Přechod ze zaměstnání na volnou nohu

nopopular

Přechod ze zaměstnání na volnou nohu
« kdy: 27. 07. 2016, 21:23:57 »
Ahoj,
poslední dobou se zamýšlím nad jednou věcí, jsem už nějaký ten rok zaměstnaný v nadnárodní korporaci, jsem spokojený jak platově tak i náplní práce, ale pořád si říkám, že chci změnu.
Celý život jsem „snil“, že nebudu na nikom závislý (potažmo na zaměstnavateli), budu si moct určovat své tempo, svůj styl práce, prostě vím, že jednou se chci živit na volné noze.
Došel jsem k názoru, že již nadešel ten čas, pomalu, ale jistě opustit teplé místo korporace a posunout se někam dále.

Mou představou by bylo, nabízet kompletní outsourcing IT infrastruktury menším a středním firmám.
Samozřejmě, že jsem nad tím přemýšlel a shromažďoval informace delší dobu, takže věci typu:

zástup v případě nemoci / dovolené mám
mám zjištěnou veškerou legislativu (co se týče smluv atd.)
vím přesně, co chci nabízet, mám z teoretické roviny zmáknuto jak pracovat se zákazníkem, v tom problém nemám

Konečně přijdu s otázkou na zdejší zkušenější bardy :)

Už delší dobu se snažím dokopat k nějakému činu, napadlo mě několik možností, jak realizovat moji vizi. První věc co mě napadla, udělat si webovou prezentaci, kterou promyslím, vyzdvihnu to, co umím a co můžu nabídnout atd … Jedná se především o Windows prostředí, sítě a celkově dokážu pokrýt potřeby menší až střední firmy.

Co mi, ale není vůbec jasné a nenapadá mě, jak oslovit potencionální zákazníky, jakým způsobem na ně zacílit, jak byste postupovali vy?

Pokud někomu tento dotaz / diskuze přijde hloupá, tak prosím ignorujte ji a všem ostatním, kteří chtějí pomoct předem děkuji.
« Poslední změna: 27. 07. 2016, 23:12:37 od Petr Krčmář »


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:přechod ze zaměstnání na volnou nohu
« Odpověď #1 kdy: 27. 07. 2016, 21:48:14 »
Me by spis zajimalo, kolik se najde firem, ktere by chteli outsourcovat kompletni IT jednoclovekove firme. To by chtelo najmout aspon nejake herce, aby pri navsteve firmy lidi videli nejaky pohyb v pozadi.

nopopular

Re:přechod ze zaměstnání na volnou nohu
« Odpověď #2 kdy: 27. 07. 2016, 21:51:49 »
možná to z toho příspěvku nevyplynulo, ale v "teamu" by byly 3 lidi :) psal jsem, že zástup je zajištěn, parťáci dokážou býti nápomocni při nenadálých situacích a v případě mé nepřítomnosti

Kit

Re:přechod ze zaměstnání na volnou nohu
« Odpověď #3 kdy: 27. 07. 2016, 22:03:16 »
Pokud tě v současné době neoslovují sami zákazníci se žádostmi o outsourcing, tak bych do toho nešel. Webovou prezentaci si samozřejmě udělat můžeš.

nopopular

Re:přechod ze zaměstnání na volnou nohu
« Odpověď #4 kdy: 27. 07. 2016, 22:04:22 »
no prozatím mě neoslovují, nemají jak :) nejsem nijak na internetu vidět :) jde mi o to, jak se do povědomí dostat, napadlo mě navolnenoze.cz


Re:přechod ze zaměstnání na volnou nohu
« Odpověď #5 kdy: 27. 07. 2016, 23:26:18 »
no prozatím mě neoslovují, nemají jak :) nejsem nijak na internetu vidět :) jde mi o to, jak se do povědomí dostat, napadlo mě navolnenoze.cz
Pokud můžu vyjádřit můj skromný, nevýznamný názor, pak bych ti doporučil s tímhle jít za nějakým úspěšným podnikatelem. Nemusí to být nutně z oboru IT, ne? Řekl bych, že jak zacílit na zákazníky, je taková obecnější otázka, a nevím, zda nejsou pro toto povolanější lidé než např. zdejší programátoři. Nějaký podnikatel nebo někdo, kdo s tím má zkušenosti, by ti třeba věnoval chvíli času, samozřejmě za nějaký obnos...
Přeju hodně štěstí a nenech se odradit.

tomasfuk

Re:Přechod ze zaměstnání na volnou nohu
« Odpověď #6 kdy: 28. 07. 2016, 00:05:03 »
Hlavně si udělej nějaký průzkum trhu, než vůbec něco začneš plánovat. Určitě to není tak geniální a originální myšlenka, že bys byl jediný na trhu.

Webovky si klidně udělej. Můžeš klidně zkusmo kontaktovat několik společností, zda nemají o podobné služby zájem. Čekat, že se k tobě všichni pohrnou přes nově vytvořený a neznámý webovky by bylo naivní.

nopopular

Re:Přechod ze zaměstnání na volnou nohu
« Odpověď #7 kdy: 28. 07. 2016, 00:15:57 »
já samozřejmě nečekám, že lidé potažmo firmy mě budou kontaktovat na základě toho, že mám web jako milion dalších :) chci nejdříve udělat takový mystery shopping, abych odkoukal od konkurence nějaký ten proces

odkaz na web chci přidávat do mailu s nabídkou :)

děkuji všem za rady

tvor prirostly k telefonu

Re:Přechod ze zaměstnání na volnou nohu
« Odpověď #8 kdy: 28. 07. 2016, 00:49:45 »
Ahoj,
...
 že nebudu na nikom závislý (potažmo na zaměstnavateli), budu si moct určovat své tempo, svůj styl práce,
...


Techto tri veci zaroven lze dosahnout jen pokud ti bude u zadku, kolik si vydelas.
Takze spravny postup je (pokud chces normalne zit):
a) vyhrat eurojackpot
b) jit na volnou nohu

D.J.Bobo

Re:Přechod ze zaměstnání na volnou nohu
« Odpověď #9 kdy: 28. 07. 2016, 07:33:05 »
Nejprve bych asi zkusil podnikat při zaměstnání. Web je bezva, ale spíš dnes povinná věc, než výhoda.
Já ze začátku získával zákazníky tak nějak náhodou, jednou jsem třeba našel poptávku na školení IT (školitel), šel jsem na výběrové řízení, vyhrál (spolu s dalšími 2 dalšími) a po nějaké době jsem jim začal dělat správu.
Je to hodně o náhodě, známých - nejlepší reklama je doporučení jiných zákazníků.

Jednoduchá rada není, kdyby byla, tak to dělá každý.

Takže, pracuj a odkládej peníze pro začátek, hledej malé firmy, co potřebují nějakou pomoc (jakoukoliv) v IT, založ ŽL a dělej to při zaměstnání. Až ti to tzv. přeroste přes hlavu, je čas se osamostatnit. Dřív bych nedoporučoval.
Jo a některé firmy nemají rády IČaře, raději s.r.o , ale to zase vyžaduje Podvojné účto ... nicméně, je to řešení.

Přeji hodně štěstí a ještě nakonec ... ne vždycky to je jen radost a připrav se na práci o hodně více než 8 hodin denně ..

kdr

Re:Přechod ze zaměstnání na volnou nohu
« Odpověď #10 kdy: 28. 07. 2016, 09:00:13 »
jsem už nějaký ten rok zaměstnaný v nadnárodní korporaci, jsem spokojený jak platově tak i náplní práce, ale pořád si říkám, že chci změnu.


Mou představou by bylo, nabízet kompletní outsourcing IT infrastruktury menším a středním firmám.
Samozřejmě, že jsem nad tím přemýšlel a shromažďoval informace delší dobu, takže věci typu:

zástup v případě nemoci / dovolené mám
mám zjištěnou veškerou legislativu (co se týče smluv atd.)
vím přesně, co chci nabízet, mám z teoretické roviny zmáknuto jak pracovat se zákazníkem, v tom problém nemám

Hele teoretická rovino a mystery shipingu.. jak třeba scháníte topenáře? Já se zeptám u svejch známejch a oni mi někoho doporučí a tomu zavolám.

Pointa - nezavolám logicky tomu, kdo to má sice teoreticky zmáknutý, ale nikdo ho nezná. A svoje peníze nesvěřím člověku bez referencí.

--------------
Kdyby to tak jednoduchý, tak každej druhej odejde z korporace a založí firmu.

PS: Kdybych něco takovýho potřeboval, mám hned tři-čtyři tipy na odzkoušené firmy. Pokud odejdete na volnou nohu, tak prostě během třech měsíců budete bez peněz. Z korporace s  opravdu takhle hloupým způsobem, odchází leda do důchodu a nebo při totálním vyhoření.

smoofy

  • *****
  • 1 056
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Přechod ze zaměstnání na volnou nohu
« Odpověď #11 kdy: 28. 07. 2016, 11:33:45 »
Pokud te v soucasne dobe firmy neoslovujou, tak je nesmysl jit delat na vlastni pest. Penize ktere si vydelas ted jako zamestnanec budes na sebe vydelavat daleko hure a k tomu vcemu jeste navic musis delat sam sobe reklamu a PR.
Firem co delaji spravu IT jsou dneska vic nez mraky a jsou uz zajety a maji reference. Jak chces takovejm firmam konkurovat? Smysl by to melo, kdyby si ve svem volnem case dokazal spravou vydelat alespon 50% sveho prijmu stabilne tak cca pul roku. Pak si muzes objektivne rict, ze pravdepodobne bys takto na full time vydelal stejne a zrejme i vic. Jsi v takovem stadiu?

Reknu na rovinu ze sem z tohodle pred lety zdrhnul a sem za to rad. Firmy si te pletou se skolitelem a deveckou pro vsechno a volaj kvuli kazdy hovadine, jako je posunuta ikonka a zmizelej zastupce a to uz neni pro mne. Navic nechapou, jak IT expert, kteryho platej, muze nerozumet jejich na zakazku vyrobenemu softwaru.
Chapu ze je to zajimavy pro uz vetsi firmu, kde si vezmu na brigadu studenty pro ktere je to za 150/h super zkusenost a ty se svejma zastupcema expertama se muzete venovat pokrocilejm vecem, ale ani tohle mi neprijde ze je zrovna tvuj pripad.

Secteno podtrzeno, to na co se ptas je alfou a omegou kazdeho podnikani a je to na tom prave to nejtezsi. Jak uz tu zaznelo, existovat univerzalni rada tak to dela kazdej. Bohuzel ani argument ze delas nebo bys delal veci jinak/lepe nez ostatni neobstoji, protoze te zatim neni videt a laik to, zejmena u nas, krome faktu ze to pravdepodobne nepozna, tak ani neoceni.
Nechci te od toho odrazovat, spis se snazim poukazat na faktory ktere to delaji slozitejsi a jiste by se vetsina z nich dala casem nejak rozume vyresit a obejit.

ptc

Re:Přechod ze zaměstnání na volnou nohu
« Odpověď #12 kdy: 29. 07. 2016, 09:11:45 »
Problem je v tom, ze ta posunuta ikona je stejna prace pro IT, jako sitovy vypadek. A pouze se 3 lidma se to delat neda.

Tedy pokud dotycny neni nadclovek, pod jehoz uroven je resit posunutou ikonu a resi pouze ty z jeho pohledu dulezite veci.

Firma, kterou bych najal na IT a uzivateli rekla ze mu nebude resit posunutou ikonu by u nas okamzite skoncila a dostala by takove reference, ze by od ni nikdo nekoupil ani rohlik.

"Firmy si te pletou se skolitelem a deveckou pro vsechno a volaj kvuli kazdy hovadine".

To je ale prace IT, na to si ho najmou. Co to je "skolitel"? To je clovek, ktery dela za nadcloveka alias IT experta jednodussi praci?

"Navic nechapou, jak IT expert, kteryho platej, muze nerozumet jejich na zakazku vyrobenemu softwaru"

Pak neni IT expert, zaklad je seznamit se se softwarem zakaznika. Jinak je to IT podpora na nic, i kdyby mela jen zavolat na podporu toho programu.

jurdo

Re:Přechod ze zaměstnání na volnou nohu
« Odpověď #13 kdy: 29. 07. 2016, 09:14:50 »
mozno by stalo za vyskusanie nejaku agenturu, ktora outsourcuje ludi pre ine firmy. Mozno by to bol kvazi svarc, ale tak da sa aj tak zacat.

kdr

Re:Přechod ze zaměstnání na volnou nohu
« Odpověď #14 kdy: 29. 07. 2016, 10:10:20 »
Problem je v tom, ze ta posunuta ikona

Základní problémy jsou dva:

1) Existuje vůbec reálně tazatel a nejde o umělý dotaz položený redaktorem tohoto webu?

2) IT podpora dost dobře nejde dělat po pracovní době v souběhu se stávajícím zaměstnáním - kdýž jí klienti potřebují hlavně v pracovní době.