Migrace uživatelských profilů do nové domény

skrzjdouci

Re:Migrace uživatelských profilů do nové domény
« Odpověď #30 kdy: 05. 08. 2016, 18:56:54 »
Pokud budu mít redirect složku dokumenty a někdo si do dokumentů stáhne 20GB dat, tak nastane stejný problém - odhlašování bude trvat půl hodiny. Takže je jedno jestli se synchronizuje složka My Documents nebo Desktop, problém je v množství synchronizovaných dat. Chápu to správně?
Zobrazuje to při synchronizaci přihlašování/odhlašování alespoň nějaký progress bar? Nebo jen tupá obrazovka s nápisem Vítejte/Odhlašování ?

Další problém:
Na serveru je sdílená složka, ve které je aplikace. Uživatelé mají na ploše zástupce ve tvaru: \\server\slozka\aplikace.exe
Aplikaci teď přesunu na jiný server: \\jinyserver\slozka\aplikace.exe
Jak to udělat, abych nemusel obcházet všechny PC a měnit cestu v zástupci ručně?

1. Pomocí GPO - nejsem si jistý, jestli to jde, a změny se na stanicích neprojevují hned - měnil jsem nastavení PC pomocí GPO, změny se projevily až poté, co jsem na klientském PC spustil gpupdate /force (vypnout/zaponout PC nestačilo)

2. alias v DNS - vytvořím alias záznam v DNS, teď mi to nepomůže, ale kdybych pak aplikaci znovu přesunoval na jiný server tak změním jen alias

3. Kdybych se rozhodl redirektovat složku Desktop, mohl bych zástupce všem uživatelům změnit na serveru - tady nevím jestli nebude problém s oprávněním

4. Něco jiného?


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Migrace uživatelských profilů do nové domény
« Odpověď #31 kdy: 05. 08. 2016, 19:39:24 »
Mohl byste tam naraficit logon script spousteny ze serveru a pomoci nejake group policy vynutit jeho spusteni. Ten by pak preflakl odkaz na aplikaci novou verzi, kterou nechate valet take nekde na serveru.

skrzjdouci

Re:Migrace uživatelských profilů do nové domény
« Odpověď #32 kdy: 05. 08. 2016, 21:59:37 »
Nastavil jsem přesměrování složky dokumenty, podle tohoto videa:
https://youtu.be/piL5hcbF4Nk
- místo UserDir$ jsem použil home$
- místo skupiny sales-user, jsem dal authenticated users

Výsledek:
- klient se přihlašuje dlouho
- vyskočí známé errory s košem
- v rsop.msc je nicneříkající chyba

j

Re:Migrace uživatelských profilů do nové domény
« Odpověď #33 kdy: 08. 08. 2016, 10:18:17 »
Mno reknu to takhle, propiral sem migraci ADcka s par (desitkou) lidma, a defakto vsichni meli hruzu v ocich jen co sem jim to tema nadhodil. Ze vsech vylezlo, ze nejjednodussi je zalozit proste domenu novou ... a pak tak maximalne userum presunout data.

Vsechny uzasne trivialni postupy s povysenim domeny sou krasny tak maximalne na webu M$, ale v realu velmi casto (temer se 100% jistotou) nejen ze nedopadnou, ale rozjebnou i domenu stavajici.

Cek

Re:Migrace uživatelských profilů do nové domény
« Odpověď #34 kdy: 08. 08. 2016, 10:36:13 »
povyseni domeny jsem delal několikrát a problémy s tim nebyly.

Presun uctu a pocitacu do nove domeny, když se management rozhodne, ze stary jmeno se jim nelibi.....to je uplne o necem jinym ;:), od toho se snazim taky byt co nejdal....


skrzjdouci

Re:Migrace uživatelských profilů do nové domény
« Odpověď #35 kdy: 21. 08. 2016, 20:32:23 »
Doménu jsem založil novou
+ Forest functional level: WS 2012R2
+Domain functional level: WS 2012R2
+ s novým názvem
+ ze starého serveru jsem na nový nic nemigroval (dokonce ani data)

migroval jsem pouze uživatelské profily na koncových stanicích pomocí forensit do nově vytvořené domény na novém serveru

Z přesměrování složek jsem už zoufalý:

Na straně serveru - sdílená složka i GPO je nastavené správně
Když se přihlásím do domény nově vygenerovaným profilem, redirect folders fungují.

Když se přihlásím profilem, který prošel migrací forensitem, tak to pořád nefunguje:

V rsop.msc je: Folder Redirection - neúspěch - nezdařilo se z důvodu uvedené chyby - Funkci nelze dokončit.
V prohlížeči událostí: folder redirection error 502
ve výpisu je vidět, že se stále snaží vytvářet seznam pravidelných podsložek na starém serveru:



co jsem zkoušel:
Vymazat offline soubory - tlačítkem v centru synchronizace
vypnout a zapnout offline soubory
ruční smazání obsahu složky C:\Windows\CSC
re-initialize the CSC cache: https://support.microsoft.com/en-us/kb/942974

MP

Re:Migrace uživatelských profilů do nové domény
« Odpověď #36 kdy: 22. 08. 2016, 11:28:08 »
No jo...asi ten migracni nastroj nebude zcela dokonaly. Asi jsou 2 moznosti:

1] zrusit redirect na starem serveru a teprve pak migrovat, nasledne zapnout redirect
2] prohledat registry na vyskyt zaznamu o starem serveru na klientovi po migraci

Petr

Re:Migrace uživatelských profilů do nové domény
« Odpověď #37 kdy: 25. 04. 2017, 10:23:16 »
Migrace mezi doménami (změna názvu domény). PC jsem převedl do nové domény a potom jsem pod admin účtem spustil migraci. Jediné, co je potřeba znovu zadat, je heslo do mailů, jinak je vše přeneseno. Další přenos uložených hesel (v prohlížečích) jsem netestoval.

ACEMajky

Re:Migrace uživatelských profilů do nové domény
« Odpověď #38 kdy: 04. 11. 2017, 08:32:12 »
Petr - spustil jste migraci - za pomoci ceho? Jakeho nastroje...?