Úplná odinstalace ovladače grafiky

Vojta

Úplná odinstalace ovladače grafiky
« kdy: 29. 02. 2016, 20:56:43 »
Zdravím,
řeším takový menší problém, který jsem si sám způsobil. Mám ntb se dvěma grafickýma kartama a externí je od AMD. Nainstaloval sem si i jeden software od AMD a ten mi hlásil že mám zastaralé ovladače, at si stáhnu nové. Tak sem ho poslechl ale nedošlo mi že bych to na NTB asi neměl stahovat od AMD ale přímo od výrobce NTB. No a nyní mám problém se starým ovladačem. Sice ho nainstaluju, ale nemůžu se dostat do nastavení (catalyst vždy zahlásí že neodpovídá) a občas mi při hraní se vytváří různé fragmenty na displeji. Nové ovladače sem odinstaloval pomocí průvodce přímo od toho ovladače. Ale očividně někde v NTB ještě zůstalo něco z něj protože mi ten starý ovladač blbne, i když předtím normálně fungoval. A reinstalovat NTB se mi vážně kvůli tomu nechce. Omlouvám se dyžtak za zdlouhavý popis mého problému. Nemáte někdo nějaký nápad jak se s tímto problémem vypořádat? (A ano, google už sem zkoušel a ne jednou)


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úplná odinstalace ovladače grafiky
« Odpověď #1 kdy: 29. 02. 2016, 21:09:32 »
Tak mozna, ze kdyz napisete, co mate za operacni system, tak vam nekdo i poradi.

Vojta

Re:Úplná odinstalace ovladače grafiky
« Odpověď #2 kdy: 29. 02. 2016, 21:24:01 »
Tak mozna, ze kdyz napisete, co mate za operacni system, tak vam nekdo i poradi.
Omlouvám se uplně sem to zapomněl zmínit :) Mám Windows 7 Professional

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Úplná odinstalace ovladače grafiky
« Odpověď #3 kdy: 29. 02. 2016, 21:48:15 »
Tak to jsi v zadeki. Kamarád na svym NTB (Intel + AMD grafika) několik týdnů lezl po netu a četl haldy návodů, aby to nakonec rozjel. Měl stejnej problém, AMD CCC buď nebylo nainstalovaný nebo nešlo spustit. Nakonec to rozjel, ale po letech přeinstaloval systém a už to nedokázal dát znova dohromady...

Hodně štěstí, budeš ho potřebovat.

Myslel jsem si, že AMD kurví jen ovladače pro Linux, ale oni už zjevně nezvládají dělat ani ty pro Windows.

the_p



JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úplná odinstalace ovladače grafiky
« Odpověď #5 kdy: 29. 02. 2016, 22:51:34 »
Pavouk106: Bububu...

To se jeste uvidi, jak to dopadne. Na Widlich je mozne naprosto cokoliv.

the_p

Re:Úplná odinstalace ovladače grafiky
« Odpověď #6 kdy: 01. 03. 2016, 08:30:39 »
JardaP: GMA500, nVidia Optimus bylo na Linuxu podobne peklo. Srat se muze vsude a vsechno, muj odkaz neni zarukou vubec niceho, vzdy je to o konkretnim cloveku a situaci, platforma v tom obavam se zasadni roli nehraje.

Ale narozdil od Tebe jsem se alespon pokusil pomoct a nedrzkuju zbytecnymy kecy, na coz jsi Ty teda co se MS tyce skutecne "elita". A o tom to je ;)

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úplná odinstalace ovladače grafiky
« Odpověď #7 kdy: 01. 03. 2016, 09:57:41 »
JardaP: GMA500, nVidia Optimus bylo na Linuxu podobne peklo. Srat se muze vsude a vsechno, muj odkaz neni zarukou vubec niceho, vzdy je to o konkretnim cloveku a situaci, platforma v tom obavam se zasadni roli nehraje.

Odinstalace na Widlich typicky zanechavaji chlivek. Adresare clovek muze vymazat rucne, ale krome nich tam muzou zustat .inf soubory, pricemz najit, ktere patri k odinstalovanemu softwaru, nemusi byt trivialni. Podobne zapomenute .dll. A nejhorsi je, kdyz ten kram za sebou zanecha klice rozesrane v celem registry od shora az dolu. Takze nesdilim tvuj optimismus, platforma roli hraje. A nekdy, dokud clovek tohle vsechno rucne kousek po kousku neodstrani, tak to chodit nebude, i kdybys stokrat preinstaloval ovladac. Uz jsem to parkrat delal, tak si nech ty kecy o mych kecech a drzkovani, protoze se nejedna o kecy a drzkovani, ale pouhou osobni zkusenost s Widlemi.

Vojta

Re:Úplná odinstalace ovladače grafiky
« Odpověď #8 kdy: 01. 03. 2016, 10:36:15 »

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úplná odinstalace ovladače grafiky
« Odpověď #9 kdy: 01. 03. 2016, 11:04:43 »
Zazrak! Mate kliku.

the_p

Re:Úplná odinstalace ovladače grafiky
« Odpověď #10 kdy: 01. 03. 2016, 11:48:40 »
Zazrak! Mate kliku.

Presne tyhle kecy ;)
Kazdopadne to snad pomohlo, o tom ten thread mel byt. Ne o tom co si myslis o Windows a co jsi "psal" jiz 1000x predtim.

ByCzech

  • *****
  • 1 848
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úplná odinstalace ovladače grafiky
« Odpověď #11 kdy: 01. 03. 2016, 12:35:40 »
Zazrak! Mate kliku.

Presne tyhle kecy ;)
Kazdopadne to snad pomohlo, o tom ten thread mel byt. Ne o tom co si myslis o Windows a co jsi "psal" jiz 1000x predtim.

Nezlobte se, JardaP sice dost často ironicky rýpe, ale musím mu dát zapravdu. Uživatel měl opravdu kliku, po dekádách zkušeností s Windows je to bohužel hořká pravda, že se věci mají takto.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:Úplná odinstalace ovladače grafiky
« Odpověď #12 kdy: 01. 03. 2016, 12:48:22 »

SB

Re:Úplná odinstalace ovladače grafiky
« Odpověď #13 kdy: 01. 03. 2016, 12:50:28 »
Proč sem na Root ku*va furt lezou ti widláci??? Mají dost svých fór, kde je ještě rádi poplácají po zádech. Přijít na linuxový portál požádat o radu a neobtěžovat se uvést, že se jedná o widle, to je vrchol drzosti. Pak podle toho ty diskuse vypadají. Předpokládám, že linuxáci, kteří se widláckých problémů zbavili, necítí potřebu je znovu řešit (snad jen se nad tím zasmát).

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úplná odinstalace ovladače grafiky
« Odpověď #14 kdy: 01. 03. 2016, 13:46:02 »
Proč sem na Root ku*va furt lezou ti widláci??? Mají dost svých fór, kde je ještě rádi poplácají po zádech. Přijít na linuxový portál požádat o radu a neobtěžovat se uvést, že se jedná o widle, to je vrchol drzosti. Pak podle toho ty diskuse vypadají. Předpokládám, že linuxáci, kteří se widláckých problémů zbavili, necítí potřebu je znovu řešit (snad jen se nad tím zasmát).

Root.cz (www.root.cz), informace nejen ze světa Linuxu.

Lezou sem, protoze hledaji info ze oblasti IT. A predstav si, ze i Widlaci jsou ajtaci, akorat tedy chudaci trpi jak psi. A odpoved jim kolikrat daji lepsi na linuxovem foru.

Uplne blbe polozene otazky tu najdes i tehdy, kdyz se to tyka Linuxu.

BTW, proc sem ku*va, lezes ty?