Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #45 kdy: 24. 07. 2016, 14:56:55 »
@javaman: Ty kecy a konci jsou od Sokratese. Je to plna verze vyoku "Vim, ze nic nevim". Vyroku, ktery je mu pripisovan, i kdyz to tak pravdepodobne nerekl. Vyrok, nad kterym by jsi se mel zamyslel.

To, ze jsi nejlepsi z cele firmy, rozhodl kdo? Ty? A znamena to, ze jsi nejlepsi z cele firmy zaroven i to, ze jsi dobry? Ferenc Vopicka byl nejlepsim zakem pomocne skoly. Ale nebyl nejlepsim zakem.


javaman

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #46 kdy: 24. 07. 2016, 15:03:41 »
Ale to já jim skromně říkám, jen oni tomu nevěří. Si vždy vzpomenou na lopatu Pepu. Je těžké přesvědčit lopatu o něčem. Nabírat neumí, peníze nechce dát a celkově je k ničemu :(
No a není to tím že chodíš na pohovory do firem (a to nemyslím jízlivě), kde jim pár lopaťáků prostě stačí? Obecně, všechny ty metodiky, tdd, skrumy a sprinty, nejsou tady právě od toho, aby i průměrný tým programátorů poskytl dostatečně dobrý výsledek, který je pro většinu zákazníků (a tedy i firem) dostatečně ok?

Přesně v tom je ten problém. Jenže kde najít nějaké zajímavější firmy? Vím, že se to tu řešilo už hodněkrát, ale žádné dobré firmy asi u nás nejsou.

javaman

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #47 kdy: 24. 07. 2016, 15:05:54 »
@javaman: Ty kecy a konci jsou od Sokratese. Je to plna verze vyoku "Vim, ze nic nevim". Vyroku, ktery je mu pripisovan, i kdyz to tak pravdepodobne nerekl. Vyrok, nad kterym by jsi se mel zamyslel.

To, ze jsi nejlepsi z cele firmy, rozhodl kdo? Ty? A znamena to, ze jsi nejlepsi z cele firmy zaroven i to, ze jsi dobry? Ferenc Vopicka byl nejlepsim zakem pomocne skoly. Ale nebyl nejlepsim zakem.

Proč bych se nad ním měl zamýšlet? To je dobrý výrok tak pro děti.

Kdo jiný by to měl rozhodnout, když to HR ani šéf nepozná? Neznamená, proto zkouším nové firmy. Jenže všude narážím na běžné lopaty za pár korun.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #48 kdy: 24. 07. 2016, 15:09:04 »
@javaman: Nezbyva ti, nez odejit nekam do Silicon Valey nebo tak nejak. Jedine tam najdes hitech firmy, ktere dokazi ocenit takoveho odbornika, jako jsi ty.

Proč bych se nad ním měl zamýšlet? To je dobrý výrok tak pro děti.

Tak jiste, filosofove jsou jak male deti. Tobe pochopeni toho vyroku necini potize a tak o em premyslet nemusis. Takove triviality jsou pro lopaty.

javaman

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #49 kdy: 24. 07. 2016, 15:21:21 »
@javaman: Nezbyva ti, nez odejit nekam do Silicon Valey nebo tak nejak. Jedine tam najdes hitech firmy, ktere dokazi ocenit takoveho odbornika, jako jsi ty.

Proč bych se nad ním měl zamýšlet? To je dobrý výrok tak pro děti.

Tak jiste, filosofove jsou jak male deti. Tobe pochopeni toho vyroku necini potize a tak o em premyslet nemusis. Takove triviality jsou pro lopaty.

Proč si myslíš, že jsou tam lepší firmy než u nás? Proč by tam nemohly být stejné lopaty?

Přesně tak. Jsem rád, že si rozumíme.


Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #50 kdy: 24. 07. 2016, 15:24:21 »
Přesně v tom je ten problém. Jenže kde najít nějaké zajímavější firmy? Vím, že se to tu řešilo už hodněkrát, ale žádné dobré firmy asi u nás nejsou.
Choď se svejma známejma z oboru na pivo. Stav se na konferenci která je blízká tomu, v čem jsi dobrej. V CZ je dost IT firem, který tady maj svoje devel/IT montovny, ale jsou tu i firmy co dělají zajímavý věci, většinou teda neinzerujou na jobs.cz. A v evropě se dá volně stěhovat za prací, tak se nemusíš omezovat jen na Prahu..

javaman

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #51 kdy: 24. 07. 2016, 15:31:59 »
Pivo je pro lopaty, takže nějaké jiné zájmy asi, ale chápu, co tím chceš říct. Konference na Javu? To asi nebude ono.

Když zkouším nějaké zajímavější firmy, tak zase mají problém s penězi. To je tak těžké pochopit, že když jsou v ČR ve větším městě, tak pod 100 tisíc nic pořádného neseženou? To já se klidně přestěhuju, když se to vyplatí. Obvykle vyděláš to stejné co v Praze, takže se to moc nevyplatí. Kdybych bral půl milionu v Londýně, tak do toho jdu. Ale to mi tam asi nikdo nedá.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #52 kdy: 24. 07. 2016, 15:49:07 »
Proč si myslíš, že jsou tam lepší firmy než u nás? Proč by tam nemohly být stejné lopaty?

Nekde byt musi a kdo nehleda, nenajde. Az neuspejes v Silicon Valey, muzes zkusit ten Londyn. Akorat tedy hrozi riziko, ze tam za cas najdes akorat firmy, ktere pasou ovce.

Jinal kdyz jsi tak uzasny, zaloz si vlastni firmu. Konecne se dockame kvalitniho softu! Zatim muzes hodit par odkazu na veci, ktere jsi uz napsal. Jako teaser.

javaman

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #53 kdy: 24. 07. 2016, 16:00:13 »
Proč by vývojář dělal firmy? Buď něco umíš a nebo musíš zakládat firmy. Nikdo úžasný firmu zakládat nemusí a ani po tom netouží.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #54 kdy: 24. 07. 2016, 16:26:22 »
Kdyz ten nekdo uzasny nemuze najit dostatecne uzasnou firmu, ktera by nalezezite ocenila jeho uzasnost, tak ma dve moznosti. Zit v realite a spokojit se s neuzasnou firnou nebo si zalozit vlastni a vsem ukazat, jak se to ma delat.

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #55 kdy: 24. 07. 2016, 18:15:14 »
 ;D  ;D  ;D

borekz

  • ****
  • 492
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #56 kdy: 24. 07. 2016, 19:42:12 »
Proč by vývojář dělal firmy? Buď něco umíš a nebo musíš zakládat firmy. Nikdo úžasný firmu zakládat nemusí a ani po tom netouží.
Protože od koncového zaměstnavatele dostaneš víc než od zaměstnavatele. Zaměstnavatel není tvůj manager pracující pro tebe za provizi ze zisku. Zisk shrábne sám a tobě dá almužnu. Když použiju tvoje výrazivo, práce na HPP je pro "lopaty".

javaman

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #57 kdy: 24. 07. 2016, 20:03:49 »
To jsi jen jako lopata nepochopil. Koho zajímá zisk? Jen lopaty, proto pořád něco zakládají. Každá lopata je dnes cofounder nebo CEO :D Takže zakládání je pro lopaty a ne kvalitní práce.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #58 kdy: 24. 07. 2016, 20:13:53 »
@javaman: Aha, takze tebe nezajima zisk, protoze nejsi lopata, takze nebudes nic zakladat, ale na druhou stranu ti vadi, ze te nekde chteji platit jako lopatu.

Lama

Re:Proč při pohovoru nenabídnou mzdu?
« Odpověď #59 kdy: 24. 07. 2016, 21:32:44 »
Proč protistrana prostě nenabídne sama nějaké mzdové ohodnocení
Doporučuju text od Yuhua - http://prace.rovnou.cz/vyjednavani-platu.html,
nicméně TL/DR: mám podezření, že jsi nepochopil, jak vyjednávání funguje.
Mám podezření, že jsi nepochopil, o co mu jde. Resp., že by byl radši, kdyby tyhle dohady absolvovat nemusel. O co by byl svět jednodušší, kdyby každý zaměstnavatel u dané pozice někde na svých stránkách uváděl mzdové ohodnocení.
Pro všechny by to bylo jednodušší. Dám příklad.
Zaujalo mě jedno místo, podle popisu si říkám, to bych mohl dělat, to stojí za to tam zajet. Tak si kvůli tomu vemu den volna, protože je to někde v tramtárii a mimo prac. dobu bych to těžko stíhal. Projdu pohovorem, práce se mi líbí a pak nakonec dojde na dohady o mzdě a zjistím, že za tu "almužnu" se mi to nevyplatí, nebo jen minimálně.
Promr-d/h-al jsem den dovolený na prd. A potenciální zaměstnavatel taky ztrácel čas.
Prostě tenhle systém je debilní.