno oslobodil od put imperativneho programovania. (alebo by skoncil v blazinci) Neviem, nepoznam takeho cloveka.

FP se docela dobře vysvětluje na příkladu excelovské tabulky. K tomu mívají začátečníci docela blízko.

čumil

Re:Úplný nováček se chce naučit programovat
« Odpověď #193 kdy: 23. 08. 2016, 22:19:59 »
Zacat s funkcionalnym by bol celkom zaujimavy experiment. Dotycny by sa mozno oslobodil od put imperativneho programovania. (alebo by skoncil v blazinci) Neviem, nepoznam takeho cloveka.

FP se docela dobře vysvětluje na příkladu excelovské tabulky. K tomu mívají začátečníci docela blízko.
Nic menšího jsem od tebe neočekával ...

Tuxik

  • *****
  • 1 473
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úplný nováček se chce naučit programovat
« Odpověď #194 kdy: 23. 08. 2016, 22:22:08 »
No původně jsem se snažil vysvětlit, proč je do začátku OOP blbý, ale stejně těžko dočetl až sem, tak je to jedno :)

Sice jsem dočetl až sem, ale z tvého popisu mi také není jasné, proč je OOP do začátku blbé. Myslíš si, že FP bude pro začátečníka lepší?

Myslím, že pro začátečníka je to lepší, než řešit spoustu OOP kravin, na který existuje nekonečně mnoho různých názorů. Někdo něco prosazuje, někdo to zavrhuje, v OOP je to podle mě extrém a neexistuje žádnej univerzální návod, jak to dělat správně.

Zrovna dnes jsem jednomu začátečníkovi vysvětloval OOP. Byl z toho přímo nadšený, jak je to jednoduché.
Ano, je to jednoduché, ale jen do té doby, než se na něco zeptáš a 10 lidí ti řekne 10 různých zaručeně nejlepších způsobů řešení s tím, že zbývajících 9 je z různých důvodů špatně a dělají to tak jen idioti. Pak je to na palici. Pokud má někdo dobrého mentora a nepotřebuje hledat informace jinde, může klidně začít s OOP a časem si z různých názorů vybere svoji cestu, respektive nakombinuje další jedinečnou a zaručeně nejlepší sadu pravidel a postupů. Ale kdyby takovýho mentora měl, tak by se neptal na fóru.