Doporučte modem k O2 VDSL

Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #15 kdy: 14. 05. 2016, 14:10:52 »
Vyborny je fritzbox, ale udelat z nej pouze bridge je trosku skoda.


Trhan

Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #16 kdy: 14. 05. 2016, 23:00:22 »
Taky doporučím Zyxel, mám ho u zákazníka jako bridge za ním lepší router. Přes rok to tam běží k naprosté spokojenosti.

jeniceek

Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #17 kdy: 20. 05. 2016, 20:34:26 »
Zkus ASUS DSL-N17U, na kyslíkovém VDSL to funguje, navíc pokud by v budoucnu zapnuli Vectoring, máš vystaráno. Občasně na to vycházejí aktualizace, má to dost paměti (u comtrendu jsem měl problém, že se zaplnila routovací tabulka a spadlo to) a s flashkou si z toho uděláš NAS nebo printserver. Cena taky víceméně příznivá (oproti tomu Fr!tzBoxu

Karel

Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #18 kdy: 21. 05. 2016, 13:47:39 »
Mám doma ZyXEL VMG1312-B30B od O2. Firmware od O2 je pro bridge nepoužitelné. Nejede IPv6 a na IPv4 jsem v PPP musel natvrdo nastavit moji adresu, nechtělo si to vykomunikovat přidělenou adresu od protistrany. Dalo se telnetem do toho modemu přihlásit a cosi tam vypnout, pak to jelo. Ale po restartu to znovu nejelo.

Volal jsem na tehnickou pomoc O2. Popsal jsem jim problém a ptal se po aktualizaci firmwaru. Opravdu hodně se divili, proč by měli oni dodávat aktualizace na ZyXEL hardware (který ale sami ve velkém nasazují). Z tónu hlasu technika jsem pochopil, že tady nemám tu nejmenší šanci uspět.

Zkusil jsem oficiální podporu ZyXEL pro ČR. Ochotný pán mi sdělil, že o té chybě ve firmwaru vědí, že už je nová verze a poslal mi ji. Další nastavení a provoz modemu byl bez problémů. Samovolné restarty jsem žádné nezaznamenal. Jsem s ním spokojený.
Jo a ten poslaný firmware měl označení 100AAEE0b22_20141218.bin .

Honza Lama

Zyxel VMG1312-B30B a na to WRT
« Odpověď #19 kdy: 26. 06. 2016, 11:45:11 »
Dobrý den,
bylo by možné připojit odkaz na funční wrt pro Zyxel VMG1312-B30B?
Potřebuju ho překonfigurovat, aby uměl obyčejný router a AP bez dsl kombinace,
prostě jen obyčejný router s ápéčkem.

Díky,
Honza Lama


Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #20 kdy: 27. 06. 2016, 08:01:16 »
AFAIK není podporován.
Kromě toho by jako router měl fungovat se standardním firmwarem (pokud mu někdo odstranil něco z konfigurace, reset do továrního nastavení by to měl vrátit).
Ale tento hardware za tu cenu vůbec nemá smysl - integrovaná anténa, 100mbit ethernet, pouze 2,4GHz WiFi. Jediný smysl provozovat tuhle věc je to VDSL.
Někde přes 1000Kč už se dá koupit SOHO router a WiFi dualband a gbit LAN.

x.Dub

Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #21 kdy: 27. 06. 2016, 13:43:29 »
Mám takovou otázku mimo. Dá se v našich končinách sehnat VDSL router který by podporoval OpenWrt?

Lukáš Ručka

Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #22 kdy: 28. 06. 2016, 11:13:15 »
Nazdar, dá - v podstatě cokoliv s chipsetem od lantiqu (https://wiki.openwrt.org/doc/hardware/soc/soc.lantiq). Zrovna teď mám na stole pár kousků TD-W8970 - u těch ale nemám otestovaný výkon. Doma pak mám P-2812HNU-F1 (chybně výrobcem označený jako F3) - O2 TV bez problémů jede. Jestli chceš, pošlu ti konfiguraci sítě.

jeniceek

Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #23 kdy: 28. 06. 2016, 11:15:53 »
Ten ASUS DSL-N17U obsahuje nějaké AsusWRT, po zapnutí SSH se tam dá nastavovat docela dost, včetně iptables. Pro vlastní využití ti tam zbyde cca. 80 MB RAM.

Lukáš Ručka

Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #24 kdy: 28. 06. 2016, 11:19:25 »
ZyXel (VMG1312-B30B)

- Tuhle hrůzu rozhodně neber, když jsem z toho potřeboval vytáhnout konfiguraci, našel jsem pár pěkných shell-injection chyb. Mrcha navíc s každým restartem nastavuje systémová hesla na 1234 a podobné, "silné" kousky.

bylo by možné připojit odkaz na funční wrt pro Zyxel VMG1312-B30B?

- Není podporován, můžeš si ale sestavit vlastní obraz pomocí ImageBuilderu - přihlaš se na originální fw pomocí telnetu a přes echo $(prikaz) si vypiš chipset - na ten pak miř. Problém je afaik akorát v chybějící podpoře dsl subsystému (problém jménem Broadcom).

Martin

Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #25 kdy: 23. 11. 2017, 17:46:19 »
Zdravím, ohlížím se nyní po novém modemu a také mám Internet od o2, a tak by mne zajímalo, zda bych mohl použít tento modem: https://www.expert.cz/tp-link-td-w8961nb-adsl2-modem-router/? Líbí se mi jeho cena, rychlost i jeho rozměry, které by mi přesně zapadly na poličku, ale jelikož tomuto odvětví úplně nerozumím, tak bych nechtěl šlápnout vedle a případně pak reklamovat. Předem děkuji za odpověď a přeji pěkný den.

Ondro

Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #26 kdy: 23. 11. 2017, 19:29:29 »
Ten tp-link nieje nic extra ale funguje. Tieto routre zvyknu z casu na cas pri vypadku elektriny zabudnut konfiguraciu alebo sa nebudes vediet prihlasit do weboveho rozhrania(potrebny restart). Je potrebne ratat s tym, ze nemaju extra zivotnost(3-4 roky). Minimum updatov a zaplat. Na doma OK.
Momentalne nieje extra vyber DSL routrov. Asi najvecsi vyber ma Asus a mam s nimi lepsie skusenosti ako tp-link. Maju vecsie moznosti nastaveni(napr. detailne nastavenie DSL linky, VPN server/klient,....), pravidlene updaty a opravy chyb.
Osobne by som si radsej priplatil za Asus.

David1234

Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #27 kdy: 24. 11. 2017, 09:23:32 »
Martine pozor - to co jsi posílal je jenom ADSL modem - nebude fungovat na VDSL.

swenak

Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #28 kdy: 05. 02. 2018, 10:11:49 »
Pánové, umíte mi prosím poradit, jak nastavit pro O2 modem Asus RT-N16, aby jela i O2 TV? Internet funguje, nastavil jsem i bridge službu pro IPTV s VLAN ID 835, povolil v IPTV (tam jsem zkoušel jako WAN dát obě služby, ale pořád stejné) ale set top box nereaguje. Zadám přihlašovací údaje na hlavním boxu, který je připojen na port 2 routeru, funguje i nastavování v boxu (což nefungovalo, dokud jsem neměl nastaven bridge službu, kdy mi to i hlásilo překročení počtu boxů, nebo tak něco), ale tím to končí. Mám poslední verzi FW AsusWRT, ale nešlo to ani s tou, která byla v modemu při zakoupení.

Díky.

Re:Doporučte modem k O2 VDSL
« Odpověď #29 kdy: 13. 02. 2018, 13:17:59 »
Nazdar, svého času jsem tyhle věci sepisoval pro openwrt (https://github.com/xrucka/OpenWRT-handbook-cs/blob/master/navod.pdf).

Rozepiš ale prosím do většího detailu, co přesně ti nefunguje. Když settopbox odpojíš od elektřiny, následně připojíš - načte se ti služba? Dostaneš se v tom modemu k tomu Linuxu/BSD uvnitř (pokud tam je)? (a případně i jaký model settopboxu máš a zda je to originál od O2 - ten co mají rodiče žádné přihlašovací údaje nepotřebuje).
« Poslední změna: 13. 02. 2018, 13:19:42 od Lukáš Ručka »