HP ProLiant ML110G6 a dvě pípnutí při startu

HP ProLiant ML110G6 a dvě pípnutí při startu
« kdy: 23. 06. 2016, 16:51:07 »
Netušíte prosím, co znamenají dvě pípnutí při startu serveru HP ProLiant ML110G? Objevilo se to asi po půl roce provozu. Nějak to souvisí s BMC monitorovacím SW? Zaplněná paměť chybovými logy? Je to něco důležitého, jak se pípání zbavit? Děkuji za radu.


samalama

Re:HP ProLiant ML110G6 a dvě pípnutí při startu
« Odpověď #1 kdy: 23. 06. 2016, 17:04:25 »
ty vole to si nevies najst na nete beep codes? to su dnes admini...

Re:HP ProLiant ML110G6 a dvě pípnutí při startu
« Odpověď #2 kdy: 23. 06. 2016, 17:07:01 »
Já nejsu ADMIN, já su AMATÉR. Tak mi to prosím vysvětli jako pro blbce. Díky :)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail

samalama

Re:HP ProLiant ML110G6 a dvě pípnutí při startu
« Odpověď #4 kdy: 23. 06. 2016, 22:23:08 »
a teraz sa spyta, ako zisti, aky ma bios...


Re:HP ProLiant ML110G6 a dvě pípnutí při startu
« Odpověď #5 kdy: 24. 06. 2016, 08:27:50 »
Při startu serveru se na obrazovce objeví chybová hláška vztahující se k zaplněné paměti bmc software full log error https://docs.bmc.com/docs/display/public/brid81/Log+file+locations. Systém MS SBS 2011 normálně naběhne a v přehledu událostí nejsou žádné chyby vztahující se k OS. Tato řada serverů mj. neumí instalovat SBS z DVD mechaniky, ale pouze přes externí. Je možné, že logování jde v BIOSu vypnout? Server má 4x HDD v RAID 1 na desce. Nerad bych něco podělal, tak děkuji za každou konstruktivní radu.

dustin

Re:HP ProLiant ML110G6 a dvě pípnutí při startu
« Odpověď #6 kdy: 24. 06. 2016, 09:21:04 »
Protože mě HW zajímá, zkusil jsem na netu najít význam těch kódů.

Na https://www.google.cz/search?q=ml110+g6+beep+codes&gws_rd=cr,ssl&ei=ottsV56CK8T6aePKqiA google nevrátí skoro nic použitelného. Geniální je servisní manuál, kde je pouze zmíněno

When POST detects a system failure, it either displays a POST error message, or emits a series of  beep codes.
...
When no POST error message is displayed but the server stops during POST, listen for beep codes.


Tím výskyt slova beep ve 119 stránkovém manuálu končí. Tak asi tak.

Uvedený link k desktopům může opravdu platit i pro tyhle entry-level servery, dvě pípnutí - nenašel CD mechaniku - dle tazatele ji ten stroj možná opravdu nemá, když z ní údajně neumí instalovat. Pak ale nedává smysl, že by to začalo pípat až teď.

IMO nejlepší by bylo pozvat odborníka, takhle na dálku bez trochu znalejšího člověka u toho kompu je to ztráta času všech...

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:HP ProLiant ML110G6 a dvě pípnutí při startu
« Odpověď #7 kdy: 24. 06. 2016, 09:50:40 »
Qwant nasel toto: http://h20564.www2.hpe.com/hpsc/doc/public/display?docId=emr_na-c01702138&lang=en-us&cc=us . Ted zalezi take na tom, jestli se jedna o pisknuti stejne delky nebo jedno dlouhe a jedno kratke ci naopak.

Re:HP ProLiant ML110G6 a dvě pípnutí při startu
« Odpověď #8 kdy: 24. 06. 2016, 09:52:41 »
Dvě krátká...

tomasfuk

Re:HP ProLiant ML110G6 a dvě pípnutí při startu
« Odpověď #9 kdy: 24. 06. 2016, 10:02:48 »
Já před týdnem hledal význam dvou pípnutí u Dellu. Na monitoru nebyl obraz. Význam pípání jsem v manuálu nenašel. Obraz nešel proto, že byl uvolněný kabel v monitoru... Dvě pípnutí podle všeho u tohohle modelu indikují normální zapnutí, žádný problém. Pochopitelně jsem kabel prvně kontroloval jen namátkově, takže jsem si toho všiml až potom, co jsem celý PC rozebral a zase složil...

Taky jsem si původně myslel, že počítač nechce nabootvat proto, že nemá disk ani mechainku, což opravdu neměl.

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:HP ProLiant ML110G6 a dvě pípnutí při startu
« Odpověď #10 kdy: 24. 06. 2016, 10:38:57 »
Dvě krátká...

Fibre Channel Mezzanine Error Message
Error Message:
   
Fibre Channel Mezzanine/Balcony Not Supported.
Audible Beeps:
   
Audible Beeps: 2 short
Possible Cause:
   
The Fibre Channel adapter is not supported on the server.
Action:
   
Install the supported Fibre Channel adapter.

Tak podle vseho vam v noci utekl podporovany Fibre Channel a misto nej tam vlezl nepodporovany.

Re:HP ProLiant ML110G6 a dvě pípnutí při startu - VYŘEŠENO
« Odpověď #11 kdy: 27. 06. 2016, 10:32:46 »
Úvodní obrazovka: BMC Systém Error Log (SEL) Full. Řešení: F10 - ADVANCED - IPMI - SYSTEM EVENT LOG - CLEAR SYSTEM EVENT LOG - ENABLED. Uložit a ukončit. Dvě krátká pípnutí se již neozvou. Nejdříve jsem to zkoušel na záložním stroji a nejsem si zcela jist, ale po několika restartech se volba vymazání chybové paměti opět zapnula. Díky případně za radu, zda je lepší nechat zapnuto?