Ako nabíjate viacero zariadení cez USB?

Ako nabíjate viacero zariadení cez USB?
« kdy: 07. 03. 2016, 20:28:52 »
Nazdar
Niekedy mám pocit, že sa utopím v záplave káblov a zariadení, ktoré sa nabíjajú cez usb. Chcel by som to nejako scentralizovať, pretože teraz mám dva káble zastrčené v PC, dve nabíjačky trčia z dvoch rôznych predlžovačiek... Keď nabíjame všetko naraz a ešte príde aj návšteva, ktorá tiež chce niečo nabiť, to máme 7 a viac zariadení.
Možnosti, ktoré zatiaľ zvažujem:
- USB hub, ktorý má aj 2A porty a vlastné napájanie
- http://gadgetsin.com/satechi-7-port-usb-charging-station.htm
- aliexpress som už pochoval, ale ak máte náhodou veľmi dobrú skúsenosť, odporučte
Ako tento problém riešite vy?


Re:Ako nabíjate viacero zariadení cez USB?
« Odpověď #1 kdy: 07. 03. 2016, 21:17:26 »
Já jsem si asi před rokem pořídil šestiportovou nabíječku z Alíka a jsem maximálně spokojený. Nabíjím tím mobily, tablet, čtečky, chůvičku (předělal jsem taky na USB) a další věci. Doporučuju.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako nabíjate viacero zariadení cez USB?
« Odpověď #3 kdy: 08. 03. 2016, 07:23:16 »
A pak, ze spokojenost nelze za penize poridit....

Re:Ako nabíjate viacero zariadení cez USB?
« Odpověď #4 kdy: 08. 03. 2016, 09:07:53 »
Já jsem si asi před rokem pořídil šestiportovou nabíječku z Alíka a jsem maximálně spokojený. Nabíjím tím mobily, tablet, čtečky, chůvičku (předělal jsem taky na USB) a další věci. Doporučuju.

Da se ji verit i na spolehlive dodavani proudu? Hodilo by se mi neco na vic Raspberry Pi  a to je preci jenom jiny sport nez dobijeni mobilu.


Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Ako nabíjate viacero zariadení cez USB?
« Odpověď #5 kdy: 08. 03. 2016, 09:20:23 »
Páč jsem kutil (čti: prase), šel bych asi cestou samodomo. Koupil bych (a taky koupím, ale ještě nevím jaký výkon) zdroj, který považuju za spolehlivý a k němu USB porty a krabici (plastovou nebo i plechovou) a bylo by. Když nic jinýho, alespoň bych věděl, co od toho mám čekat.

Re:Ako nabíjate viacero zariadení cez USB?
« Odpověď #6 kdy: 12. 03. 2016, 10:43:07 »
Ďakujem za rady. Dám ešte šancu aliexpressu, ale trochu sa bojím. Keď si spomeniem na kvalitu všetkých slaboprúdových vecičiek, čo som kúpil, nie som si istý, či ma 220v zariadenie nezabije alebo či nevyhorí byt...

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Ako nabíjate viacero zariadení cez USB?
« Odpověď #7 kdy: 13. 03. 2016, 21:12:01 »
Koupil bych zdroj ...  k němu USB porty a krabici

Zdar, byl jsem u zrodu obdobného zařízení a v provozu nás nepříjemně zaskočily úbytky napětí..
Náš design byl 8 USB slotů na modul, s tím že budem provozovat více modulů dohromady na serverových PSU.  (cíl byl dobíjet velké množství mobilů najednou)

Ale ono když si každé zařízení vezme 0.5 A+, tak skrze přechoďáky na čínských USB kabelech už 5 voltů do připojeného zařízení nedoputuje.

Je taky dobrý mít odjištěný porty po jednom, nebo po dvou, protože zdroj musí být schopný dodat bywoko (počet_portu x 1.5) A (konzervativní odhad max spotřeby na port), a na druhou stranu nechceš mít v případě poruchy z vadnýho zařízení dýmovnici že..

Pokud bych dělal další verzi, tak stabilizaci U řešit měniči onboard poblíž USB portů, a celej box napájet 12 nebo 24 V, aby se nemusely řešit problémy s velkými proudy.

Kit

Re:Ako nabíjate viacero zariadení cez USB?
« Odpověď #8 kdy: 13. 03. 2016, 21:38:00 »
Pokud bych dělal další verzi, tak stabilizaci U řešit měniči onboard poblíž USB portů, a celej box napájet 12 nebo 24 V, aby se nemusely řešit problémy s velkými proudy.

Dají se koupit hotové měniče i s integrovaným výstupním USB. Každý výstup je tak stabilizován i jištěn samostatně.

Jose D

  • *****
  • 850
    • Zobrazit profil
Re:Ako nabíjate viacero zariadení cez USB?
« Odpověď #9 kdy: 13. 03. 2016, 21:45:56 »
Dají se koupit hotové měniče i s integrovaným výstupním USB. Každý výstup je tak stabilizován i jištěn samostatně.
neměl bys nějaký tip na klíčové slovo do google?
Něco jsem našel, ale na "vysoké" vstupní napětí - a vyvíjet silnoproudé zařízení bych nechtěl..

pavell

Re:Ako nabíjate viacero zariadení cez USB?
« Odpověď #10 kdy: 13. 03. 2016, 21:51:18 »
Sháním USB power patch panel do racku formátu 19'', nevíte o nečem?  Možná by to šlo dobastlit do https://www.mironet.cz/digitus-19quot-patch-panel-nestineny-16-portu-neosazeny-1u-cerna-barva-ral-9005+dp132461/

Kit

Re:Ako nabíjate viacero zariadení cez USB?
« Odpověď #11 kdy: 13. 03. 2016, 21:58:31 »
Dají se koupit hotové měniče i s integrovaným výstupním USB. Každý výstup je tak stabilizován i jištěn samostatně.
neměl bys nějaký tip na klíčové slovo do google?
Něco jsem našel, ale na "vysoké" vstupní napětí - a vyvíjet silnoproudé zařízení bych nechtěl..

Zkus "step down 5V USB". Na eBay to funguje.

SB

Re:Ako nabíjate viacero zariadení cez USB?
« Odpověď #12 kdy: 14. 03. 2016, 09:30:49 »
Dle mého názoru jsou 2 možnosti:
1. Buďto koupíte hotové řešení (jsou zde v diskusi), ale v tom případě doporučuju silně naddimenzované řešení, protože ty ku*vy šikmooké mají tendenci vše poddimenzovat, takže když není zdroj nespolehlivý hned, tak třeba po nějaké době - všimněte si jen, o kolik je zdroj Meanwell zmiňovaný Pavoukem větší než čínská řešení s obdobným výkonem. Pozor na to!
2. Vyrobit samodom dle Pavouka - zdroj je prodáván v ČR s garantovanými parametry. Toto řešení je ale z důvodu spolehlivosti i nákupu dílů pochopitelně dražší.

Ze zkušenosti: Mám doma zdroj USB Patriot na Raspberry s dualtunerem a diskem, po nějaké době mi disk začal blbnout a mám podezření na zdroj. Nevím...
Mám Bananu s diskem 3,5", krmím to Meanwellem 12 + 5 V, vše jede bez problémů několik měsíců. (Akorát ty mikrodrátky v kabelech USB pro napájení Banany jsou na rozkopání p*dele.)