Koupím/adoptuji HUB

gekk

Koupím/adoptuji HUB
« kdy: 10. 03. 2016, 21:25:59 »
Dobrý den,

koupím/adoptuji hub, rychlost 10 nebo 100 - nezáleží.
Nabídněte
díky předem


x.Dub

Re:Koupím/adoptuji HUB
« Odpověď #1 kdy: 11. 03. 2016, 10:26:51 »
Dobrý den,

koupím/adoptuji hub, rychlost 10 nebo 100 - nezáleží.
Nabídněte
díky předem

Nějaké bych možná ještě měl, ale je to dost archaická záležitost. Proč si nepořídíte switch, síť je pak stabilnější.

x.Dub

Re:Koupím/adoptuji HUB
« Odpověď #2 kdy: 11. 03. 2016, 10:47:57 »
Nicméně kdyby byl zájem, tak bych snad měl mít 2.
D-Link (10Base-T)

3COM (100Base-T) - Pozor nepodporuje 10Base-T



Teď záleží odkud jste a co nabídnete. Vzhledem k velikosti (oba 1U Rack) by bylo lepší osobní převzetí. Já osobně jsem z Prahy, ovšem musím se ještě podívat, zda sem je při nějakém stěhování nevyhodil.

pavlix

  • ****
  • 253
    • Zobrazit profil
Re:Koupím/adoptuji HUB
« Odpověď #3 kdy: 11. 03. 2016, 14:09:57 »
Zajímal by mě účel, bude jistě nějaký hodně speciální.

x.Dub

Re:Koupím/adoptuji HUB
« Odpověď #4 kdy: 11. 03. 2016, 14:54:44 »
Zajímal by mě účel, bude jistě nějaký hodně speciální.
To mě taky. :-D Já tohle dostal vyřazený zadara, když jsme dělali LAN párty. Mezi to jsme hodili levný 10/100 router a bylo to bez práce. Funkovalo to dobře, ale teď pro ně už nemám využití... Jinak ten 3COM hučí jak startující letradlo a ten D-Link má vzadu BNC konektor :-).


robotron

Re:Koupím/adoptuji HUB
« Odpověď #5 kdy: 11. 03. 2016, 15:43:10 »
1U krabice se zdrojem je nova tak za 2k, tak proc ne ;-)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Koupím/adoptuji HUB
« Odpověď #6 kdy: 11. 03. 2016, 16:25:30 »
....ten D-Link má vzadu BNC konektor :-).

No vsak s BNCakem mam v baraku dva a jeden nahradni, kdyby neco vydoutnalo. Vsak tu mam jeste kus tenkeho ethernetu na fasade pres dve patra. Prece zase nepolezu po baraku, abych to vymenil.

gekk

Re:Koupím/adoptuji HUB
« Odpověď #7 kdy: 12. 03. 2016, 19:27:33 »
Zajímal by mě účel, bude jistě nějaký hodně speciální.
To mě taky. :-D Já tohle dostal vyřazený zadara, když jsme dělali LAN párty. Mezi to jsme hodili levný 10/100 router a bylo to bez práce. Funkovalo to dobře, ale teď pro ně už nemám využití... Jinak ten 3COM hučí jak startující letradlo a ten D-Link má vzadu BNC konektor :-).
Účel až tak speciální není, čas od času potřebuju odchytnout komunikaci nějakého zařízení,
na tohle se z principu funkce switch nehodí.

2 x.Dub : díky za nabídku, měl jsem spíše na mysli něco menšího,
tahat s sebou 19 palcovou potvoru by se mi příliš nechtělo :-D

Honza

Re:Koupím/adoptuji HUB
« Odpověď #8 kdy: 13. 03. 2016, 12:51:39 »
tohle je k mani i se zdrojem v Č.B.: http://www.cnet.com/products/3com-officeconnect-8-tpc-hub-8-10-10base-t-plus-1-10-10base-2-desktop-series/specs/

Vymenou by se mi na hrani hodilo nejake arduino,  ESP8266 nebo v nejhorsim i  fleska =>4GB...


SB

Re:Koupím/adoptuji HUB
« Odpověď #9 kdy: 14. 03. 2016, 12:06:59 »
Účel až tak speciální není, čas od času potřebuju odchytnout komunikaci nějakého zařízení,
na tohle se z principu funkce switch nehodí...

Jestli se nepletu, taky se to dá řešit switchem s nastavitelným zrcadlením portů, ale to vyjde asi dráž. Zase se dá ale vybrat, který port kam atd.

gekk

Re:Koupím/adoptuji HUB
« Odpověď #10 kdy: 15. 03. 2016, 23:06:30 »
tohle je k mani i se zdrojem v Č.B.: http://www.cnet.com/products/3com-officeconnect-8-tpc-hub-8-10-10base-t-plus-1-10-10base-2-desktop-series/specs/

Vymenou by se mi na hrani hodilo nejake arduino,  ESP8266 nebo v nejhorsim i  fleska =>4GB...
Osobně bych vyzvednout nemohl ale pokud bysme se byli schopni dohodnout na zaslání poštou, pak bych ho bral (klidně pošlu předem to na čem se finálně dohodnem, měl bych tu mít nějaké arduino, flashku 8GB na 100%).
Můžete se mi, prosím, ozvat na gekk--at--mailinator.com ? Díky

gekk

Re:Koupím/adoptuji HUB
« Odpověď #11 kdy: 15. 03. 2016, 23:13:46 »
Účel až tak speciální není, čas od času potřebuju odchytnout komunikaci nějakého zařízení,
na tohle se z principu funkce switch nehodí...

Jestli se nepletu, taky se to dá řešit switchem s nastavitelným zrcadlením portů, ale to vyjde asi dráž. Zase se dá ale vybrat, který port kam atd.
Jistě, nepletete se, třeba u Cisca SPAN port, ale "za pár kaček" jako starý dobrý hub to rozhodně není :-) Kdybych to potřeboval komerčně (tzn.měl bych z toho pak nějakou kačku), určitě bych to zvážil, nabízí se pak i možnosti jako remote SPAN apod. Mé použití je v podstatě v oblasti domácího, řekněme pro studijní účely